متن خبر

LACERA دامنه تخصیص سرمایه خطرپذیر را کاهش می دهد، اما کارشناسان می گویند که نشان دهنده روند نیست

LACERA دامنه تخصیص سرمایه خطرپذیر را کاهش می دهد، اما کارشناسان می گویند که نشان دهنده روند نیست

شناسهٔ خبر: 458566 -
تحلیلگران می گویند که این احتمالاً بیشتر یک بار است تا نشانه ای از کاهش علاقه LP به سرمایه گذاری.

انجمن بازنشستگی کارکنان شهرستان لس آنجلس (LACERA) در جلسه 13 مارس به کاهش دامنه تخصیص خود به سرمایه خطرپذیر رأی داد.

هیئت سرمایه گذاری رأی به کاهش دامنه تخصیص به سرمایه خطرپذیر و رشد حقوق صاحبان سهام از بین 15 تا 30 درصد پرتفوی سهام خصوصی سیستم بازنشستگی به بین 5 تا 25 درصد داد. سبد سرمایه گذاری LACERA در حال حاضر 10.8 درصد از سبد پلی اتیلن را تشکیل می دهد.

این یک حرکت تا حدودی گیج‌کننده است، زیرا آن زیرمجموعه بسیار موفقیت‌آمیز بوده است، با TVPI - رقمی که هم سود محقق شده و هم سودهای محقق نشده یک سرمایه‌گذاری صندوق را نشان می‌دهد - 2.08 برابر در پایان سال 2023، بالاترین میزان در میان سایر زیر مجموعه‌های سهام خصوصی. استراتژی ها.

در پایان سال 2023، این سازمان گزارش داد که پنج صندوق با بهترین عملکرد در تمام دوران در سبد سهام خصوصی خود، صندوق‌های مخاطره‌آمیز بودند، از جمله چهار صندوق از Union Square Ventures با دوره‌های قدیمی از 2012 تا 2016. این شرکت همچنین از VCها از جمله حمایت کرده است. تلاش‌های نوآوری، سرمایه‌گذاری‌های طوفانی و شرکای سرمایه‌گذاری اولیه، از جمله.

دیدیه آسودو، افسر سرمایه گذاری، شرایط بازار را دلیل اصلی این تغییر عنوان کرد. وی همچنین گفت که بازنشستگی می خواهد بتواند با سرمایه گذاری خود انعطاف پذیرتر و پویاتر باشد. از آنجایی که حقوق بازنشستگی در حال حاضر به محدوده موجود خود کمتر تخصیص داده شده است، این حرکت به احتمال زیاد باعث آزادسازی سرمایه برای استراتژی های دیگر می شود، برخلاف بازی برای کاهش اندازه پورتفولیوی سرمایه گذاری واقعی آن.

تحلیلگران به TechCrunch گفتند که این وضعیت احتمالاً یکباره است تا نشانه اولیه یک روند قریب الوقوع.

برایان بورتون، یکی از شرکای StepStone، به TechCrunch بيان کرد که در حالی که نمی‌توانید کل جامعه LP را با یک قلم موی گسترده ترسیم کنید - LP‌هایی مانند افراد با ارزش خالص بالا و دفاتر خانوادگی به طور روان سرمایه‌گذاری می‌کنند در حالی که LP‌هایی مانند حقوق بازنشستگی کمتر واکنش‌پذیر هستند - او این کار را نکرده است. در مورد کسی که به دنبال کاهش تخصیص خود به سرمایه گذاری است شنیده ام. او بيان کرد که در واقع، استپ استون شاهد افزایش تقاضا برای خدمات ریسک پذیر خود از سوی شرکت های LP است.

بورتون گفت: «صندوق‌های بازنشستگی که ما با آنها صحبت می‌کنیم، به این پنجره ضعیف‌تر جمع‌آوری کمک مالی در طبقه دارایی‌های مخاطره‌آمیز به عنوان فرصتی برای بهبود دسترسی خود نگاه می‌کنند. حقوق بازنشستگی عمومی ایالات متحده عموماً در ایجاد قرار گرفتن در معرض خطرپذیری عقب مانده است.

کایدی گائو، تحلیلگر سرمایه گذاری مخاطره آمیز در PitchBook، گفت: به علاوه، بسیاری از LP ها پس از بحران بزرگ مالی درس خود را آموختند و اکنون می دانند که یک سال قدیمی را کنار نگذارند. اما آنها ممکن است مبالغ دلاری کمتری را سرمایه گذاری کنند. گائو بيان کرد اگر مدیران LP معمولاً سرمایه‌های کمتری را جمع‌آوری می‌کنند - VCها از جمله Insight Partners و Greycroft اهداف صندوق اخیر خود را کاهش می‌دهند - LPs ممکن است چک‌های کوچک‌تری بنویسند و پس ممکن است به پول زیادی که به استراتژی اختصاص داده شده نیاز نداشته باشند.

علاوه بر این، LP ها به تمرکز بر مدیران فعلی خود ادامه خواهند داد. در حالی که این روند در سال 2022 شروع شد، زمانی که بازار عمومی در ابتدا شروع به ترش کرد، بسیاری از VCها تا زمانی که می توانستند از جذب سرمایه خودداری کردند. از آنجایی که امسال شرکای عمومی VC بیشتری مجبور به ورود به بازار هستند، دامنه واقعی عقب نشینی LP احساس خواهد شد.

گائو گفت: «در زمان‌های نوسانات بالا، یا زمانی که بازار عوامل نامطمئن زیادی دارد، می‌بینیم که مردم به کیفیتی متوسل می‌شوند و فقط به چیزی که بیشتر آشنا هستند، بازمی‌گردند. برای برخی از LP ها، به ویژه بازیگران نهادی، [این به معنای] عدم پرداخت به برندهای بزرگ نامی است، سرمایه هایی که برای مدت بسیار طولانی وجود داشته اند.

این همچنین به این معنی است که بسیاری از LP ها ممکن است امسال هیچ رابطه مدیر جدیدی را به مجموعه خود اضافه نکنند. بورتون گفت که اگر یک LP عقب نشینی کند، ممکن است به دنبال کاهش ابتکارات به جای تخصیص آنها باشد.

بورتون گفت: «این موسسات تخصیص هدفمندی دارند و ماهیت آنها بلندمدت است. آنها قصد ندارند تخصیص سرمایه گذاری خود را کاهش دهند. آنها باید تا حدی با کاهش سرعت سرمایه گذاری خود یا کاهش تعداد روابط خود واکنش نشان دهند تا به نوعی به بازار فعلی پاسخ دهند.

نه بورتون و نه گائو فکر نمی کنند که ما باید منتظر تغییرات قابل توجهی برای تخصیص LP به سرمایه گذاری در سال جاری باشیم - اما همیشه استثناهایی وجود خواهد داشت.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است