سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Reddit قیمت اولیه عرضه اولیه سهام را 34 دلار برای هر سهم، بالاترین محدوده، قیمت گذاری می کند

Reddit سهام خود را در روز چهارشنبه 34 دلار به ازای هر سهم قیمت گذاری کرد، که بالاترین محدوده پیش بینی شده است، سیگنالی مبنی بر اینکه سرمایه گذاران در مورد عرضه اولیه سهام این شرکت در روز پنجشنبه هیجان زده هستند. غول رسانه های اجتماعی نزدیک به 500 میلیون دلار از این پیشنهاد جمع آوری کرد. بدون در نظر گرفتن گزینه های سهام کارکنان، ارزش گذاری این شرکت 19 ساله از 5.4 میلیارد دلار شروع می ...

Reddit سهام خود را در روز چهارشنبه 34 دلار به ازای هر سهم قیمت گذاری کرد، که بالاترین محدوده پیش بینی شده است، سیگنالی مبنی بر اینکه سرمایه گذاران در مورد عرضه اولیه سهام این شرکت در روز پنجشنبه هیجان زده هستند. غول رسانه های اجتماعی نزدیک به 500 میلیون دلار از این پیشنهاد جمع آوری کرد.

بدون در نظر گرفتن گزینه های سهام کارکنان، ارزش گذاری این شرکت 19 ساله از 5.4 میلیارد دلار شروع می شود که با آخرین ارزش بازار خصوصی 10 میلیارد دلاری آن که در آگوست 2021، در صدر آخرین رونق بازارهای فناوری تعیین شد، فاصله زیادی دارد.

این سهام که مورد انتظارترین عرضه سال تاکنون بوده است، روز پنجشنبه با نماد تیک تیک "RDDT" در بورس نیویورک عرضه می شود.

اگر سهام Reddit در اولین روز معاملاتی خود جهش کند، سایر شرکت‌های تحت حمایت VC که منتظر هستند، مطمئناً فرآیندهای IPO خود را مدت کوتاهی پس از آن راه‌اندازی خواهند کرد.

Astera Labs که سخت‌افزار اتصال را برای مراکز داده محاسباتی ارائه می‌کند، در اولین روز معاملات خود در روز چهارشنبه ۷۲ درصد رشد کرد که نشانه‌ای قوی از آمادگی بازارهای عمومی برای شرکت‌های سهامی عام است.

علیرغم سودآوری بر مبنای EBITDA، Instacart و Klaviyo، دو عرضه اولیه اولیه اولیه در سال 2023، سال گذشته استقبال گرمی در وال استریت داشتند.

اما Reddit همچنان زیان خالص بیش از 90 میلیون دلار ایجاد می کند که ممکن است در میان فشار برای سودآوری شرکت های تازه معامله شده، نوید بدی برای سهام این شرکت باشد.

با این حال، سرمایه گذاران ممکن است مشارکت Reddit در رونق هوش مصنوعی را جذاب بدانند. این شرکت اخیراً شروع به فروش داده‌های خود به گوگل برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی کرده است و ممکن است موافقت‌نامه‌های مجوز مشابه بیشتری در حال انجام باشد که می‌تواند به یک کانال رشد درآمد بزرگ برای این تجارت تبدیل شود. طبق پرونده اخیر ، این شرکت در ماه ژانویه قراردادهایی به ارزش 203 میلیون دلار را به شرکت های هوش مصنوعی برای دسترسی به داده های خود فروخت .

خبرکاو