سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Paytm مجوز لازم برای زنده ماندن را تضمین می کند

Paytm هند مجوز حیاتی خود را برای بقا و حفظ تداوم چندین ویژگی اصلی برنامه پرداخت همنام خود، یک روز قبل از برنامه ریزی برای توقف فعالیت واحد بانکی این شرکت به دلیل محدودیت های نظارتی، دریافت کرده است. شرکت ملی پرداخت هند، شرکتی که خط آهن UPI را در این کشور ساخت، درخواست Paytm را برای مشارکت در اکوسیستم پرداخت به عنوان ارائه‌دهنده برنامه شخص ثالث تأیید کرد. این مجوز چندین ...

Paytm هند مجوز حیاتی خود را برای بقا و حفظ تداوم چندین ویژگی اصلی برنامه پرداخت همنام خود، یک روز قبل از برنامه ریزی برای توقف فعالیت واحد بانکی این شرکت به دلیل محدودیت های نظارتی، دریافت کرده است.

شرکت ملی پرداخت هند، شرکتی که خط آهن UPI را در این کشور ساخت، درخواست Paytm را برای مشارکت در اکوسیستم پرداخت به عنوان ارائه‌دهنده برنامه شخص ثالث تأیید کرد. این مجوز چندین مورد از مزایایی را که Paytm قبلاً از آن بهره می‌برد بازیابی نمی‌کند، اما به شرکت مستقر در Noida اجازه می‌دهد تا مانند PhonePe Walmart و Google Pay Alphabet فعالیت کند.

مجوز ارائه‌دهنده برنامه شخص ثالث، Paytm را قادر می‌سازد تا پرداخت‌ها را از طریق شبکه UPI ارائه دهد، حتی در شرایطی که واحد بانکی One97 Communications شرکت مادر Paytm - Paytm Payments Bank - قرار است در روز جمعه فعالیت خود را متوقف کند.

بانک مرکزی هند در اواخر ژانویه به Paytm دستور داد تا فعالیت خود را در Paytm Payments Bank، وابسته به شرکت خدمات مالی که اکثر تراکنش‌های آن را پردازش می‌کند، متوقف کند.

این حرکت موج‌های شوکی در صنعت ایجاد کرد و همچنین به این معنی بود که Paytm برای ادامه بسیاری از عملیات برنامه Paytm باید مجوز ارائه‌دهنده برنامه شخص ثالث را تضمین کند. دستور RBI همچنین میلیاردها دلار را از ارزش بازار Paytm پاک کرد و ارزش این شرکت را بیش از نیمی کاهش داد.

NPCI روز پنجشنبه گفت: Axis، HDFC، State Bank of India و Yes Bank به عنوان ارائه دهنده سیستم پرداخت برای برنامه Paytm خدمت خواهند کرد. همچنین NPCI به این شرکت توصیه کرده است که انتقال همه دسته‌ها و دستورات موجود به بانک‌های جدید PSP را در اولین فرصت تکمیل کند.

YES Bank همچنین باید به عنوان بانک خریدار تاجر برای بازرگانان UPI موجود و جدید برای OCL عمل کند. NPCI در بیانیه ای اعلام کرد که دسته «@Paytm» به YES Bank هدایت خواهد شد.

RBI NPCI را راه‌اندازی کرد که با وام دهندگان کشور برای ایجاد UPI همکاری کرد تا پرداخت‌های خرده‌فروشی را سریع‌تر، در دسترس‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر کند. افراد در هند می توانند با استفاده از آدرس پرداخت مجازی خود با هر کس دیگری در کشور معامله کنند.

RBI به NPCI توصیه کرده بود که به سرعت مجوز ارائه‌دهنده برنامه شخص ثالث یا TPAP را برای Paytm صادر کند تا به کاهش اختلالات برای مشتریان خود کمک کند.

خبرکاو