متن خبر

OpenAI هوش مصنوعی ChatGPT را با ویژگی‌هایی مانند شخصی‌سازی رفتار بهبود می‌دهد

OpenAI هوش مصنوعی ChatGPT را با ویژگی‌هایی مانند شخصی‌سازی رفتار بهبود می‌دهد

اخبارOpenAI هوش مصنوعی ChatGPT را با ویژگی‌هایی مانند شخصی‌سازی رفتار بهبود می‌دهد
شناسهٔ خبر: 268326 -
خبرکاو:

OpenAI برنامه‌هایش برای بهبود مدل GPT-3 را اعلام کرد که شامل شخصی‌سازی جواب‌های این هوش مصنوعی می‌شود. شرکت مستقر در سان‌فرانسیسکو در حالی به این موضوع اشاره کرده که نگرانی‌های زیادی درباره عملکرد مدل‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT وجود دارد و OpenAI امیدوار است تا با تنوع بیشتر دیدگاه‌های مدل خود، باعث کاهش این نگرانی‌ها شود.

در پست جدید وبلاگ OpenAI نوشته شده:

«ما معتقدیم که هوش مصنوعی باید ابزار مفیدی برای کاربران باشد و پس ، با توجه به محدودیت‌های تعریف‌شده توسط جامعه، برای هر کاربر قابل تنظیم است. با این وجود، ما درحال توسعه یک به‌روزرسانی برای ChatGPT هستیم تا به کاربران اجازه دهیم به راحتی رفتار آن را شخصی‌سازی کنند.»

بهبود رفتار پیش‌فرض ChatGPT

OpenAI

OpenAI علاوه بر اینکه قصد دارد به کاربران اجازه شخصی‌سازی رفتار ChatGPT را بدهد، همچنین در پست خود به بهبود رفتار پیش‌فرض سیستم‌های هوش مصنوعی‌اش اشاره کرده است. پس می‌توان انتظار داشت که در روزهای آینده، اخبار جدیدی درباره قابلیت‌های ChatGPT منتشر شود.

بااین‌حال، OpenAI اشاره کرده که همچنان محدودیت‌هایی برای توانایی‌های این فناوری وجود خواهد داشت. در توضیح این شرکت آمده که حذف کامل تمام خطرات احتمالی مرتبط با فناوری هوش مصنوعی غیرممکن است، پس برای به‌حداقل‌رساندن این دسته از خطرات، تدابیر امنیتی خاصی اعمال خواهد شد.

درحالی‌که ChatGPT دستاوردهای مهمی مانند تأییدیه آزمون پزشکی آمریکا را دارد، برخی کاربران اشتباهاتی را از آن گزارش کرده‌اند. علاوه‌براین، محققان امنیتی هشدار داده بودند که از این مدل هوش مصنوعی به‌راحتی می‌توان برای تولید محتوای مخرب استفاده کرد. هرچند این مدل هوش مصنوعی با استقبال بسیار خوبی مواجه شده، اما همچنان شک و تردیدهایی نسبت به آن وجود دارد. اخیراً «بیل گیتس» گفته بود ChatGPT جهان را تغییر می‌دهد اما «وینتون سرف»، پدر اینترنت، گفته بود که فقط به‌خاطر جذابیت روی آن‌ها سرمایه‌گذاری نکنید.

با این حال، شرکت‌های بسیار زیادی ازجمله مایکروسافت و گوگل (با هوش مصنوعی Bard) به این بازار راه پیدا کرده‌اند و «اندی جاسی»، مدیرعامل آمازون نیز چند روز قبل گفته بود که این شرکت روی هوش مصنوعی مشابه ChatGPT کار می‌کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است