سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

OpenAI به شکایت ماسک پاسخ می دهد: “ما از اینکه به این نتیجه رسیده ایم ناراحتیم”

OpenAI، با ارزش‌ترین استارت‌آپ هوش مصنوعی، چهارشنبه بيان کرد که قصد دارد تمام ادعاهای مطرح شده توسط ایلان ماسک در یک دادخواست اخیر را رد کند و رابطه خود را با کارآفرین میلیاردری که به تأسیس استارت‌آپ کمک کرد، روشن کند. در یک پست وبلاگی که توسط کل گروه OpenAI - Greg Brockman، Ilya Sutskever، John Schulman، Sam Altman، Wojciech Zaremba و OpenAI نوشته شده است - این استارتاپ فاش کرد که از زمان آغاز به ...

OpenAI، با ارزش‌ترین استارت‌آپ هوش مصنوعی، چهارشنبه بيان کرد که قصد دارد تمام ادعاهای مطرح شده توسط ایلان ماسک در یک دادخواست اخیر را رد کند و رابطه خود را با کارآفرین میلیاردری که به تأسیس استارت‌آپ کمک کرد، روشن کند.

در یک پست وبلاگی که توسط کل گروه OpenAI - Greg Brockman، Ilya Sutskever، John Schulman، Sam Altman، Wojciech Zaremba و OpenAI نوشته شده است - این استارتاپ فاش کرد که از زمان آغاز به کار خود در سال 2015، با وجود او، ماسک کمتر از 45 میلیون دلار جذب کرده است. تعهد اولیه برای تامین مالی به میزان 1 میلیارد دلار. این سازمان همچنین بیش از 90 میلیون دلار از سایر اهداکنندگان برای حمایت از تلاش های تحقیقاتی خود تأمین کرد.

پاسخ OpenAI به دنبال شکایت ماسک از Altman، Brockman، OpenAI و دیگر شعبه‌های شرکت در هفته گذشته است و ادعا می‌کند که سازنده ChatGPT با دنبال کردن سود به جای مأموریت مؤسس غیرانتفاعی برای توسعه هوش مصنوعی که به نفع بشریت است، قراردادهای قراردادی اولیه خود را نقض کرده است. ماسک بيان کرد که توافق نامه تأسیس، OpenAI را ملزم می کند که فناوری خود را «رایگان» در دسترس عموم قرار دهد و این شرکت بیانیه ماموریت خود را به حداکثر رساندن سود برای مایکروسافت تغییر داده است.

همانطور که OpenAI متوجه منابع محاسباتی عظیم مورد نیاز برای ساخت هوش عمومی مصنوعی شد - هوش مصنوعی که هوش آن همتراز، اگر نگوییم بالاتر از انسان است - که تخمین زده می‌شود سالانه میلیاردها دلار هزینه داشته باشد، نیاز به یک نهاد انتفاعی آشکار شد. پست ادعا شده است.

OpenAI در این پست وبلاگی که شامل 5 تبادل ایمیل بین ماسک و مدیران OpenAI است، نوشت: این زمانی بود که اختلافات بین ماسک و سایر بنیانگذاران تسلا آغاز شد. همانطور که ما در مورد یک ساختار انتفاعی برای پیشبرد مأموریت بحث می کردیم، ایلان می خواست که ما با تسلا ادغام شویم یا می خواست کنترل کامل را داشته باشد. ایلان OpenAI را ترک کرد و بيان کرد که باید یک رقیب مرتبط برای Google/DeepMind وجود داشته باشد و او قرار است این کار را خودش انجام دهد. او بيان کرد که از ما حمایت خواهد کرد تا راه خود را پیدا کنیم.»

OpenAI روز چهارشنبه بيان کرد که ماموریت خود را تضمین می کند که AGI به نفع تمام بشریت است، که شامل توسعه AGI ایمن و مفید و در عین حال ترویج دسترسی گسترده به ابزارهای آن است. این استارت آپ به نحوه استفاده از ابزار خود در مکان هایی از جمله کنیا و هند برای توانمندسازی مردم و بهبود زندگی روزمره آنها اشاره کرد.

ما ناراحتیم که با کسی که عمیقاً او را تحسین کرده‌ایم، این اتفاق افتاده است - کسی که به ما الهام بخشید تا هدف بالاتری داشته باشیم، سپس به ما بيان کرد شکست می‌خوریم، یک رقیب راه انداختیم، و بعد از شروع پیشرفت معنادار به سمت OpenAI از ما شکایت کرد. ماموریت بدون او،” OpenAI در پست وبلاگ نوشت.

در پاسخ به اتهام ماسک مبنی بر اینکه OpenAI اصول منبع باز خود را کنار گذاشته است، استارت آپ تحت حمایت مایکروسافت با تاکید بر اینکه ماسک از شفافیت کامل آگاه بوده و با آن موافقت کرده است، زیرا سازمان پیشرفت چشمگیری در توسعه AGI خود داشته است.

الون متوجه شد که این ماموریت به معنای منبع باز AGI نیست. همانطور که ایلیا به ایلان گفت: «هرچه به ساخت هوش مصنوعی نزدیک‌تر می‌شویم، منطقی است که کمتر باز باشیم. Open در openAI به این معنی است که همه باید از ثمرات هوش مصنوعی پس از ساخت بهره ببرند، اما این کاملاً اشکالی ندارد که علم را به اشتراک نگذارید...» که ایلان پاسخ داد: «بله».

خبرکاو