سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Rebellions 124 میلیون دلار برای توسعه تراشه AI Rebel جدید خود با سامسونگ دریافت می کند

Rebellions، یک استارت‌آپ تراشه‌های هوش مصنوعی افسانه‌ای کره‌ای، امروز اعلام کرد که ۱۲۴ میلیون دلار (۱۶۵ میلیارد KRW) را در دور سرمایه‌گذاری سری B برای توسعه سومین تراشه هوش مصنوعی خود به نام Rebel بسته است. این استارتاپ همچنین از سرمایه جدید، با هدف اولیه 90 میلیون دلار، برای افزایش تولید تراشه متمرکز بر مرکز داده خود، Atom و برای استخدام استفاده خواهد کرد. مدیر مالی شرکت Rebellions Sungkyue Shin در مصاحبه ای اختصاصی با TechCrunch گفت: این ...

Rebellions، یک استارت‌آپ تراشه‌های هوش مصنوعی افسانه‌ای کره‌ای، امروز اعلام کرد که ۱۲۴ میلیون دلار (۱۶۵ میلیارد KRW) را در دور سرمایه‌گذاری سری B برای توسعه سومین تراشه هوش مصنوعی خود به نام Rebel بسته است. این استارتاپ همچنین از سرمایه جدید، با هدف اولیه 90 میلیون دلار، برای افزایش تولید تراشه متمرکز بر مرکز داده خود، Atom و برای استخدام استفاده خواهد کرد.

مدیر مالی شرکت Rebellions Sungkyue Shin در مصاحبه ای اختصاصی با TechCrunch گفت: این سری B استارتاپ سه ساله را تقریباً 658 میلیون دلار (880 میلیارد KRW) پس از پول ارزش گذاری می کند. این جدیدترین تزریق سرمایه، کل جمع آوری شده از زمان شروع شورش ها در سال 2020 را به حدود 210 میلیون دلار می رساند.

KT، غول مخابراتی کره جنوبی، این دور اخیر را به عنوان یک سرمایه گذار استراتژیک رهبری کرد. حامیان قبلی Temasek's Pavilion Capital و بانک توسعه کره و سرمایه گذاران جدید از جمله Korelya Capital و DG Daiwa Ventures نیز شرکت کردند.

جمع آوری کمک های Rebellions در یک لحظه کلیدی در صنعت تراشه، به ویژه در مورد توسعه و استفاده از تراشه های هوش مصنوعی انجام می شود.

انویدیا رهبر بازار تراشه های هوش مصنوعی است که نام آن مترادف با رونق هوش مصنوعی است که در حال حاضر دنیای فناوری را فرا گرفته است. بسیاری مشاهده کرده اند که انویدیا تا حدودی به دلیل خندق ایجاد شده در اطراف اکوسیستم سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفت کرده است. اما تا پایان بازی برای بقیه زمین فاصله زیادی دارد. پردازش داده‌ها و هزینه‌های بالای مرتبط با آن همچنان در مورد برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی مطرح هستند، پس تقلا در جستجوی پیشرفت‌های نوآورانه برای بهبود این موارد ادامه دارد.

تحولات از چند جبهه در حال انجام است. غول‌های بزرگ فناوری مانند گوگل، آمازون، اپل و مایکروسافت تراشه‌های خود را برای ادغام هوش مصنوعی در محصولات و خدمات خود توسعه می‌دهند یا دارند. گزارش شده است که سام آلتمن، مدیر اجرایی Open AI هفته گذشته از کره جنوبی بازدید کرد تا با رهبران صنعت تراشه این کشور، سامسونگ و SK Hynix دیدار کند. فراتر از آن، Open AI میلیاردها دلار برای راه اندازی کارخانه های ساخت تراشه جمع آوری می کند تا تراشه های هوش مصنوعی خود را بسازد. و تعدادی استارتاپ فراتر از Rebellions وجود دارند که مفاهیم جدیدی را برای سرعت بخشیدن به پردازش و در عین حال بهبود کارایی به میز می آورند.

با سامسونگ همکاری کنید

این جمع‌آوری کمک مالی - که ماه‌ها شایعه شده بود - به دنبال حرکت‌های دیگر در استارت‌آپ انجام شد. اکتبر گذشته، Rebellions اعلام کرد که جدیدترین تراشه Rebel خود را با مشارکت سامسونگ الکترونیکس توسعه خواهد داد و بر اساس رابطه‌ای که در ابتدا حول تراشه‌های اتم خود ایجاد کرده بود، است. شین بيان کرد که هدف این دو شرکت تکمیل توسعه Rebel تا پایان سال جاری و شروع تولید انبوه در سال 2025 است و گفت که نسل بعدی تراشه هوش مصنوعی بازار مولد هوش مصنوعی را هدف قرار می دهد که مدل های زبان بزرگ (LLM) و هایپراسکیلرها را اجرا می کند.

شین به TechCrunch بيان کرد که Rebel از فرآیند ساخت 4 نانومتری Samsung Electronics استفاده خواهد کرد و تراشه هوش مصنوعی آن در فناوری تراشه حافظه پیشرفته سامسونگ HBM3E، طراحی شده برای مدیریت حافظه با پهنای باند بالا، که برای ساخت و اجرای مدل‌های زبانی بزرگ استفاده می‌شود، مستقر خواهد شد. نقطه فروش منحصر به فرد Rebellions این ادعا است که فناوری و محصولات آن تطبیق پذیری بیشتری نسبت به تراشه های هوش مصنوعی سفارشی دارند، به این معنی که می توانند از مدل های مختلف هوش مصنوعی مولد که به شتاب دهنده های هوش مصنوعی نیاز دارند، پشتیبانی کنند.

مدیر مالی شرکت تاکید کرد که Rebellions از توسعه مشترک و طراحی تراشه تا تولید انبوه Rebel با سامسونگ همکاری خواهد کرد. انگیزه دومی برای کار سامسونگ در اینجا وجود دارد: جدا از تلاش‌هایش در زمینه تراشه، بزرگترین سازنده تراشه‌های حافظه کره جنوبی روی مدل هوش مصنوعی خود یعنی Samsung Gauss کار کرده است.

اتم و یون

همچنین با استفاده از تراشه های نسل قبلی خود با مشتریان کار می کند. در می 2023، سرمایه‌گذار استراتژیک Rebellions، KT، Atom، تراشه هوش مصنوعی هدفمند مرکز داده Rebellions را در زیرساخت واحدهای پردازش عصبی مبتنی بر ابر (NPU) نصب کرد. Rebellions می گوید انتظار دارد در نیمه دوم سال جاری از Atom درآمد کسب کند و به تولید مدل تراشه از طریق فرآیند ساخت 5 نانومتری سامسونگ ادامه خواهد داد. Shin اشاره کرد که Atom برای مراکز داده و مدل های زبانی با حداکثر 7 میلیارد پارامتر طراحی شده است، در حالی که Rebel مدل های زبان بزرگتر را هدف قرار می دهد.

در همین حال، اولین تراشه هوش مصنوعی این استارت آپ، Ion، که در نوامبر 2021 راه اندازی شد، در حال آزمایش صلاحیت در ایالات متحده است و هنوز هیچ مشتری تجاری را امضا نکرده است. Ion برای محاسبات لبه طراحی شده است و یک مورد استفاده کلیدی، این شرکت معتقد است، در برنامه های خدمات مالی خواهد بود، جایی که موسسات بزرگتر که سخت افزار خود را می سازند می توانند از تراشه ها برای پیش بینی سهام و برنامه های کاربردی تجارت استفاده کنند.

مدیر عامل Rebellions، Sunghyun Park، یک توسعه‌دهنده سابق کوانت در مورگان استنلی در نیویورک، و چهار هم بنیانگذار استارت‌آپ تراشه‌های هوش مصنوعی را در سال 2020 راه‌اندازی کردند.

خبرکاو