سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Pixel Fold اکنون تقریباً به طور کامل قابل تعمیر است زیرا قطعات یدکی در iFixit ظاهر می شوند

گوگل با عمل به وعده خود ، به دارندگان Pixel Fold در کشورهای مختلف این امکان را می دهد که با ارائه قطعات یدکی از طریق iFixit، گوشی های خود را تعمیر کنند. پشتیبانی از دستگاه در مناطقی که در آن فروخته می شود، از جمله ایالات متحده، بریتانیا و آلمان در دسترس است. شرکت در اینجا کاملاً سخاوتمند است زیرا به نظر می رسد شما می توانید تقریباً هر چیزی را ...

گوگل با عمل به وعده خود ، به دارندگان Pixel Fold در کشورهای مختلف این امکان را می دهد که با ارائه قطعات یدکی از طریق iFixit، گوشی های خود را تعمیر کنند. پشتیبانی از دستگاه در مناطقی که در آن فروخته می شود، از جمله ایالات متحده، بریتانیا و آلمان در دسترس است.

شرکت در اینجا کاملاً سخاوتمند است زیرا به نظر می رسد شما می توانید تقریباً هر چیزی را تعمیر کنید . شما اسمش را بگذارید، بخشی برای آن وجود دارد. می توانید باتری، گوشی، حسگر اثر انگشت، دوربین جلو، لنز عقب و حتی بخشی از برد منطقی را تعمیر کنید. به نظر می رسد تنها چیزی که از دست می دهد فریم فلزی گوشی است.

هر جزء همراه با راهنمای جامع خود ارائه می شود که افراد را در مراحل تعمیر گام به گام تاشو راهنمایی می کند. به علاوه، هر یک از آنها هشدارهای مختلفی دارند که به کاربران اطلاع می‌دهند که در نقاط خاصی مراقب باشند. برای مثال، گوشه‌های شیشه‌ی گوشی هوشمند شکننده هستند، پس توصیه می‌شود «از گرمای زیادی استفاده کنید و بسیار ملایم باشید».

البته، شما می توانید هر دو صفحه بیرونی و داخلی را در پیکسل فولد تعمیر کنید. اما یک اختلاف قیمت عمده در اینجا وجود دارد که ممکن است توانایی شما را برای انجام تعمیرات به شدت محدود کند.

Pixel Fold باز شد

(اعتبار تصویر: iFixit)

قطعات گران قیمت

خود قطعات در اکثر موارد قیمت مناسبی دارند. به عنوان مثال، قیمت دوربین جلوی داخلی ۴۳ دلار / ۳۸ پوند / ۴۳ یورو فقط برای لنز است. اگر ابزار ندارید، می توانید کیت کامل را با قیمت ۵۰ دلار / ۴۵ پوند / ۵۰ یورو دریافت کنید. گزینه های کیت دیگری را نیز برای اکثر قطعات مشاهده خواهید کرد. صفحه بیرونی یکی از قطعات گران‌تر است، زیرا هزینه تعویض آن ۱۶۰ دلار / ۱۵۵ پوند / ۱۶۰ یورو است، بدون اینکه ابزار گم شده باشد.

با این حال، Inner Screen آن را تا حد زیادی پیش می برد زیرا اگر به سراغ کیت تعمیر بروید، قیمت آن ۹۰۰ دلار یا ۹۱۰ دلار است. این مقدار کمی بیش از نیمی از برچسب قیمت Pixel Fold است. در بریتانیا ، شما به دنبال ۸۹۵ پوند برای صفحه نمایش مستقل و ۹۰۵ پوند برای کیت هستید. کاربران آلمانی به قیمت ۹۰۰ یورو روی نمایشگر نگاه می‌کنند که کیت آن ۹۱۰ یورو قیمت دارد.

همچنین این سخت‌ترین جزء برای تعویض است، زیرا اساساً باید قبل از انتقال همه چیز، دستگاه سخت‌افزار داخلی آن را جدا کنید. تقریباً سه تا چهار ساعت طول می کشد تا آن را تمام کنید. حتی iFixit توصیه می‌کند که «با احتیاط و صبر» ادامه دهید.

(اعتبار تصویر: iFixit)

محدودیت ها

قبل از اینکه برای خرید قطعات Pixel Fold خود فرار کنید، چند محدودیت وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. اول اینکه برخی از اقلام موجود نیستند. اطلاعاتی در مورد زمان بازگشت آنها وجود ندارد، اما می توانید برای دریافت اعلان ها در صفحه محصول مربوطه ثبت نام کنید. دوم اینکه، iFixit خرید در ایالات متحده را به هفت مورد برای هر مشتری محدود می کند، مگر اینکه شما یک صاحب کسب و کار باشید که تحت برنامه iFixit Pro فعالیت می کنید.

ما با iFixit تماس گرفتیم و پرسیدیم که آیا می‌تواند قانون «محدود به هفت نفر برای هر مشتری» را روشن کند. این می تواند به این معنی باشد که شما نمی توانید بیش از هفت در یک سفارش خرید کنید یا شاید برای همیشه هفت تا برای هر نفر بخرید - بعد از آن دیگر. جمله بندی کمی گیج کننده بود. این داستان متعاقبا آپدیت خواهد شد.

با این پشتیبانی، Pixel Fold اکنون تنها تاشو در وب سایت iFixit است که تعمیرات گسترده ای را ارائه می دهد. می توانید صفحه جلویی را در موتورولا ریزر جایگزین کنید، اما تمام. اگر می‌خواهید درباره این دسته‌بندی دستگاه‌ها بیشتر بدانید، فهرست TechRadar از بهترین گوشی‌های تاشو برای سال ۲۰۲۳ را تحلیل کنید.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید