سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

OpenAI اعضای جدید هیئت مدیره را معرفی کرد، مدیر عامل شرکت سام آلتمن را بازگرداند

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، یک بار دیگر پشت میز - یا به جای هیئت مدیره - می‌نشیند. OpenAI امروز اعلام کرد که آلتمن چندین ماه پس از از دست دادن کرسی خود و اخراج شدن به عنوان مدیر عامل OpenAI دوباره به هیئت مدیره شرکت خواهد پیوست. سه عضو جدید به او می‌پیوندند: مدیرعامل سابق بنیاد بیل و ملیندا گیتس، سو دزموند-هلمن، نیکول سلیگمن، رئیس سابق سونی انترتینمنت و فیجی سیمو، مدیرعامل اینستاکارت - هیئت مدیره OpenAI را به ...

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، یک بار دیگر پشت میز - یا به جای هیئت مدیره - می‌نشیند.

OpenAI امروز اعلام کرد که آلتمن چندین ماه پس از از دست دادن کرسی خود و اخراج شدن به عنوان مدیر عامل OpenAI دوباره به هیئت مدیره شرکت خواهد پیوست.

سه عضو جدید به او می‌پیوندند: مدیرعامل سابق بنیاد بیل و ملیندا گیتس، سو دزموند-هلمن، نیکول سلیگمن، رئیس سابق سونی انترتینمنت و فیجی سیمو، مدیرعامل اینستاکارت - هیئت مدیره OpenAI را به هفت نفر رساند.

اعضای هیئت موقت - هیئتی که پس از اخراج آلتمن در نوامبر تشکیل شد - با انتصاب دزموند-هلمن، سلیگمن و سیمو از سمت خود کناره گیری نخواهند کرد. برت تیلور، مدیر عامل Salesforce (رئیس فعلی هیئت مدیره OpenAI)، مدیر اجرایی Quora، آدام دآنجلو و لری سامرز، اقتصاددان و رئیس سابق هاروارد، همچنان در نقش خود در هیئت مدیره باقی خواهند ماند، همانطور که دی تمپلتون، ناظر هیئت مدیره منصوب شده توسط مایکروسافت. .

انتصاب چهار عضو جدید هیئت مدیره - و انتصاب مجدد آلتمن - پس از آن صورت گرفت که OpenAI به دلیل آرایش مردانه هیئت مدیره خود و نامزدی سامرز که سابقه اظهارات ناخوشایند درباره زنان را دارد، مورد انتقاد قرار گرفت. انجمن سیاهپوستان کنگره در نامه ای که در ژانویه ارسال شد، عدم تنوع هیئت مدیره را برجسته کرد و به اهمیت دیدگاه سیاهان در ساخت ابزارهایی برای کمک به کاهش تعصب هوش مصنوعی اشاره کرد.

هیئت مدیره گسترش یافته OpenAI مطمئناً متنوع است - حداقل از نظر پیشینه آنها.

دزموند-هلمن، علاوه بر اینکه به مدت شش سال ریاست بنیاد بیل و ملیندا گیتس را بر عهده داشت، قبلاً رئیس دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو و قبل از آن رئیس توسعه محصول در Genentech بود، جایی که او به تولید داروهای سرطان هدفمند ژنی کمک کرد. Desmond-Hellmann یک متخصص انکولوژیست با آموزش است که در هر دو زمینه داخلی و انکولوژی پزشکی دارای گواهی هیئت مدیره است.

سلیگمن، وکیل دادگستری و مدیر شرکت، به دلیل وکالت از سرهنگ دوم الیور نورث در جریان استماع ایران-کنترا و رئیس جمهور بیل کلینتون در جریان محاکمه استیضاح او مورد توجه ملی قرار گرفت. سلیگمن پیش از رسیدن به مقام مدیر عامل شرکت سونی و رئیس شرکت سونی آمریکا، مدیر ارشد و مشاور عمومی سونی بود.

در مورد فیجی سیمو، قبل از اینکه مدیرعامل اینستاکارت شود، او رئیس برنامه فیس بوک در متا بود و معاون نظارت بر ویدیوها، بازی ها و تلاش های مختلف متا برای کسب درآمد. سیمو همچنین بنیانگذار - و در حال حاضر رئیس - بنیاد مترودورا، یک کلینیک بهداشتی و موسسه تحقیقاتی است.

OpenAI در یک پست وبلاگی نوشت: «سو، فیجی و نیکول در رهبری سازمان‌های جهانی و هدایت محیط‌های نظارتی پیچیده، از جمله سوابق در فناوری، غیرانتفاعی و مدیریت هیئت‌مدیره، تجربه دارند.» آنها از نزدیک با اعضای فعلی هیئت مدیره آدام دی آنجلو، لری سامرز و برت تیلور و همچنین سام و مدیریت ارشد OpenAI کار خواهند کرد.

گسترش هیئت مدیره و بازگرداندن آلتمن همچنین به دنبال تحقیقی توسط شرکت حقوقی WilmerHale انجام می شود که توسط OpenAI حفظ شده است، که به این نتیجه رسیده است که برکناری آلتمن "نتیجه از هم گسیختگی در رابطه و از دست دادن اعتماد" بین آلتمن و هیئت مدیره قبلی بوده است - نه خارج از " نگرانی های مربوط به ایمنی یا امنیت محصول، سرعت توسعه، امور مالی OpenAI یا بیانیه آن به سرمایه گذاران، مشتریان یا شرکای تجاری.

OpenAI در یک پست وبلاگی بيان کرد که در طول تحقیقات، WilmerHale ده ها مصاحبه با هیئت مدیره قبلی شرکت، مدیران فعلی، مشاوران و شاهدان دیگر انجام داد و هزاران سند و سایر اقدامات شرکت را تحلیل کرد. به نظر شرکت، هیئت مدیره قبلی در چارچوب حق خود برای فسخ آلتمن عمل کرد - اما رفتار آلتمن اخراج را الزامی ن کرد.

تیلور در بیانیه ای گفت: «ما به اتفاق آرا به این نتیجه رسیده ایم که سام و [گرگ براکمن، رئیس OpenAI] رهبران مناسب برای OpenAI هستند. ما به عظمت نقش خود در مدیریت فناوری‌های متحول کننده برای خیر جهانی پی می‌بریم.»

احتمالاً همه در OpenAI موافق نیستند.

گزارش نیویورک تایمز در اوایل این هفته تصویری از آلتمن دستکاری شده را ترسیم می کند - رهبری که اغلب به مردم می بيان کرد آنچه می خواستند بشنوند تا آنها را مجذوب خود کنند و از تصمیماتش حمایت کنند، اما وقتی آنها او را به چالش کشیدند، اعتبار آنها را تضعیف کرد. به گزارش تایمز، میرا موراتی، مدیر ارشد اجرایی OpenAI و ایلیا سوتسکور، عضو سابق هیئت مدیره OpenAI و دانشمند ارشد استارت آپ، با اعضای هیئت مدیره قبلی OpenAI تماس گرفتند تا نگرانی‌های خود را در مورد رفتار آلتمن قبل از برکناری او در سال گذشته ابراز کنند.

علاوه بر انتصابات هیئت مدیره امروز، OpenAI بيان کرد که مجموعه جدیدی از دستورالعمل های حاکمیت شرکتی را اتخاذ خواهد کرد، از جمله تقویت سیاست تضاد منافع، ایجاد یک خط تماس برای افشاگران «به عنوان یک منبع گزارش ناشناس برای همه کارکنان و پیمانکاران OpenAI» و ایجاد کمیته های هیئت مدیره اضافی - از جمله کمیته ماموریت و استراتژی "متمرکز بر اجرا و پیشرفت ماموریت اصلی OpenAI".

ما از OpenAI برای اطلاعات بیشتر در مورد سیاست تضاد منافع و کمیته ماموریت و استراتژی درخواست کرده ایم و در صورت شنیدن پاسخ این پست را به روز خواهیم کرد.

خبرکاو