سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Pacifico Biolabs از مخفی کاری با فرآیند تخمیر برای غذاهای دریایی جایگزین بیرون می آید

در تلاش برای جایگزینی غذاهای دریایی سنتی با غذاهای جایگزین، Pacifico Biolabs مستقر در برلین معتقد است که رویکرد منحصر به فردی برای ساخت ساختارهای عضلانی کامل با استفاده از تخمیر دارد. در حالی که تخمیر، فرآیند رشد سلول‌ها در بیوراکتورها، قبلاً برای ساخت تعدادی پروتئین جایگزین مانند گوشت پرورشی استفاده می‌شود، زک آستین، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل، این فرآیند را «تغییرگر کامل بازی» می‌نامد. قبل از Pacifico Biolabs، آستین در McKinsey در لندن به عنوان مشاور استراتژی ...

در تلاش برای جایگزینی غذاهای دریایی سنتی با غذاهای جایگزین، Pacifico Biolabs مستقر در برلین معتقد است که رویکرد منحصر به فردی برای ساخت ساختارهای عضلانی کامل با استفاده از تخمیر دارد.

در حالی که تخمیر، فرآیند رشد سلول‌ها در بیوراکتورها، قبلاً برای ساخت تعدادی پروتئین جایگزین مانند گوشت پرورشی استفاده می‌شود، زک آستین، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل، این فرآیند را «تغییرگر کامل بازی» می‌نامد.

قبل از Pacifico Biolabs، آستین در McKinsey در لندن به عنوان مشاور استراتژی بود. پس از کار بر روی گروه کاری دولت بریتانیا برای مقابله با بیماری کووید، او با یکی از بنیانگذاران واشنگتن نلسون لوگرونو وینتیمیلا، که از اکوادور برای تحصیلات تکمیلی در بیوتکنولوژی به اروپا مهاجرت کرد، ملاقات کرد.

آستین به TechCrunch گفت: «تخمیری که ما اغلب درباره آن می شنویم در تولید محصولات خام بهتر است. "غذاهای دریایی به گونه ای هستند که به قدری تکه تکه شده اند که برای پوشش انواع مختلف محصولات به رویکردهای فناوری متفاوتی نیاز دارید. ما یک زیست توده بسیار مغذی تولید می کنیم و فرمول ما برای محصولات فیله ماهی سفید به خوبی کار می کند.

فرآیند تخمیر این شرکت شامل کشت چندین میکروارگانیسم از جمله میسلیوم (ریشه قارچ) برای تامین مواد مغذی، طعم و بافت است. Pacifico Biolabs همچنین از جریان های جانبی سایر تولیدات غذایی برای کاهش ضایعات مواد غذایی استفاده می کند. علاوه بر این، زیرساخت یک هزینه سرمایه بزرگ برای تخمیر است، پس این شرکت در حال ایجاد یک فرآیند تولید جدید است.

Pacifico Biolabs امروز با 3.3 میلیون دلار بودجه اولیه راه اندازی شد. این دور توسط Simon Capital و FoodLabs رهبری شد و شامل Exceptional Ventures و Sprout & About Ventures بود.

این استارتاپ جدیدترین استارتاپی است که سرمایه گذاری خطرپذیر را برای غذاهای دریایی جایگزین جذب کرده است. این منطقه ای است که در اوایل سال 2023 شاهد تحرکات زیادی از سوی شرکت هایی مانند ISH Company، New School Foods، Aqua Cultured Foods و Bluu Seafood بود. سرمایه گذاران همچنین آن سال را سالی نامیدند که در آن گام های قابل توجهی در غذاهای دریایی جایگزین برداشته می شد.

Aquablurb، یک خبرنامه سایت ماهی پس از سرمایه گذاری در آبزی پروری و غذاهای دریایی جایگزین، گزارش داد که 808 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر در 56 دور در سال 2023 به طور عمومی اعلام شد.

همانطور که دور قبل از کاشت نشان می دهد، Pacifico Biolabs هنوز در مراحل اولیه است. به این ترتیب، سرمایه جدید برای گسترش فرآیند تخمیر و عرضه اولین محصولات در بازار اروپا پس از تایید مقررات مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر، این شرکت بر روی بهینه سازی و ترفندهایی کار خواهد کرد که آستین بيان کرد تنها در مقیاسی بالاتر قابل تحقق هستند. آستین گفت، زمانی که این شرکت تقویت شود، پتانسیل توسعه غذاهای دریایی جایگزین خود را با پتانسیل هزینه 80 درصد کمتر از ارزان ترین ماهی های پرورشی خواهد داشت.

او گفت: «این در مورد ایجاد یک مدل عملی است که مقیاس آن آسان باشد. می‌توان آن را با هزینه کم درست کرد، به این معنی که از نظر اقتصادی برای همه چیز از مرغ گرفته تا سس مایونز، مقرون به صرفه خواهد بود. این قطعاً بخشی از برنامه 10 تا 15 ساله ما است.

خبرکاو