سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Mozilla Monitor Plus به شما این امکان را می دهد که کنترل داده های خود را در دست بگیرید

(اعتبار تصویر: موزیلا) حملات سایبری و نقض اطلاعات در سطح جهانی در حال افزایش است. حتی سازمان‌های بزرگی که منابع گسترده‌ای دارند برای همگام شدن با این تهدیدها تلاش می‌کنند، پس کاربران روزمره اینترنت مانند شما چه کاری می‌توانند انجام دهند؟ برای روز اینترنت ایمن‌تر امسال، ارائه‌دهنده یکی از ایمن‌ترین مرورگرهای وب تصمیم گرفت تا ابزاری ارائه دهد که به شما کمک کند از حفظ حریم خصوصی خود در فضای آنلاین مطلع شوید. Mozilla Monitor Plus که قبلاً به ...
تصویر تبلیغاتی برای موزیلا مانیتور پلاس، ابزار اسکن و حذف اطلاعات کاربر برای فایرفاکس
(اعتبار تصویر: موزیلا)

حملات سایبری و نقض اطلاعات در سطح جهانی در حال افزایش است. حتی سازمان‌های بزرگی که منابع گسترده‌ای دارند برای همگام شدن با این تهدیدها تلاش می‌کنند، پس کاربران روزمره اینترنت مانند شما چه کاری می‌توانند انجام دهند؟

برای روز اینترنت ایمن‌تر امسال، ارائه‌دهنده یکی از ایمن‌ترین مرورگرهای وب تصمیم گرفت تا ابزاری ارائه دهد که به شما کمک کند از حفظ حریم خصوصی خود در فضای آنلاین مطلع شوید. Mozilla Monitor Plus که قبلاً به عنوان مانیتور فایرفاکس شناخته می شد، یک سرویس پولی جدید است که به طور خودکار وب را اسکن می کند تا در صورت فاش شدن اطلاعات شخصی شما، اطلاعات شخصی شما را حذف کند.

تنها در صورتی در دسترس است که در زمان نگارش مقاله در ایالات متحده باشید، اولین اسکن Mozilla Monitor Plus کاملاً رایگان است. این نرم افزار ابزارهای امنیتی و حریم خصوصی فایرفاکس از جمله هشدار نقض ایمیل رایگان، احراز هویت دو مرحله ای و سرویس VPN را افزایش می دهد.

نیاز به موزیلا مانیتور پلاس

تونی آمارال سینوتو، مدیر محصول موزیلا مانیتور گفت: «هنگامی که ما مانیتور را راه‌اندازی کردیم، هدف ما این بود که به مردم کمک کنیم اطلاعات شخصی‌شان در کجا افشا شده است. اکنون، با مانیتور پلاس، به افراد کمک می‌کنیم تا داده‌های افشا شده خود را از سایت‌های کارگزار داده که سعی در فروش آن دارند، پس بگیرند.»

این ابزار که پیش از این با نام فایرفاکس مانیتور شناخته می شد، برای اولین بار در سال 2018 به عنوان یک سرویس رایگان راه اندازی شد تا به افراد در هنگام نقض داده ها هشدار دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این بود که آدرس ایمیل خود را در نوار اسکن تایپ کنید و مرورگر تحلیل کند که آیا در یک حادثه دخیل بوده است یا خیر. اگر به شما اطلاع داده شد، می‌توانید برای حفظ حریم خصوصی خود، به عنوان مثال، با تغییر رمز عبور حساب خود، مطابق با آن عمل کنید.

با این حال، از آن زمان تاکنون، چیزهای زیادی تغییر کرده است. اطلاعاتی که ما به‌صورت آنلاین به اشتراک می‌گذاریم همچنان در حال رشد است، اما موارد نقض داده‌ها نیز افزایش می‌یابد. در سال 2023، افزایش چشمگیری در سراسر جهان رخ داد و بیش از 110.8 میلیون حساب تنها در نیمه دوم سال نقض شد - ارائه دهنده VPN Surfshark متوجه شد.

در حالی که همه ما بیشتر از این مسئله رو به رشد آگاه هستیم، کنترل داده های خود به صورت آنلاین می تواند بسیار زمان بر و بسیار طاقت فرسا باشد – واقعاً از کجا باید شروع کنیم؟ موزیلا با ابزار جدید خود قصد دارد راهی آسان برای خروج از این آشفتگی امنیتی و حریم خصوصی ارائه دهد.

Gif نشان می دهد <a href= که Mozilla Monitor Plus در عمل چگونه کار می کند" class=" lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/kmPq6jqfPJ887q7hfJfxf4.gif" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/kmPq6jqfPJ887q7hfJfxf4.gif" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/kmPq6jqfPJ887q7hfJfxf4-320-80.gif 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/kmPq6jqfPJ887q7hfJfxf4-480-80.gif 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/kmPq6jqfPJ887q7hfJfxf4-650-80.gif 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/kmPq6jqfPJ887q7hfJfxf4-970-80.gif 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/kmPq6jqfPJ887q7hfJfxf4-1024-80.gif 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/kmPq6jqfPJ887q7hfJfxf4-1200-80.gif 1200w">

Mozilla Monitor Plus برای تکمیل موفقیت آمیز اسکن امنیتی فقط به نام و نام خانوادگی، شهر و ایالت فعلی، تاریخ تولد و آدرس ایمیل شما نیاز دارد. (اعتبار تصویر: موزیلا)

به گفته Amaral-Cinotto، فرآیند گام به گام ساده Mozilla Monitor Plus این ابزار را در سادگی منحصر به فرد می کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که در موزیلا ثبت نام کنید تا اولین اسکن خود را رایگان دریافت کنید. شما باید نام و نام خانوادگی، شهر فعلی و ایالتی که در آن زندگی می کنید، تاریخ تولد و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. موزیلا تضمین می کند که تمام جزئیات شما برای امنیت و پردازش طبق خط مشی رازداری ارائه دهنده رمزگذاری می شود.

آمارال-چینوتو گفت : «به‌علاوه، ما هشدارهای نقض و حذف واسطه‌های داده را ترکیب می‌کنیم تا یک ابزار حفاظتی همه‌جانبه ارائه دهیم و احساس امنیت و امنیت آنلاین را برای مردم آسان‌تر کنیم».

اما برای استفاده از این ابزار با تمام پتانسیل آن، باید به سرویس پولی Monitor Plus ارتقا دهید . می توانید برنامه ماهانه آن را با 13.99 دلار انتخاب کنید، یا اشتراک یک ساله، که هزینه آن معادل 8.99 دلار در ماه است (در مجموع 107.88 دلار برای کل سال).

مشترکین پولی موزیلا مانیتور را خواهند داشت که از طرف آنها با درخواست‌های حذف داده‌ها رسیدگی می‌کند، در حالی که این ابزار هر ماه بیش از 190 سایت کارگزار داده را به‌طور خودکار اسکن می‌کند - دو برابر تعداد اسکن‌های رقبا، ارائه‌دهنده ادعا می‌کند - تا مطمئن شود که اطلاعات شخصی شما از خرابی خود خارج می‌شود. دسترسی بازیگران

در زمان نگارش مقاله، تنها در صورتی می‌توانید از Mozilla Monitor Plus استفاده کنید که در ایالات متحده مستقر باشید. پیش بینی می شود مکان های جدید در تاریخ بعدی اضافه شوند. ابزار حذف داده جدید به منظور گفت ن به مجموعه امنیتی موزیلا است که شامل رله فایرفاکس و موزیلا VPN نیز می شود.

نویسنده ارشد ستاد

کیارا یک روزنامه‌نگار چندرسانه‌ای است که متعهد به پوشش داستان‌ها برای کمک به ترویج حقوق و محکوم کردن سوء استفاده از جنبه دیجیتالی زندگی است - هرجا که امنیت سایبری، بازارها و سیاست در هم پیچیده باشند.   او عمدتاً اخبار، مصاحبه‌ها و تحلیل‌هایی را درباره حریم خصوصی داده‌ها، سانسور آنلاین، حقوق دیجیتال، جرایم سایبری و نرم‌افزار امنیتی، با تمرکز ویژه بر VPN‌ها، برای TechRadar Pro، TechRadar و Tom's Guide می‌نویسد. داستان، نکته یا چیز جالب فنی برای گفتن دارید؟ با chiara.castro@futurenet.com تماس بگیرید

خبرکاو