متن خبر

‘Star Trek: Picard’ اولین پخش فصل 3 خالص ‘نسل بعدی’ نوستالژی، خوب یا بد

‘Star Trek: Picard’ اولین پخش فصل 3 خالص ‘نسل بعدی’ نوستالژی، خوب یا بد

اخبار‘Star Trek: Picard’ اولین پخش فصل 3 خالص ‘نسل بعدی’ نوستالژی، خوب یا بد
شناسهٔ خبر: 267399 -
خبرکاو:

یادداشت سردبیر: تحلیل زیر حاوی اسپویل است! اگر هنوز اولین فصل سوم «پیشتازان فضا: پیکارد» را تماشا نکرده‌اید و نمی‌خواهید برایتان خراب شود، ادامه ندهید.


خب، ما دوباره اینجاییم.

فصلی جدید و فرصتی جدید برای تماشای یکی دیگر از تلاش‌های ژان لوک پیکارد برای پیر شدن که به زیبایی از آب بیرون می‌رود. تقریباً شرم آور است که "سلاح مرگبار" ساکسیفون Retirement Riff (در برگه جدید باز می شود) ™ گنجانده نشده است.

این اپیزود با یک همراهی موسیقی شبیه به قسمت ابتدایی فصل 1 آغاز می شود، اما به جای اینکه بینگ کرازبی آهنگ "آسمان آبی" را بخواند، آهنگ "I Don't to Set the World on Fire" از Ink Spots است که در تمام مدت استفاده شد. سری بازی‌های ویدیویی «Fallout» و صداها بسیار شبیه موسیقی استفاده شده در صحنه‌های سینابون «Better Call Saul» است – اما این آهنگ در واقع یک آهنگ متفاوت توسط Ink Spots بود و آنها بسیار شبیه به نظر می‌رسند.

با این حال یک چیز مطمئن است، این نمایش دقیقاً همان کاری را که روی قلع گفته بود انجام می دهد. همه ما می دانستیم که اساساً قرار است فصل 8 "نسل بعدی" باشد و اگر نوستالژی بیش از حد در قایق شما شناور است، احتمالاً این فصل سوم و آخر را دوست خواهید داشت. با این حال، اگر واقعاً از اواخر دهه 90 کمی جلوتر رفته اید، در این صورت کوچکترین احتمالات وجود دارد که ممکن است آن را کمی سرگرم کننده بدانید.

مطالب مرتبط: فصل سوم «پیشتازان فضا: پیکارد» تقریباً در راه است. چه انتظاری می توانیم داشته باشیم؟

علی‌رغم بازگشت بازیگران همه‌ستاره‌ای برای پخش فصل 3، ستاره واقعی سریال USS Titan بود (اعتبار تصویر: Paramount Plus)

پخش فصل فوق‌العاده سریع است، به قدری که حس می‌کند نیمه اول یک فیلم است، نه قسمت اول یک فصل 10 قسمتی. باید دید که شش ساعت و نیم باقی مانده چگونه پر می شود. اما این یک بازکننده پر اکشن است، در این شکی نیست.

با این حال، شما نمی توانید کمکی نکنید اما احساس می کنید که شیشه می شود. به نظر می رسد تلاشی آشکار برای به روز رسانی برخی از عناصر، در حالی که بقیه را دقیقاً همانطور که هستند باقی می گذارد. و شاید این به جای نوشتن داستان به شخصیت نویسی مربوط می شود. ما متوجه می‌شویم که تقریباً همه از آخرین باری که با آنها در تعامل بوده‌ایم، به نظر می‌رسد روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌اند، که کمی اجباری به نظر می‌رسد، به خاطر اینکه بتوانیم داستانی جدید و تاریک‌تر به شخصیت‌هایی اضافه کنیم که از قبل همه چیز درباره آنها می‌دانیم.

در طول دو فصل آخر "پیکارد" داستان های زیادی به تاریخچه خانواده پیکارد اضافه شد که سرگرم کننده و جالب بود، به خصوص با اضافه شدن جیمز کالیس. علاوه بر این، یکی دیگر از نمونه های استادانه نویسندگی، اضافه کردن داستان پس زمینه شبیه ساز کوبایاشی مارو به تاریخچه شخصیت کرک پس از سه فصل و «The Motion Picture» بود. اما ما قبلاً بیش از هر شخصیت دیگری «پیشتازان فضا» را داشته ایم که این مجموعه از شخصیت ها را پوشش می دهد. شاید زمان آن رسیده که چرخ های آموزشی را کنار بگذاریم.

آیا «پیشتازان فضا» مشکل اینترپرایز دارد، همان طور که «جنگ ستارگان» مشکل اسکای واکر دارد؟ بله، این کار را می کند. آیا این فصل سوم و آخر، «ظهور اسکای واکر» این فرنچایز خواهد بود؟ ممکن است. آیا «پیکارد» باید از این راه شروع می‌کرد؟ شاید. اما بیایید فقط از ستاره های خوش شانس خود - در حال حاضر - تشکر کنیم که به بدی "ایندیانا جونز و پادشاهی جمجمه کریستالی" نیست زیرا واقعاً بسیار وحشتناک بود.

و اگر فکر می‌کردید فضای بیرونی یو اس اس تیتان زیبا است، باید طراح داخلی را ملاقات کنید... (اعتبار تصویر: پارامونت پلاس)

موضوع این است که تمام ژانرهای تلویزیونی - نه فقط علمی تخیلی - از اواسط تا اواخر دهه 90 به طور قابل توجهی تکامل یافته اند و به منظور ایجاد نوستالژی که درصدی از طرفداران به شدت در آرزوی آن هستند، گردانندگان برنامه خود را در چیزی قرار داده اند. یک گوشه. برخی از عناصر، حداقل، ناگزیر به نظر منسوخ می شوند. در اصل، این یک مقیاس کشویی است: نوستالژی با نوشته های علمی تخیلی مدرن و نماینده نسبت معکوس دارد. مهمتر از همه، این است که شما آن نوار لغزنده را در کجا قرار می دهید و انجام چنین چالشی کار آسانی نیست.

به همین دلیل، حداقل این قسمت اول کمی قدیمی به نظر می رسد، به خصوص وقتی فکر می کنید که اکنون داستان علمی تخیلی تلویزیون کج است. این کلیشه‌ها کمی سنگین است - که "Star Trek: The Next Generation" بیش از اینکه به ایجاد آنها کمک کرد - پس ، اگر هنوز آن‌ها را لذت‌بخش می‌دانید، مطمئناً از این کار لذت خواهید برد. نمایش بسیار زیاد است و دوباره، خیلی زود به نظر می رسد و سرعت آن با فصل های قبلی «پیکارد» کاملاً متفاوت است. مسلماً همه اینها ممکن است تغییر کند، اما ما فقط می توانیم بر اساس آنچه تاکنون دیده ایم قضاوت کنیم.

تاد استاشویک، که نقش کاپیتان لیام شاو از یو اس اس تیتان را بازی می‌کند، تماشای آن بسیار خوشمزه است، اما باز هم، می‌ترسیم که او صرفاً برای ایجاد اصطکاک برای ماجراجویان مسن‌مان که با آن‌ها مبارزه کنند، آماده است. اگر از او کم استفاده شود جرم خواهد بود. طراحی صحنه و تولید به طرز خیره کننده ای زرق و برق دار است و انتخاب برای استفاده از تیتراژ آغازین به عنوان تیتراژ پایانی نیز خوب بود. به علاوه، تم پایانی بیش از اشاره‌ای به تأثیر دوران کرک داشت که بسیار مؤثر بود.

افسوس ایگلموس بیچاره! من آنها <a href= را می شناختم. متأسفانه، تنها جایی که اکنون می توانید این مدل ها را خریداری کنید، در ebay است" class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/aNXdLo5WfSEgsBLD9kXCgC-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/aNXdLo5WfSEgsBLD9kXCgC-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/aNXdLo5WfSEgsBLD9kXCgC-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/aNXdLo5WfSEgsBLD9kXCgC-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/aNXdLo5WfSEgsBLD9kXCgC-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/aNXdLo5WfSEgsBLD9kXCgC-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/aNXdLo5WfSEgsBLD9kXCgC.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/aNXdLo5WfSEgsBLD9kXCgC.jpg">

افسوس ایگلموس بیچاره! من آنها را می شناختم. متاسفانه، تنها جایی که اکنون می توانید این مدل ها را خریداری کنید، در ebay است (اعتبار تصویر: پارامونت پلاس)

همانطور که مشخص است، یک یادگاری تصادفی از Eaglemoss (در برگه جدید باز می‌شود) و تخم‌مرغ‌های عید پاک کافی برای خوشحال نگه داشتن بیشتر Trekkies وجود دارد، از طرفداران هوای منصفانه گرفته تا طرفداران ناامید.

داستان های مرتبط:

شش قسمت اول برای طرفداران، فالوورها، اینفلوئنسرها و مردم در رسانه ها ارسال شد و این یک اقدام استراتژیک بسیار عمدی بود. البته بسیاری از آنها اکنون باید شش هفته برای یک قسمت جدید منتظر بمانند، اما پسر-اوه-پسر رسانه های اجتماعی سر و صدا کرد - و این ایده بود. با این حال، ما عمداً هیچ یک از این بررسی‌ها را با تأثیری از قسمت‌های آینده نمی‌نویسیم. پس ، کاملاً ممکن است که همه چیز در هفته آینده به شدت تغییر کند، فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم.

«پیشتازان فضا: پیکارد» در روز پنج‌شنبه، ۱۶ فوریه ۲۰۲۳ به‌طور انحصاری در پارامونت پلاس در ایالات متحده پخش خواهد شد.

در سطح بین‌المللی، این برنامه‌ها در پارامونت پلاس در استرالیا، آمریکای لاتین، بریتانیا و کره جنوبی، و همچنین در تلویزیون پلوتون در اتریش، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و سوئیس در کانال علمی تخیلی Pluto TV در دسترس هستند. آنها همچنین به طور انحصاری در پارامونت پلاس در ایتالیا، فرانسه، آلمان، سوئیس و اتریش پخش می شوند. در کانادا، آنها در کانال علمی تخیلی CTV Bell Media پخش می شوند و در Crave پخش می شوند.

اسکات اسنودن را در توییتر دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) و در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است