سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

MakersHub داده های پرداختنی را رمزگشایی می کند تا شرکت های ساختمانی مجبور به انجام این کار نباشند

MakersHub، یک استارت آپ حساب های پرداختنی که شرکت های ساختمانی، صنعتی و تولیدی را قادر می سازد تا ورود دستی داده ها را برای صورتحساب ها حذف کنند، محصول MakersHub Pay خود را روی صحنه در Startup Battlefield در TechCrunch Disrupt راه اندازی کرد. این نوع شرکت‌ها معمولاً ده‌ها، اگر نگوییم صدها مورد در صورت‌حساب‌ها دارند، و ثبت و کدگذاری مناسب هر یک برای توانایی آنها در هزینه‌های شغلی و برآورد هزینه مشاغل آینده بسیار مهم است. Phong Ngo، یکی از ...

MakersHub، یک استارت آپ حساب های پرداختنی که شرکت های ساختمانی، صنعتی و تولیدی را قادر می سازد تا ورود دستی داده ها را برای صورتحساب ها حذف کنند، محصول MakersHub Pay خود را روی صحنه در Startup Battlefield در TechCrunch Disrupt راه اندازی کرد.

این نوع شرکت‌ها معمولاً ده‌ها، اگر نگوییم صدها مورد در صورت‌حساب‌ها دارند، و ثبت و کدگذاری مناسب هر یک برای توانایی آنها در هزینه‌های شغلی و برآورد هزینه مشاغل آینده بسیار مهم است.

Phong Ngo، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل MakersHub، زمانی که رئیس جنرال پلاسما، تامین کننده تجهیزات فناوری نانو بود، با این مشکل مواجه شد. نگو بیان کرد که او یک مدیر مالی، مدیر حسابداری و حتی کمک حسابداری شخص ثالث داشت، و با وجود همه اینها، کتاب ها هرگز دقیق و کامل نبودند.

به عنوان مثال، صورت‌حساب‌ها و رسیدها به درستی وارد یا کدگذاری نشده‌اند و داده‌ها از دست خواهند رفت. در نتیجه، پیش‌بینی‌های جریان نقدی یا گزارش‌های هزینه‌های شغلی چندین روز طول کشید تا از چندین صفحه‌گسترده جمع‌آوری شوند و تصویر کاملی از عملکرد کسب‌وکار ارائه نکنند.

انگو به TechCrunch گفت: «من مهندسی برق را برای یک شرکت تولید تجهیزات شروع کردم، جایی که سیستم‌های اتوماسیون تأسیسات بزرگی را برای نیمه هادی‌های هوافضا و خودرو انجام دادم. چیزی که واقعاً من را شگفت زده کرد این بود که ما همیشه با مشکل مواجهه با مدیریت فروشنده و پرداخت قبض برای درک هزینه هایمان که راه حل واقعی برای آن نداشتم گرفتار شده ایم.»

سپس انگو با چارلی هاو در برنامه MBA اجرایی مدرسه وارتون در سانفرانسیسکو ملاقات کرد. آنها در مورد چگونگی حل این مشکل پیوند خوردند. هاو ۱۸ سال را در وال استریت گذراند و سپس به Citi Ventures رفت و در آنجا سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های فین‌تک در مراحل اولیه و رشد را رهبری کرد.

آنها با هم MakersHub را راه‌اندازی کردند و شروع به توسعه فناوری اختصاصی WiseVision کردند که تمام داده‌های قبض‌ها و رسیدها، از جمله هر خط و فیلد داده را با دقت بیشتری نسبت به سیستم‌های قدیمی استخراج می‌کند. سپس شرکت از مدل‌های زبانی برای درک داده‌ها استفاده می‌کند. MakersHub همچنین برخی از یادگیری های محلی را ایجاد کرد تا هر کاربر از اقدامات خود به سیستم آموزش دهد.

به بیان ساده، این فناوری به گونه ای طراحی شده است که مشتریان بتوانند موارد زیر را داشته باشند:

ضبط فوری قبض و داده های رسید.

جریان های تأیید و مجوز مبتنی بر قوانین.

سوابق نگاشت خودکار به QuickBooks.

MakersHub Pay

Ngo و Howe می گویند، به طور متوسط، MakersHub می تواند به مشتریان کمک کند تا وظایف قابل پرداخت حساب خود را - از تحلیل اولیه و تایید تا پرداخت - ۹۰٪ سریعتر انجام دهند.

هاو به TechCrunch گفت: «مجموعه‌ای از سیستم‌های AP قدیمی وجود دارند که مدعی انجام برخی از این کارها هستند. ما در واقع بیشتر در بخش تدارکات کار کردیم، اما مردم به طور مداوم از ما می‌پرسیدند که آیا می‌توانیم برای هر چیزی که آنها می‌خرند، چیزی بسازیم، نه فقط چیزهایی که از طریق سیستم تدارکات خریداری می‌شوند.»

این موضوع بحثی را در مورد چیزهای دیگری که می‌توان در حساب‌های پرداختنی ابداع کرد آغاز کرد و در نهایت منجر به تحلیل دیجیتالی کردن پرداخت‌ها شد.

اکنون MakersHub Pay جدیدترین ویژگی است که آن را به عنوان «پرداخت های نسل بعدی که در جریان پرداختنی حساب های شما تعبیه شده است» توصیف کردند. هاو بیان کرد که با قرار دادن سیستم حسابداری در مرکز سیستم عصبی مالی یک شرکت، MakersHub اطمینان حاصل می کند که داده های پرداخت ها دقیقاً به سوابق سیستم حسابداری و صورت حساب بانکی پرداخت کننده و گیرنده پرداخت می شود.

هدف کمک به کسب‌وکارهای کوچک بود که از چک‌های کاغذی یا صورت‌حساب‌های کاغذی دور شوند و هر دوی آن‌ها را به صورت دیجیتالی با مقداری کارآمد صادر کنند.

هاو گفت: «کاربران ما، که برای درجه، گستردگی و دقت اطلاعات زیربنایی ارزش زیادی قائل هستند، به این اطلاعات نیاز دارند تا در یک سری از سیستم‌های متفاوت جریان پیدا کنند، که این پلتفرم‌های قدیمی انجام نمی‌دهند.

وارد کردن قبض و رسید تولید صنعتی MakersHub

MakersHub نزدیک به ۴۰ فیلد داده را روی صورتحساب ها و رسیدها ضبط می کند. اعتبار تصویر: MakersHub

مراحل بعدی

این شرکت از سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ که با تعداد معدودی از شرکای طراحی راه اندازی شد، به طور پیوسته رشد کرده است.

Ngo and Howe در ماه‌های گذشته عملکرد پرداخت‌های تعبیه‌شده خود را فعال کرده‌اند و حدود ۲۰ مشتری در حال حاضر تقریباً ۱۰ میلیون دلار حجم ناخالص کالا را از طریق MakersHub انجام می‌دهند.

با این قابلیت اضافی، این زوج می‌گویند که این شرکت اکنون «یک پردازشگر پرداخت کامل بدون استفاده از هیچ نوع بازپرداخت شخص ثالث، مانند Stripe یا دیگران» است.

هاو گفت: «ما احساس کردیم که برای ما بسیار مهم است که بتوانیم تجربه کاربر را کنترل کنیم و مجموعه گسترده ای از گزینه ها را از منظر انعطاف پذیری مدل کسب و کار داشته باشیم.

از نظر جذب سرمایه، تا کنون ۴.۵ میلیون دلار سرمایه با پشتوانه سرمایه جمع آوری کرده است. این شرکت در حال ساختار بخشی به سمت بازار فروش است و به طور فعال برای چندین نقش به بازار استخدام می کند تا Ngo و Howe بتوانند از این نقش ها خارج شوند.

هاو گفت: "ذهنیت ما این بوده است که به گونه ای رشد کنیم که قابل کنترل، بادوام باشد، مشکل را اثبات کنیم، راه حل را ثابت کنیم و آموخته هایی را که با ۱۰۰% توانایی ما برای پردازش آنها وجود دارد، پردازش کنیم." ما اکنون در نقطه شیرینی هستیم که معتقدیم تله موش داریم که واقعاً کار می‌کند، و می‌خواهیم در چند فصل آینده به طرز تهاجمی پوسته‌گیری کنیم.»

خبرکاو