اخبار, فناوری, گوشی

RTX 4060 دو فن گیگابایتی ممکن است همان چیزی باشد که ما به آن نیاز داریم

از زمانی که Nvidia GeForce RTX 4060 رونمایی شد، سازندگان شخص ثالث قبلاً نسخه‌های خود را معرفی کرده‌اند، با گیگابایت ۳۳ مدل - از جمله نسخه دو فن-.

مدل دو فن، GeForce RTX 4060 WindForce OC 8GB، چشمگیرترین مدل است، زیرا سیستم های خنک کننده دو فن از قبل بسیار محدود بودند. این راه‌اندازی به این معنی است که، طبق PCGamesN ، انرژی بسیار کمتری نسبت به میانگین RTX 3060 مصرف می‌کند، اگرچه به احتمال زیاد به دلیل داشتن تنظیمات فن دوگانه با کاهش قدرت، این به احتمال زیاد در سراسر صفحه عمومی نیست.

همانطور که در وب سایت رسمی Gigabyte بیان شده است، فن های WindForce از طریق فن های تیغه ای چرخان متناوب کار می کنند که باعث کاهش تلاطم و افزایش فشار جریان هوا می شود. همچنین یک ویژگی ۳D Active Fan وجود دارد که به صورت نیمه غیرفعال خنک می شود و لبه فن مثلثی جریان هوا را تقسیم می کند. طول هیت سینک افزایش یافته اجازه می دهد تا هوا از آن عبور کند که باعث "اتلاف گرما با راندمان بالا" می شود و لوله حرارتی مسی مستقیماً با GPU تماس می گیرد تا انتقال گرما را بهتر تسهیل کند.

این که آیا همه اینها به همان روان و کارآمد بودن نسخه های گیگابایت کار می کند، باید آزمایش شود، اما هنوز هم فناوری چشمگیر است.

کارت های دو فن بهترین راه هستند

با افزایش عملکرد و مشخصات کارت های گرافیک، ایجاد روش های خنک کننده بهتر و کارآمدتر اهمیت بیشتری پیدا می کند. روش معمول برای انجام این کار معمولاً این است که رایانه شخصی خود را با فن های بیشتر یا خنک کننده مایع تجهیز کنید، اما این محدودیت های خود را دارد زیرا فقط می توانید سیستم تهویه را قبل از اتمام فضا و به خطر افتادن گردش هوا گسترش دهید.

با این حال، با بازگشت به صفحه طراحی و تعمیرات اساسی سیستم خنک کننده از پایه، می توانید بدون اشغال فضای بیشتر، کارایی را افزایش دهید. و مانند مورد WindForce، در واقع با گنجاندن آپشن های خاص، فضای کمتری را اشغال کنید.

امیدواریم که اگر این کار به همان اندازه گیگابایت کار کند، سایر سازندگان توجه داشته باشند و کارت‌های گرافیکی را با این ساختار در ذهن توسعه دهند. نه تنها مشکلات گرمای بیش از حد فعلی را که پردازنده‌های گرافیکی سری ۴۰۰۰ و به‌ویژه پردازنده‌های نسل سیزدهم اینتل تجربه کرده‌اند، برطرف می‌کند، بلکه می‌تواند نسل‌های آینده تراشه‌های آینده با مشخصات قدرتمندتر را نیز تضمین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *