سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Rabbit r1 هنوز ارسال نشده است و در حال حاضر یک ارتقاء اساسی دریافت کرده است

(اعتبار تصویر: خرگوش) شرکت نوپا و ستاره برجسته CES 2024 Rabbit فاش کرده است که دستگاه تلفن همراه r1 خود از LLM (مدل های زبان بزرگ) Perplexity AI برای تقویت موتور جستجوی داخلی خود استفاده می کند. این اعلامیه در X (پلتفرمی که قبلاً به عنوان توییتر شناخته می شد) اعلام شد و بخشی از یک همکاری تجاری جدید است. Perplexity به عنوان یک سرویس مشابه ChatGPT عمل می کند – شما از آن سوال می پرسید، هوش ...
دستگاه Rabbit r1
(اعتبار تصویر: خرگوش)

شرکت نوپا و ستاره برجسته CES 2024 Rabbit فاش کرده است که دستگاه تلفن همراه r1 خود از LLM (مدل های زبان بزرگ) Perplexity AI برای تقویت موتور جستجوی داخلی خود استفاده می کند.

این اعلامیه در X (پلتفرمی که قبلاً به عنوان توییتر شناخته می شد) اعلام شد و بخشی از یک همکاری تجاری جدید است. Perplexity به عنوان یک سرویس مشابه ChatGPT عمل می کند – شما از آن سوال می پرسید، هوش مصنوعی پاسخ می دهد و هر دوی شما می توانید به صورت مکالمه به جلو و عقب بروید. جزئیات دقیق در مورد نحوه عملکرد یکپارچه سازی پراکنده است. ما نمی دانیم که آیا این یک برنامه مستقل خواهد بود یا یک ویژگی داخلی. احتمالاً، کاربران باید هر زمان که می خواهند سؤالی از Perplexity بپرسند یا دستوری صادر کنند، دکمه کناری را فشار دهند.

ما بسیار هیجان زده هستیم که همکاری خود را با Rabbit اعلام کنیم: با هم، پاسخ‌های بی‌درنگ و دقیق را به Rabbit R1 ارائه می‌کنیم که به‌طور یکپارچه توسط API آنلاین LLM PPLX ما، فارغ از هرگونه قطع دانش، ارائه می‌شود. به علاوه، برای 100000 خرید اول Rabbit R1، ما… pic.twitter.com/hJRehDlhtv 18 ژانویه 2024

مزایای گیجی

استفاده از Perplexity در r1 مزایای متعددی دارد. مهمترین آنها این است که هیچ گونه قطع دانشی ندارد. ببینید، یکی از مشکلات ChatGPT به روز نبودن آن در رویدادهای جاری است. این فقط تا یک تاریخ مشخص که رسماً آوریل 2023 است، اطلاعات را حمل می کند. با این حال، برخی از اختلافات با این تاریخ وجود دارد زیرا گزارش های آنلاین ادعا می کنند که سپتامبر 2023 است.

Perplexity این مشکل را ندارد زیرا به‌روزرسانی‌های مکرر را دریافت می‌کند و Rabbit r1 نیز این مشکل را نخواهد داشت. مدیرعامل Perplexity، Aravind Srinivas در X تأیید کرد که این دستگاه به لطف ادغام، «پاسخ‌های به‌روز» را ارائه می‌کند.

مزیت بزرگ دیگر Perplexity این است که دسترسی به LLM های شخص ثالث مانند GPT-4 و Claude 2.1 را ارائه می دهد. به گفته این شرکت ، دلیل این که این دسترسی را فراهم می کند این است که هوش مصنوعی خاصی در موارد خاص بهتر است. به عنوان مثال، GPT-4 دقیق است، اما پاسخ های آن ممکن است رباتیک به نظر برسد. مدل کلود "پاسخ های صوتی طبیعی" بیشتری ارائه می دهد. مشترکین می توانند در صورتی که مورد استفاده خاصی داشته باشند، بین AI ها حرکت کنند.

برای آزمایش سایر هوش مصنوعی ها، به اشتراک Perplexity Pro نیاز دارید. اما، اگر شما یکی از 100000 خریدار اول r1 هستید، Rabbit یک سال رایگان از Perplexity Pro به شما می دهد، سرویسی که معمولاً سالانه 200 دلار هزینه دارد. این اشتراک همچنین ویژگی های اضافی مانند توانایی آپلود فایل ها در هوش مصنوعی را معرفی می کند.

پیش‌سفارش هنوز موجود است

Rabbit r1 عملاً به فرزند شگفت‌انگیز CES 2024 تبدیل شده است . سر و صدای زیادی پیرامون این گجت به راه افتاده است زیرا مردم برای پیش‌سفارش آن عجله دارند.

در زمان نگارش این مقاله، 50000 دستگاه در پنج دسته جداگانه فروخته شده است. دسته ششم، که در حال حاضر در دسترس است ، شامل 50000 واحد اضافی است. پس اگر آن سال رایگان Perplexity Pro را می خواهید، اکنون فرصت دارید. این بر اساس اولین خدمت، اولین خدمت است.

هر r1 برای شما 200 دلار هزینه دارد. دستگاه های خریداری شده از دسته ششم در ژوئن 2024 در ایالات متحده ارسال می شوند. افرادی که در اتحادیه اروپا و بریتانیا زندگی می کنند باید مدت بیشتری منتظر بمانند تا آنها را دریافت کنند. تاریخ دقیقی داده نشد.

ما با Rabbit تماس گرفتیم و پرسیدیم که چقدر از خدمات Perplexity در r1 وجود دارد. چیزی که قبلاً به آن اشاره نکردیم این است که هوش مصنوعی دارای یک ویژگی دستیار به نام Perplexity Copilot است و حتی می تواند تصاویر تولید کند. به نظر ما، ما شک داریم که r1 تولید تصویر داشته باشد زیرا فقط صفحه نمایش سه اینچی دارد. تصاویر در یک صفحه نمایش کوچک عالی به نظر نمی رسند. این داستان متعاقبا به روز رسانی خواهد شد.

تا آن زمان، فهرست TechRadar از بهترین تولیدکنندگان محتوای هوش مصنوعی برای سال 2024 را تحلیل کنید.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

مشارکت کننده

سزار کادناس چندین سال است که در مورد صنعت فناوری می نویسد و در زمینه لوازم الکترونیکی مصرفی، دستگاه های سرگرمی، ویندوز و صنعت بازی تخصص دارد. اما او همچنین علاقه زیادی به گوشی‌های هوشمند، پردازنده‌های گرافیکی و امنیت سایبری دارد.

خبرکاو