سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

MSI Claw بالاخره تاریخ انتشار پیدا کرد و زودتر از چیزی که فکر می کنید

(اعتبار تصویر: آینده / جان لوفلر) MSI جدیدترین شرکتی است که کلاه خود را وارد بازار در حال رشد بازی های رایانه شخصی کرده است، با MSI Claw که امسال فاش شد و اطلاعات زیادی دریافت کرد. اما اکنون ما بالاخره یک تاریخ عرضه رسمی برای گوشی دستی داریم. طبق فهرست قیمت نیوگ، Claw در 8 مارس 2024 در ایالات متحده در سه نسخه عرضه می شود که مدل 749 دلاری آن روز و مدل های 699 دلاری و 799 دلاری یک ...
یک پنجه MSI در CES 2024
(اعتبار تصویر: آینده / جان لوفلر)

MSI جدیدترین شرکتی است که کلاه خود را وارد بازار در حال رشد بازی های رایانه شخصی کرده است، با MSI Claw که امسال فاش شد و اطلاعات زیادی دریافت کرد. اما اکنون ما بالاخره یک تاریخ عرضه رسمی برای گوشی دستی داریم.

طبق فهرست قیمت نیوگ، Claw در 8 مارس 2024 در ایالات متحده در سه نسخه عرضه می شود که مدل 749 دلاری آن روز و مدل های 699 دلاری و 799 دلاری یک هفته بعد در 15 مارس عرضه می شود. یا به پردازنده های Core Ultra 7 155H یا Core Ultra 5 135H مجهز شوند. برخی از نسخه ها نیز گزینه های ذخیره سازی 512 گیگابایتی یا 1 ترابایتی دارند.

MSI Claw اولین گوشی دستی رایانه های شخصی قابل حمل است که از سری Core Ultra اینتل استفاده می کند . Core Ultra 7 155H دارای 16 هسته CPU و گرافیک Intel Arc دارای 8 Xe-Core است. Core Ultra 5 135H دارای 14 هسته پردازنده و 7 هسته Xe است.

MSI Claw ممکن است دچار مشکل شود

بسیار عجیب است که تاریخ عرضه و پیش‌فروش‌های MSI Claw بسیار نزدیک به عرضه مشخص شده است. این اتلاف وقت تبلیغاتی گرانبها است که در طی آن می‌توان از دوره پیش‌سفارش برای تبلیغ بهتر دستگاه دستی در وهله اول استفاده کرد.

علاوه بر این، در حالی که مشخصات MSI Claw بسیار چشمگیر است، اما همه آنها با قیمت بسیار بالایی عرضه می شوند که می تواند بر فروش آینده آن تأثیر بگذارد. به دلیل بسته بندی اجزای آن، ارزان ترین مدل موجود هنوز هم 699 دلار گران است که بالاتر از قیمت رقبای آن است.

مسئله دیگر این است که ساخت آن کاملاً شبیه به Steam Deck و Levono Legion Go است که فروش هر نوع کیفیت منحصر به فرد را دشوارتر می کند. به خصوص از آنجایی که گران‌تر از گزینه‌های دیگر است، که به سختی کسی را متقاعد به سرمایه‌گذاری می‌کند، در حالی که تصور می‌شود کمابیش همان سیستم است.

این بدان معناست که Claw از نظر آگاهی، زیبایی شناسی و هزینه در یک نقطه ضعف مشخص قرار دارد که می تواند به موفقیت طولانی مدت آن آسیب جدی وارد کند. این نیز مایه شرمساری خواهد بود، زیرا به وضوح بلندپروازانه ترین دستگاه بازی دستی رایانه شخصی تاکنون است. امیدوارم بتواند جای خود را در بازار پیدا کند و تردیدهای من را ثابت کند، اما ما فقط می توانیم صبر کنیم و ببینیم.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

نویسنده کارکنان محاسباتی

Allisa که توسط CTA به عنوان پیشگام رسانه CES 2023 نامگذاری شده است، یک نویسنده کارکنان محاسباتی است که اخبار و شایعات فوری در صنعت محاسبات و همچنین تحلیل ها، پیش نمایش های عملی، مقالات برجسته و آخرین معاملات و روندها را پوشش می دهد. در اوقات فراغتش می‌توانید او را در حال چت کردن در دو پادکست خود، Megaten Marathon و Combo Chain، و همچنین پخش هر JRPG که در دستش باشد، بیابید.

خبرکاو