سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

OpenAI از هوش مصنوعی ساخت تصویر DALL-E 3 رونمایی کرد؛ ادغام با ChatGPT

OpenAI از نسخه سوم ابزار هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر DALL-E خود پرده برداشت که اکنون به کاربران اجازه می‌دهد برای دستورات متنی خود از ChatGPT استفاده کنند و همچنین گزینه‌های امنیتی بیشتری را شامل می‌شود. هوش مصنوعی DALL-E می‌تواند پیام‌های متنی کاربران را به تصویر تبدیل کند، اما عملکرد دومین نسخه آن با مشکلاتی همراه بود و برخی عبارات خاص را نادیده می‌ گرفت. با این حال اکنون محققان OpenAI اعلام کرده‌اند که ...

OpenAI از نسخه سوم ابزار هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر DALL-E خود پرده برداشت که اکنون به کاربران اجازه می‌دهد برای دستورات متنی خود از ChatGPT استفاده کنند و همچنین گزینه‌های امنیتی بیشتری را شامل می‌شود.

هوش مصنوعی DALL-E می‌تواند پیام‌های متنی کاربران را به تصویر تبدیل کند، اما عملکرد دومین نسخه آن با مشکلاتی همراه بود و برخی عبارات خاص را نادیده می‌ گرفت. با این حال اکنون محققان OpenAI اعلام کرده‌اند که DALL-E 3 متن کاربران را بسیار بهتر درک می‌کند.

یکی از آپشن های جدید DALL-E 3 ادغام با ChatGPT است. با وجود این ویژگی، دیگر نیازی نیست تا توضیحات دقیقی برای DALL-E ارائه کنید، بلکه می‌توانید از ChatGPT بخواهید تا درخواست شما را به آن ارائه کند و از آنجایی که DALL-E با جملات طولانی‌تر عملکرد بهتری از خود ارائه می‌کند، طبیعتاً این موضوع باعث می‌شود تا خروجی بهتری داشته باشید. البته همچنان می‌توانید از دستورات خود برای ساخت تصویر استفاده کنید.

نسخه جدید DALL-E ابتدا در ماه اکتبر برای مشترکین ChatGPT Plus و ChatGPT Enterprise منتشر خواهد شد و سپس در پاییز برای آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و سرویس API شرکت OpenAI عرضه خواهد شد. هنوز مشخص نیست که این ابزار جدید چه زمانی به‌طور رایگان در دسترس عموم کاربران قرار خواهد گرفت.

بهبود امنیت هوش مصنوعی DALL-E 3

علاوه بر این OpenAI ادعا کرده که در مدل DALL-E 3 روی آپشن های امنیتی زیادی نیز کار کرده است تا از ایجاد تصاویر نامناسب توسط آن جلوگیری شود. DALL-E 3 همچنین قادر به بازسازی تصاویر چهره‌های سرشناس نخواهد بود، مشروط به اینکه در درخواست کاربران به نام خاص اشاره نشده باشد.

«سندینی آگاروال»، محقق سیاست OpenAI درباره آپشن های امنیتی این مدل جدید بیان کرد که به آن‌ها «اعتماد زیادی» دارد، اما توضیح داد که این مدل به‌طور مداوم بهبود پیدا می‌کند و هنوز کامل و بی‌نقص نیست. همچنین نمایندگان OpenAI اعلام کرده‌اند که DALL-E 3 به‌طوری آموزش داده شده که باعث می‌شود سبک هنرمندان دیگر را تقلید نکند.