سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

OM System OM-1 II به‌روزرسانی یکی از بهترین دوربین‌های عکاسی حیات وحش در جهان است.

(اعتبار تصویر: OM System) در بررسی Olympus OM-1 خود، ما به دوربین پرچمدار بدون آینه برای عکاسان برچسب "بهترین دوربین Micro Four Thirds را که می توانید بخرید" گذاشتیم و گفتیم که ثابت می کند که ترفندهای محاسباتی آینده دوربین های بدون آینه هستند . تقریباً دو سال بعد، جانشینی با نام دیگری بر روی بدنه آن حک شده است - OM System OM-1 II. Olympus قبلاً توسط OM Digital Solutions خریداری شده بود که OM-1 در مارس 2022 راه اندازی شد. ...
دوربین بدون آینه OM System OM-1 II <a href= که روی سنگی خزه‌دار قرار گرفته است" class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/DgXMskXHnyVBtYcfVj3CAG-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/DgXMskXHnyVBtYcfVj3CAG-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/DgXMskXHnyVBtYcfVj3CAG-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/DgXMskXHnyVBtYcfVj3CAG-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/DgXMskXHnyVBtYcfVj3CAG-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/DgXMskXHnyVBtYcfVj3CAG-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/DgXMskXHnyVBtYcfVj3CAG-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/DgXMskXHnyVBtYcfVj3CAG.jpg">
(اعتبار تصویر: OM System)

در بررسی Olympus OM-1 خود، ما به دوربین پرچمدار بدون آینه برای عکاسان برچسب "بهترین دوربین Micro Four Thirds را که می توانید بخرید" گذاشتیم و گفتیم که ثابت می کند که ترفندهای محاسباتی آینده دوربین های بدون آینه هستند . تقریباً دو سال بعد، جانشینی با نام دیگری بر روی بدنه آن حک شده است - OM System OM-1 II.

Olympus قبلاً توسط OM Digital Solutions خریداری شده بود که OM-1 در مارس 2022 راه اندازی شد. از آن زمان تاکنون، فعالیت اندکی از سوی نام نوپا در دوربین ها، علاوه بر ضربه زدن به نام تجاری OM System خود در مدل های به روز شده Olympus که صرفاً تازه سازی جزئی هستند، صورت گرفته است. متأسفانه اینجا هم همینطور است.

ما تقریباً همان سخت افزار OM-1 را در OM-1 II جدید داریم. یک سنسور پشته‌ای 20 مگاپیکسلی با سیستم فوکوس خودکار 1053 نقطه‌ای، 50 فریم در ثانیه با فوکوس خودکار مداوم و نوردهی خودکار، به‌علاوه بدنه مقاوم ضد گرد و غبار، ضد پاشیدن و یخ زدگی با درجه IP53. این مشخصات هنوز هم امروز به خوبی خوانده می شوند، اما طرفداران سیستم MFT امیدوار بودند که بیشتر به آن دسترسی داشته باشند.

با این حال، این سیستمی است که مخصوصاً برای کسانی که نمی‌خواهند وسایل سنگین یا سه‌پایه را بچرخانند، و مخصوصاً با عکاسان پرندگان و حیات‌وحش، که برخی از آپشن های جدید در آخرین مدل فقط برای بهبود تصویربرداری مفید است، محبوب است. تجربه. سری OM-1 همچنین راه را برای عکاسی محاسباتی در دوربین‌های مناسب پیشرو است و ثابت می‌کند که آنها فقط به تلفن‌های هوشمند محدود نمی‌شوند.

پس ، اگر در سخت‌افزار OM-1 II تغییر چندانی نکرده است (علاوه بر کنترل‌های خارجی جدید لاستیکی و لمسی آن)، دقیقاً چه چیزی جدید است؟ به طور خلاصه، الگوریتم های بهبود یافته. این ممکن است جذاب به نظر نرسد، اما عملکرد کلی دوربین بهبود یافته است، به علاوه برخی از ترفندهای محاسباتی جدید ارائه شده است.

نکته قابل توجه بهبود عملکرد بافر است – OM-1 II می تواند دو برابر OM-1 تیراندازی کند. اگر دوربین را با استفاده از حالت پیاپی پیاپی 50 فریم در ثانیه به حداکثر برسانید، اکنون می توانید تا 256 عکس خام را با یک EVF با 5.76 متر نقطه که اکنون صفحه نمایش بدون خاموشی هر میزان عکسبرداری شما دارد، بگیرید.

این دوربین همچنین دارای لرزشگیر تصویر است که در حال حاضر تا 8.5 EV رتبه بندی شده است، در حالی که OM-1 دارای امتیاز 7 EV است. برای روشن بودن، بهبود در اینجا مبتنی بر الگوریتم است و نه یک سیستم لرزشگیر تصویر درون بدن که به تازگی طراحی شده است. با این وجود، ما انتظار عملکردی پیشرو در کلاس را داریم، که به ویژه هنگام جفت شدن مدل نسل دوم با لنز جدید M.Zuiko 150-600m F5.0-6.3 IS که در همان روز عرضه شد، هیجان انگیز است.

همچنین آنچه OM System می گوید بهبود قابل توجهی دقت فوکوس خودکار، از طریق بهبود الگوریتم های تشخیص سوژه هوش مصنوعی است. OM-1 II می تواند پرندگان سریع السیر را بهتر تشخیص دهد و آنها را در فوکوس دقیق نگه دارد. این امکان را به شما می دهد تا هر یک از حداکثر هشت سوژه را در صحنه های شلوغ انتخاب کنید، به علاوه AF تشخیص انسان اکنون به منوی تشخیص سوژه هوش مصنوعی اضافه شده است - چیزی که ما در تحلیل OM-1 خود درخواست کردیم.

ترفندهای محاسباتی جدید و بهبود یافته

عکاسی <a href= که OM System OM-1 II را با لنز M.Zuiko 150-600mm F5.0-6.3 IS متصل کرده است. " class=" lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z4miSM9x4onWfU2jmRTSUF-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z4miSM9x4onWfU2jmRTSUF-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z4miSM9x4onWfU2jmRTSUF-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z4miSM9x4onWfU2jmRTSUF-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z4miSM9x4onWfU2jmRTSUF-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z4miSM9x4onWfU2jmRTSUF-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z4miSM9x4onWfU2jmRTSUF.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z4miSM9x4onWfU2jmRTSUF.jpg">

(اعتبار تصویر: OM System)

در بین هر دوربین "مناسب"، OM-1 از ترفندهای عکاسی محاسباتی بیشتر استفاده می کند - حتی یک منوی اختصاصی دارد - و OM-1 II جدید یک ویژگی کاملاً جدید را اضافه می کند. LiveGND. به طور خلاصه، این اولین اثر فیلتر مدرج در جهان است که قدرت آن تا 3 EV است. در عمل، افق عکس خود را انتخاب می‌کنید و از فیلتر مدرج استفاده می‌کنید تا نیمه روشن‌تر عکس خود را تیره کنید - معمولاً آسمان، با درجه‌بندی‌های نرم، متوسط ​​یا سخت و گزینه‌های قدرتی GND2، 4 یا 8.

در نهایت، LiveGND نوردهی شما را در زمانی که نیمی از عکس بسیار روشن تر است متعادل می کند و برای عکاسان منظره یک رویا است. LiveGND را نمی توان همراه با LiveND (که به هر حال به ND128 می رسد - که معادل ND 7 مرحله ای است) یا Pro Capture استفاده می شود، اما OM System راه طولانی را برای از بین بردن نیاز به لنز فیزیکی طی می کند. به طور کلی فیلتر می کند

در جاهای دیگر، حالت عکاسی با وضوح بالا که می‌تواند عکس‌های 50 مگاپیکسلی دستی از سوژه‌های ایستا بگیرد، اکنون می‌تواند با عکس‌برداری خام 14 بیتی برای آنچه OM System او میگوید 3 برابر میزان صدا می‌دهد استفاده شود، در حالی که انباشتن فوکوس بسیار سریع‌تر و در نتیجه قابل استفاده‌تر از قبل از. تا زمانی که دوربین جدید را آزمایش نکنیم، نمی دانیم که آیا جلوه زشت هاله در این حالت که در تحلیل OM-1 ما گزارش شده است، برطرف شده است یا خیر.

در حال حاضر OM System هیچ برنامه‌ای برای ارائه این بهبودهای الگوریتم در OM-1 از طریق به‌روزرسانی میان‌افزار ندارد، اگرچه ممکن است در آینده تغییر کند. حمل و نقل OM System OM-1 II از اواسط فوریه است، و هزینه آن فقط 2399 دلار / 2199 پوند برای بدنه است (قیمت استرالیا TBC، اما حدود 3640 دلار استرالیا است). OM System دلیل زیادی برای ارتقا به مردم ارائه نکرده است، اما کسانی که به دنبال یک سیستم جدید، سبک و همه کاره برای عکاسی حیات وحش و ماکرو به ویژه هستند، یک گزینه بالقوه عالی در اینجا دارند.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

ویرایشگر دوربین ها

تیم ویرایشگر دوربین در TechRadar است. او بیش از 15 سال در صنعت فیلمبرداری عکس با بیشتر کسانی که در دنیای روزنامه نگاری فناوری هستند، لذت برده است. تیم در طول مدتی که به عنوان معاون ویراستار فنی با عکاس آماتور، به عنوان یک فریلنسر و در نتیجه ویراستار در Tech Radar، دانش فنی عمیق و تجربه عملی با دوربین‌ها را توسعه داده است و دیگران را از طریق اخبار، بررسی‌ها و ویژگی‌ها آموزش می‌دهد. او همچنین در تولید ویدئو برای استودیو 44 با مشتریانی از جمله کانن کار کرده است و اوقات فراغت خود را داوطلبانه برای مشاوره با یک تیم داستان‌های غیرانتفاعی و متنوع مستقر در نایروبی می‌گذراند. تیم کنجکاو، یک فوتبالیست و دونده مشتاق، خلاق و مشتاق، و یک شراب سفید میانه رو است که در کنیا زندگی کرده است و معتقد است که ما چیزهای زیادی برای لذت بردن و یادگیری از یکدیگر داریم.

خبرکاو