سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Microsoft Paint به لطف Windows Copilot بزرگترین ارتقاء خود را در بیش از یک دهه اخیر دریافت کرده است

در جریان رویداد سرفیس مایکروسافت، این غول فناوری تعداد زیادی ویژگی و به روز رسانی جدید را معرفی کرد. یکی از جالب‌ترین و احتمالاً بزرگ‌ترین دستیار هوش مصنوعی Copilot all-in-one بود که در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳ برای ویندوز ۱۱ عرضه می‌شود. Microsoft Copilot یک نسخه عمومی تر از ۳۶۵ Copilot است که از هوش مصنوعی برای کمک به کاربران در هر برنامه ویندوز ۱۱ از جمله برنامه های محبوب مانند Paint، ...

در جریان رویداد سرفیس مایکروسافت، این غول فناوری تعداد زیادی ویژگی و به روز رسانی جدید را معرفی کرد. یکی از جالب‌ترین و احتمالاً بزرگ‌ترین دستیار هوش مصنوعی Copilot all-in-one بود که در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳ برای ویندوز ۱۱ عرضه می‌شود.

Microsoft Copilot یک نسخه عمومی تر از ۳۶۵ Copilot است که از هوش مصنوعی برای کمک به کاربران در هر برنامه ویندوز ۱۱ از جمله برنامه های محبوب مانند Paint، Snipping Tool، Photos و غیره استفاده می کند. و اکنون ما حتی اطلاعات بیشتری در مورد برنامه مستقل داریم، که ممکن است مهم ترین به روز رسانی سیستم عامل ویندوز باشد.

یک پست وبلاگ جدید از یوسف مهدی ، مدیر ارشد بازاریابی CVP و مصرف کننده، نحوه کار Copilot با بسیاری از برنامه های ویندوز را توضیح می دهد. به عنوان مثال، برنامه Paint Cocreator (که از ۲۶ سپتامبر برای Windows Insiders در دسترس خواهد بود) به کاربران اجازه می دهد تا یک پیام متنی وارد کنند، یک سبک را انتخاب کنند، و یک تصویر منحصر به فرد ایجاد کنند، که سپس با استفاده از ویژگی لایه های جدید می توان آن را تغییر داد. رنگ آمیزی، یا با کشیدن ساده در بالای تصویر ایجاد شده.

در همین حال، Microsoft Clipchamp یک ابزار هوش مصنوعی همراه جدید برای ویرایش ویدیو با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی پیشرفته مانند Auto Compose است. با پاسخ دادن به چند سوال در مورد نوع ویدیویی که در حال توسعه هستید، Clipchamp صحنه‌ها، ویرایش‌ها و روایتی را بر اساس ورودی و دارایی‌های خلاقانه‌تان برای شما ارائه می‌کند. سپس می‌توانید ویدیو را در YouTube، TikTok، Instagram یا LinkedIn و همچنین در OneDrive یا Google Drive آپلود کنید.

Snipping Tool نیز چندین ارتقای جدید دریافت کرد. اکنون می توانید با استفاده از پشتیبانی صوتی و میکروفون همراه با تصاویر بصری، به سادگی با فشار دادن Win + Shift + R یا Print Screen صدا را برای فعال کردن ضبط کنید. دو اکشن متن جدید، استخراج و ویرایش متن نیز اضافه شد.

استخراج متن برای اسکن محتوا از یک مقاله آنلاین، یک تماس ویدیویی یا هر منبع دیگری و سپس کپی کردن متن آن به طور مستقیم در اسناد دیگر مانند Word یا PowerPoint استفاده می شود. ویرایش متن یک ویژگی ایمنی است که متنی را که نمی‌خواهید نمایش دهید، مانند آدرس ایمیل در اسکرین‌شات‌ها یا دسته‌بندی اطلاعات، کاملاً سیاه می‌کند.

شخصی <a href= که از صفحه نمایش لمسی لپ تاپ ویندوز ۱۱ استفاده می کند." class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/6A3hkaPar4GTyXk5hM4Cnd-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/6A3hkaPar4GTyXk5hM4Cnd-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/6A3hkaPar4GTyXk5hM4Cnd-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/6A3hkaPar4GTyXk5hM4Cnd-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/6A3hkaPar4GTyXk5hM4Cnd-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/6A3hkaPar4GTyXk5hM4Cnd-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/6A3hkaPar4GTyXk5hM4Cnd.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/6A3hkaPar4GTyXk5hM4Cnd.jpg">

(اعتبار تصویر: Surface/Unsplash)

اپلیکیشن Photos نیز با ویژگی جدیدی به نام Background blur ارتقا یافته است که راهی برای بهبود وضوح تصویر و اعمال جلوه های تاری ارائه می دهد. قابلیت‌های جستجوی پیشرفته یافتن عکس‌های ذخیره‌شده در OneDrive را با تایپ کلمات کلیدی مرتبط با اشیا، مکان‌ها یا تاریخ‌ها آسان‌تر می‌کند. همچنین یک ویژگی جدید نمایش اسلاید وجود دارد که عکس‌ها را در یک ارائه سازماندهی می‌کند تا با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارد.

Voice نیز تقویت شده است و اکنون در مکان های بیشتری از جمله در طول فرآیند ورود به سیستم کار می کند. اکنون می‌توانید کلمات پیچیده و غیراستاندارد را از طریق تجربه املایی جدید دیکته کنید، و عملکرد تصحیح، کلماتی را که اشتباه تشخیص داده شده‌اند، اصلاح می‌کند. Narrator حتی از زبان های بیشتری از جمله اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی، آلمانی، چینی ماندارین، ژاپنی، کره ای و انگلیسی (بریتانیا، هند) پشتیبانی می کند.

ابزار Passkeys یک اعتبار منحصر به فرد و غیرقابل حدس زدن ایجاد می کند و به شما امکان می دهد با استفاده از چهره، اثر انگشت یا پین دستگاه خود وارد سیستم شوید. اکنون در سیستم عامل ویندوز ادغام خواهد شد و روی چندین مرورگر از جمله Edge، Chrome، Firefox و غیره کار خواهد کرد.

Adaptive Dimming یکی دیگر از ویژگی های جدید است که به کاربران اجازه می دهد در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. اگر حسگر حضور رایانه شما تشخیص دهد که دیگر به آن توجه نمی کنید، به آرامی صفحه نمایش شما را کم نور می کند و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. همچنین می تواند به عنوان هشداری برای تمرکز مجدد در صورتی که توجه شما سرگردان بوده است، باشد.

جان کیبل، معاون مایکروسافت، مدیریت برنامه، سرویس و تحویل ویندوز، پست وبلاگ خود را منتشر کرد که نحوه دسترسی به این ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید را تشریح می‌کند. دستگاه های ویندوز ۱۱ طی چند هفته آینده به تدریج به این به روز رسانی ها دسترسی خواهند داشت. هرکسی که ویندوز ۱۱، نسخه ۲۲H2 را روی دستگاه خود اجرا می‌کند، می‌تواند به محض آماده شدن با رفتن به تنظیمات > Windows Update و روشن کردن «دریافت آخرین به‌روزرسانی‌ها به محض در دسترس بودن»، به این ابزارها دسترسی پیدا کند.

انتظار داریم که همه این به‌روزرسانی‌های Copilot به طور گسترده در انتشار به‌روزرسانی امنیتی نوامبر ۲۰۲۳ در دسترس باشند. در همین حال، به‌روزرسانی ۲۳H2 ویندوز ۱۱ هفته آینده منتشر نمی‌شود، بلکه در سه ماهه چهارم ۲۰۲۳، که در اوایل ماه اکتبر است، عرضه نمی‌شود.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید