سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

OpenAI Sora را منتشر کرد، یک برنامه دوستیابی مبتنی بر امتیاز اعتباری راه اندازی شد و یک تبلیغ ضد تسلا مورد انتقاد قرار گرفت.

دوستان، به Week in Review (WiR)، خبرنامه منظم TechCrunch که رویدادهای قابل توجه در صنعت فناوری را پوشش می دهد، خوش آمدید. این هفته، OpenAI با انتشار Sora، یک مدل هوش مصنوعی جدید که می‌تواند ویدیوها را با وفاداری فوق‌العاده بالا تولید کند، فضای وبلاگ را شگفت‌زده کرد. ما قبلاً تولید کننده های ویدئویی را دیده بودیم. اما چیزی که سورا را منحصربه‌فرد می‌کند، درک آن از زمان و فیزیک است ...

دوستان، به Week in Review (WiR)، خبرنامه منظم TechCrunch که رویدادهای قابل توجه در صنعت فناوری را پوشش می دهد، خوش آمدید.

این هفته، OpenAI با انتشار Sora، یک مدل هوش مصنوعی جدید که می‌تواند ویدیوها را با وفاداری فوق‌العاده بالا تولید کند، فضای وبلاگ را شگفت‌زده کرد. ما قبلاً تولید کننده های ویدئویی را دیده بودیم. اما چیزی که سورا را منحصربه‌فرد می‌کند، درک آن از زمان و فیزیک است که به آن امکان می‌دهد نه تنها ویدیوهای منسجم‌تری نسبت به تولیدکننده‌های ویدیوی قبلی، بلکه جهان‌های سه بعدی ایجاد کند. چیزهای وحشی!

در جای دیگر، استارتاپ Score یک برنامه دوستیابی انحصاری برای افرادی با امتیازهای اعتباری خوب تا عالی منتشر کرد. و یک تبلیغ ضد تسلا Super Bowl به دلیل استفاده از مهر و موم آن بدون مجوز مورد انتقاد هیئت ملی ایمنی حمل و نقل قرار گرفت.

خیلی چیزهای دیگه هم اتفاق افتاد ما همه را در این نسخه از WiR خلاصه می کنیم - اما ابتدا یادآوری برای ثبت نام برای دریافت خبرنامه WiR در صندوق ورودی خود هر شنبه.

اخبار

هزینه های نظافت پایان یافت: آماندا می نویسد: Airbnb به آرامی هزینه تمیز کردن را از بین می برد زیرا هدف آن قیمت گذاری شفاف تر است.

قبل از زمانش ساکت شد: اخراج‌ها در Spotify به پروژه محبوب گلن مک‌دونالد، Every Noise at Once، یک دایره‌المعارف موسیقی، پایان داده است - و طرفداران خشمگین هستند.

Mozilla کوچک می کند: به گزارش Frederic، موزیلا قصد دارد سرمایه گذاری خود را در تعدادی از محصولات از جمله VPN، Relay و Online Footprint Scrubber کاهش دهد.

گوگل جمینی را ارتقا می دهد: گوگل دامنه مدل های هوش مصنوعی Gemini خود را که برای توسعه دهندگان در سراسر پلتفرم هایش در دسترس است، گسترش داد. و یک مدل جدید Gemini را پیش‌نمایش می‌کند که قادر به تجزیه و تحلیل کل کتاب‌ها، صدای چند ساعته و ویدیوهای یک ساعته است.

Slack GenAI را دریافت می کند: Slack چند ویژگی جدید را معرفی کرد که برای دسترسی بیشتر به اطلاعات طراحی شده اند، از جمله ابزار جستجوی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی و توانایی خلاصه کردن اطلاعات در کانال ها.

واریستون فولد می‌کند: استارت‌آپ جاسوس‌افزار Variston کارکنان خود را از دست می‌دهد - و برخی می‌گویند که فروشگاه را به طور کامل تعطیل می‌کند. لورنزو می نویسد که بدافزار این استارت آپ مستقر در بارسلون برای هدف قرار دادن آیفون ها، دستگاه های اندرویدی و رایانه های شخصی استفاده شده است.

تحلیل و بررسی

Bluesky در مقابل Mastodon: آماندا در مورد مبارزه بر سر چگونگی - و اینکه آیا - پل دو شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Bluesky و Mastodon و اینکه چگونه می تواند آینده اینترنت را شکل دهد می نویسد.

فورتنایت و موش: تیلور می نویسد: با جادوی دیزنی (در اینجا "جادو" به IP و سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری اشاره می کند)، فورتنایت آماده است تا برنده متاورس شود.

پادکست ها

در Equity ، خدمه درباره اینکه چگونه استارت‌آپ جدید برت تیلور، Sierra، در حال تغییر است صحبت کردند. تیلور – که به خاطر کارش در فیس‌بوک، Salesforce و OpenAI شناخته می‌شود – او میگوید که Sierra در مورد ساخت عوامل هوش مصنوعی محاوره‌ای است.

Tigran Sloyan، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل CodeSignal، یک پلت فرم ارزیابی مهارت که توسط بسیاری از شرکت‌های فناوری برای استخدام مهندسان بر اساس مهارت‌های مهندسی و نه رزومه‌شان استفاده می‌شود، مشخص شد .

و Chain Reaction در مورد Yat Siu، رئیس اجرایی Animoca Brands، که در بیش از 400 پروژه web3 در طیف وسیعی از بخش‌ها مانند DeFi، آموزش، زیرساخت، بازی‌های بلاک چین و متاورس سرمایه‌گذاری کرده است.

TechCrunch+

فلش در تابه: ربکا می نویسد که به دلایل مختلف چگونه VC ها دیگر در مورد استارت آپ های اسلحه گرم خجالتی نیستند.

تقاضا برای اخلاق: ارگانیسم جامعه احیاکننده (RCO)، یک مدل سازمانی جدید که هدف آن رویکردی عملی برای یکپارچه‌سازی پایداری در هسته عملیات است، در دنیای استارت‌آپ‌ها در حال افزایش است.

دور جایزه

کرکره های Foundry Group: Foundry Group، یک شرکت سرمایه گذاری 18 ساله با نزدیک به 3.5 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، بی سر و صدا تصمیم گرفته است که تعطیل شود و دیگر سرمایه ای جذب نکند.

بازی سخت: اپل تأیید کرده است که برنامه های وب آیفون را در اتحادیه اروپا (EU) عمدا شکسته است - مقررات جدید اتحادیه اروپا، قانون بازارهای دیجیتال، را برای این تغییر مقصر دانسته است.

خبرکاو