سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Notepad مایکروسافت به لطف بررسی املا و تصحیح خودکار از یک ویرایشگر متن ساده به یک مینی ورد تبدیل می شود – اما آیا جذابیت خود را از دست می دهد؟

(اعتبار تصویر: Shutterstock/شماره یک) برنامه یادداشت پد مایکروسافت که زمانی مورد علاقه نبود، همچنان آپشن های جدیدی را دریافت می‌کند و طبق گزارش‌ها، تحلیل املا و تصحیح خودکار به بخش اصلی ویندوز می‌آیند. Notepad که در ابتدا به عنوان یک نسخه کاملاً حذف شده مایکروسافت ورد معرفی شد، اکنون با هر به روز رسانی متوالی شباهت بیشتری به Word پیدا می کند. این آخرین به‌روزرسانی Notepad در حال حاضر تنها در نسخه 26085 پیش‌نمایش ویندوز 11 موجود ...
زنی با لپ تاپ کنار پنجره نشسته، پاهایش <a href= را دراز کرده است" class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uHkPjUupy5qWcodeHoVXLd-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uHkPjUupy5qWcodeHoVXLd-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uHkPjUupy5qWcodeHoVXLd-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uHkPjUupy5qWcodeHoVXLd-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uHkPjUupy5qWcodeHoVXLd-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uHkPjUupy5qWcodeHoVXLd-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uHkPjUupy5qWcodeHoVXLd-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uHkPjUupy5qWcodeHoVXLd.jpg">
(اعتبار تصویر: Shutterstock/شماره یک)

برنامه یادداشت پد مایکروسافت که زمانی مورد علاقه نبود، همچنان آپشن های جدیدی را دریافت می‌کند و طبق گزارش‌ها، تحلیل املا و تصحیح خودکار به بخش اصلی ویندوز می‌آیند. Notepad که در ابتدا به عنوان یک نسخه کاملاً حذف شده مایکروسافت ورد معرفی شد، اکنون با هر به روز رسانی متوالی شباهت بیشتری به Word پیدا می کند.

این آخرین به‌روزرسانی Notepad در حال حاضر تنها در نسخه 26085 پیش‌نمایش ویندوز 11 موجود است، که می‌توانید آن را از طریق برنامه Windows Insider ، انجمن مایکروسافت برای حرفه‌ای‌ها و علاقه‌مندان به ویندوز دریافت کنید تا نسخه‌ها و آپشن های جدید ویندوز را قبل از انتشار برای کاربران گسترده‌تر امتحان کنند. .

به گفته MSPowerUser ، برنامه Notepad ارتقا یافته (نسخه 11.2402.18.0) در هر دو کانال انتشار Dev و Canary برنامه Windows Insider موجود است. ظاهراً این به‌روزرسانی به کاربران اجازه می‌دهد تا نحوه استفاده از این آپشن های جدید را سفارشی کنند. این خبر خوبی است، زیرا Notepad به طور گسترده به عنوان یک ویرایشگر متن ساده شناخته می شود و من مطمئن هستم که بسیاری از کاربران ترجیح می دهند آن را به همین شکل حفظ کنند.

Windows Insider @PhantomOfEarth ارتقای Notepad را در X (توئیتر سابق) به اشتراک گذاشت ، جایی که وی بيان کرد که این ویژگی‌ها در حال حاضر توسط مایکروسافت قبل از عرضه گسترده‌تر آزمایش می‌شوند. او همچنین یک اسکرین شات از ظاهر صفحه تنظیمات Notepad و برخی از تنظیمات جدیدی که کاربران می‌توانند انجام دهند (به ویژه، روشن و خاموش کردن تصحیح خودکار و غلط‌گیری املا) را به اشتراک گذاشت.

Notepad ویندوز به زودی غلط املایی/تصحیح خودکار می شود! در اینجا چند تغییر در صفحه تنظیمات برنامه وجود دارد: pic.twitter.com/QKUeTWuI55 20 مارس 2024

در حالی که در این اسکرین شات دیده نمی شود، MSPowerUser ادعا می کند که تنظیمات اضافی به کاربران این امکان را می دهد که تنظیمات برگزیده ویژگی های خود را حتی بیشتر با انتخاب نوع فایل هایی که ویژگی های جدید اعمال می شود، تنظیم کنند. همچنین گزارش می دهد که فراتر از Notepad، مایکروسافت در حال آزمایش با بخش های جدید در منوی تنظیمات ویندوز 11 و انیمیشن های رابط کاربری جدید (UI) است که در این ساخت پیش نمایش ویندوز گنجانده خواهد شد.

استقبال اولیه کاربر از Notepad جدید

معرفی غلط املایی و تصحیح خودکار در Notepad به دنبال معرفی اخیر Cowriter ، یک دستیار نوشتاری مصنوعی (AI) است که در ساخت پیش نمایش قبلی دیده شده بود.

Cowriter گرمترین پاسخ کاربر را دریافت نکرد، زیرا باز هم، Notepad اصلی ترین برنامه متنی ساده ویندوز است و بسیاری از کاربران علاقه ای به زنگ ها و سوت های اضافی ندارند. مایکروسافت همچنین تلاش بسیار آشکاری برای اجرای وعده خود مبنی بر تزریق هوش مصنوعی به بیشترین تجربه کاربری در ویندوز است که برخی از کاربران را به اشتباه انداخته است.

به نظر می رسد که مایکروسافت ممکن است در تلاش خود برای تقویت بیشتر Notepad به این واکنش متقابل توجه کرده باشد، به طوری که گزینه هایی را در تنظیمات در اختیار کاربران قرار می دهد تا ویژگی های جدید را روشن و خاموش کنند و نوع فایل هایی را که برای آنها اعمال می شود تنظیم کنند. من فکر می‌کنم این کار عاقلانه‌ای است و مایکروسافت بهتر است این رفتار را حفظ کند، به خصوص اگر اصرار داشته باشد برنامه‌هایی را که کاربران دوست دارند و طی دهه‌ها به آن‌ها عادت کرده‌اند، تغییر دهد و حذف کند. به هر حال، مایکروسافت فقط چند ماه پیش WordPad را نابود کرد - اما این بدان معنا نیست که همه ما قصد داریم Notepad به سادگی آن را جایگزین کند. گاهی اوقات، سادگی بهتر است.

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید ...

کامپیوتر نویس

کریستینا یک نویسنده محاسباتی مقیم بریتانیا است و به همه چیزهای محاسباتی، نرم افزاری، فناوری، ریاضیات و علوم علاقه مند است. او قبلاً مقالاتی در مورد فرهنگ عامه، اقتصاد و موضوعات متفرقه دیگر نوشته است.

او علاقه شخصی به تاریخ ریاضیات، علم و فناوری دارد. به ویژه، او از نزدیک هوش مصنوعی و بحث های با انگیزه فلسفی را دنبال می کند.

خبرکاو