سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Nvidia RTX 4080 Super موجود نیست – آیا این پردازنده گرافیکی از قفسه ها خارج می شود یا دلیل دیگری پشت ناپدید شدن آن وجود دارد؟

(اعتبار تصویر: Nvidia) انویدیا اخیراً سه کارت گرافیک RTX Super را عرضه کرده است که یکی از آنها در ایالات متحده به فروش رسیده است - آیا می توانید حدس بزنید که کدام یک؟ این در واقع گران‌ترین پردازنده گرافیکی جدید Lovelace است، یعنی RTX 4080 Super، که همانطور که VideoCardz برای اولین بار متوجه شد در تمام خرده‌فروشان آنلاین بزرگ در ایالات متحده موجود نیست. اکنون، توجه داشته باشید که این یک ...
آرایه‌ای <a href= از پردازنده‌های گرافیکی Nvidia RTX 4080 Super GPU روی یک سطح بازتابنده مشکی" class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F97ztia94GwCbhp9aZniJe-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F97ztia94GwCbhp9aZniJe-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F97ztia94GwCbhp9aZniJe-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F97ztia94GwCbhp9aZniJe-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F97ztia94GwCbhp9aZniJe-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F97ztia94GwCbhp9aZniJe-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F97ztia94GwCbhp9aZniJe-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/F97ztia94GwCbhp9aZniJe.jpg">
(اعتبار تصویر: Nvidia)

انویدیا اخیراً سه کارت گرافیک RTX Super را عرضه کرده است که یکی از آنها در ایالات متحده به فروش رسیده است - آیا می توانید حدس بزنید که کدام یک؟

این در واقع گران‌ترین پردازنده گرافیکی جدید Lovelace است، یعنی RTX 4080 Super، که همانطور که VideoCardz برای اولین بار متوجه شد در تمام خرده‌فروشان آنلاین بزرگ در ایالات متحده موجود نیست.

اکنون، توجه داشته باشید که این یک سهام آنلاین است که ما در مورد آن صحبت می کنیم، و هنوز هم می توان در برخی موارد یک RTX 4080 Super را در فروشگاه محلی خود تهیه کرد. اما حتی در این صورت، به احتمال زیاد بیش از MSRP پرداخت خواهید کرد (برای کارت های سفارشی شخص ثالث، که غیرعادی نیست، زیرا بسیاری از این مدل ها اورکلاک شده اند و کمی بیشتر حق بیمه دارند).

در زمانی که مقاله VideoCardz منتشر شد، هنوز پردازنده‌های گرافیکی RTX 4080 Super GPU بالای MSRP به صورت آنلاین در Newegg موجود بود، اما ما به تازگی تحلیل کرده‌ایم و در حال حاضر هیچ مدلی وجود ندارد - حتی بردهای سفارشی گران‌تر - تا برای گرفتن

سطح موجودی هر دو تازه‌سازی دیگر انویدیا که ماه گذشته معرفی کرد، یعنی RTX 4070 Super و 4070 Ti Super، در حال حاضر (نسبتا) ثابت هستند – اگرچه دریافت یک مدل در MSRP همچنان مستلزم شکار (در زمان نگارش) است. به خصوص برای RTX 4070 Super.


تجزیه و تحلیل: علت زیاد یا کم؟

در مورد علت تمام شدن موجودی، البته ممکن است دو چیز باشد: تقاضای بالا به این معنی که پردازنده‌های گرافیکی فوق‌العاده RTX 4080 در قفسه‌ها بزرگ‌تر می‌شوند، یا موجودی کم به این معنی که کارت‌های گرافیک به مقدار زیادی به قفسه‌ها نمی‌رسند. در وهله اول.

پس ، آن کدام است؟ خب، نمی‌توانیم بگوییم (بدیهی است که به اندازه کافی)، اما کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که بر اساس شایعات گذشته یک حدس معقول انجام دهیم. قبل از اینکه تمام این تازه‌سازی‌های RTX Super منتشر شود، سروصداهایی در مورد انگور شنیده می‌شد که بیشتر حجم تولید انویدیا به RTX 4070 Super پمپ می‌شود. این منطقی است، زیرا مقرون به صرفه ترین GPU است، پس واحدهای بیشتری را صرفاً بر این اساس جابه جا می کند. تئوری این بود که RTX 4080 Super (و 4070 Ti Super) می‌توانست از نظر استوک روی زمین تکیه کند .

آیا عمدتاً کمبود موجودی است؟ یک دقیقه صبر کنید – روی دیگر این سکه نیز وجود دارد، این است که ما احساس می کنیم تقاضای سرکوب شده ای برای یک کارت گرافیک رده بالا وجود دارد که در زمان های اخیر به دلیل چندین عامل افزایش یافته است. در مرحله اول، قیمت RTX 4090 از سقف عبور کرد (به دلیل وضعیت چین، که بر قیمت گذاری در سطح جهانی تأثیر گذاشت - ما در اینجا بیشتر توضیح می دهیم ). و ثانیاً، RTX 4080 ، به عنوان پله بعدی پایین‌تر از پرچمدار لاولیس، از زمان عرضه‌اش تاکنون مورد توجه ضعیفی قرار گرفته است.

در واقع، عدم محبوبیت RTX 4080 بخشی از دلیلی است که انویدیا به‌روزرسانی فوق‌العاده‌ای را به گیمرها ارائه می‌کند تا کارت گرافیکی با قدرت بیشتری به گیمرها بدهد، اما بیشتر در مورد کاهش این قیمت تا 20 درصد بود – در نهایت. ارائه چیزی شبیه یک پیشنهاد با ارزش بالا و مناسب.

پس ، گیمرها به دلیل قیمت‌های مضحک نمی‌توانند یک سگ برتر 4090 بخرند، و 4080 اجتناب‌کننده که منتظر چیز بهتری بودند - یعنی جایگزینی Super (یا شاید کاهش قیمت‌های بزرگ، که هرگز واقعاً اتفاق نیفتاد) - اکنون همه چیز هستند. کشیدن ماشه

به طور کلی، احساس ما این است که در اینجا مقداری از هر دو وجود دارد - برخی از تقاضاهای مناسب به دلایلی که در بالا ارائه شد، همراه با سطح تولید تا حدودی پایین. ما ممکن است حدسیات خود را به سمت سطح عرضه ناچیزتر در تعادل متمایل کنیم، اما فقط در حال حدس و گمان هستیم.

RTX 4070 Ti Super نیز ممکن است از نظر موجودی نسبتاً باریک باشد، اما شاید در ابتدا به اندازه RTX 4080 Super محبوب نباشد (برای حدس و گمان نیز آن را در زیر 's' ثبت کنید). در هر صورت، ما انتظار داریم که سهام RTX 4080 Super به زودی افزایش یابد، زیرا هر گونه افزایش متوسط ​​تقاضا همانطور که ذکر شد احتمالاً به زودی کاهش می یابد.

در عین حال، شما برای به دست آوردن یکی در ایالات متحده بسیار با مشکل مواجه خواهید شد - اگرچه در جاهای دیگر، مانند اروپا، تصویر روشن تر است. به عنوان مثال، برخی از سهام RTX 4080 Super به صورت آنلاین در بریتانیا وجود دارد، اما نه در MSRP - شما حدود 10٪ بیشتر برای مدل های سفارشی موجود پرداخت خواهید کرد، اما این به اندازه کافی منصفانه است (برای یک کارت سریعتر، در حالت تعادل).

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

دارن یک فریلنسر است که اخبار و آپشن های TechRadar (و گاهی اوقات T3) را در طیف گسترده‌ای از موضوعات محاسباتی از جمله پردازنده‌ها، پردازنده‌های گرافیکی، سخت‌افزارهای مختلف، VPN، آنتی‌ویروس و غیره می‌نویسد. او در بهترین بخش از سه دهه در مورد فناوری نوشته است و در اوقات فراغت خود کتاب می نویسد (اولین رمان او - "می دانم شام آخر چه کردید" - توسط Hachette UK در سال 2013 منتشر شد).

خبرکاو