سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Izote Biosciences برای توسعه فرآیند تخمیر بدون اکسیژن 2.6 میلیون دلار هزینه می کند.

استفاده از تخمیر دقیق به عنوان یک فرآیند تولید برای ایجاد محصولات مبتنی بر زیستی مانند مواد شیمیایی، داروها و حتی گوشت های کشت شده همچنان پرهزینه است و هنوز برای مقیاس پذیری کامل نشده است. وارد Izote Biosciences شوید. این استارت‌آپ در حال توسعه روشی اختصاصی است که باکتری‌ها را قادر می‌سازد بدون اکسیژن در داخل یک بیوراکتور تنفس کنند. و در اکتبر گذشته مبلغی بالغ بر 2.6 میلیون دلار را جمع آوری کرد تا آن ...

استفاده از تخمیر دقیق به عنوان یک فرآیند تولید برای ایجاد محصولات مبتنی بر زیستی مانند مواد شیمیایی، داروها و حتی گوشت های کشت شده همچنان پرهزینه است و هنوز برای مقیاس پذیری کامل نشده است.

وارد Izote Biosciences شوید. این استارت‌آپ در حال توسعه روشی اختصاصی است که باکتری‌ها را قادر می‌سازد بدون اکسیژن در داخل یک بیوراکتور تنفس کنند. و در اکتبر گذشته مبلغی بالغ بر 2.6 میلیون دلار را جمع آوری کرد تا آن را راه اندازی کند.

نام Izote (تلفظ ee-zoh-tay ) از گل ملی السالوادور الهام گرفته شده است.

این فناوری ابتدا توسط بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری Izote، ویکتور مانوئل ریس اومانیا، که سابقه ای در میکروبیولوژی و تخمیر دارد، توسعه یافت. او شرکت را در سال 2022 تشکیل داد و در آگوست 2023 ساموئل اتوود را به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت کرد. آتوود قبلا در مک کینزی کار می کرد و مشاوره مدیریت انجام می داد.

اتوود توضیح داد که فناوری Izote ریشه در زیست شناسی مصنوعی دارد، که ویرایش ژنوم موجودات یا ترکیبات مختلف برای ایجاد ورودی های مفید است. به عنوان مثال، استفاده از بیوتکنولوژی برای ایجاد درمان یا داروهای جدید. همچنین در صنایع کشاورزی، مواد غذایی و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید

سقوط قیمت برنج هندی


فناوری این شرکت ساخت آنچه را که اتوود «مولکول‌های مبتنی بر زیست» می‌نامد برای تعدادی از صنایع امکان‌پذیر می‌سازد تا مواد اولیه محلی و کم‌هزینه تولید کند. ایزوت از تخمیر به عنوان روش خود استفاده می کند، اما اتوود آن را به عنوان "تغییر مرحله ای از فرآیند تخمیر سنتی" توصیف کرد.

روش سنتی از میکروارگانیسم های مهندسی شده برای تولید ترکیبات خاص استفاده می کند. اینها برای تنفس به اکسیژن نیاز دارند. این بدان معناست که کل سیستم بر این اساس طراحی شده است که اطمینان حاصل شود که میکروب ها به طور مداوم به اکسیژن دسترسی دارند تا بتوانند زنده بمانند. به نوبه خود، تعیین می کند که بیوراکتور باید چه شکلی باشد، چقدر باید بزرگ باشد و تجهیزات مورد نیاز.

اتوود گفت: «هزینه‌های این امر فرآیندهای شما را به طور قابل توجهی پیچیده می‌کند. نوآوری ما از یک مولکول جایگزین برای اکسیژن استفاده می کند. این شبیه نمک است و حدود 100000 برابر بیشتر از اکسیژن محلول است. به جای پمپاژ هوا و مخلوط کردن آبگوشت، فرآیند ما شامل حل کردن نمک در محیط است و ارگانیسم های شما به سمت آن شنا می کنند.

او بيان کرد که به این ترتیب، فرآیندهای زیستی با استفاده از ارگانیسم‌های بی‌هوازی Izote می‌توانند بیش از 70 درصد هزینه‌های سرمایه کمتر و حاشیه‌های ناخالص 50 تا 100 درصد بالاتر را ببینند. آتوود بيان کرد و مشتریان فقط به یک بیورآکتور ساده‌تر نیاز دارند تا عملکرد مقیاس‌پذیری قابل پیش‌بینی‌تری داشته باشند و توانایی طولانی‌تر شدن زمان تخمیر را داشته باشند.

اولین کاربردهای Izote در صنایع عطر و طعم خواهد بود و این شرکت فعالانه با عطرسازی های بزرگ صحبت می کند. برنامه‌های آتی شامل مقیاس‌پذیری پلتفرم برای فعال کردن تولید مولکول‌های زیستی در صنایعی مانند مواد غذایی و آرایشی است.

این شرکت روی چند پروژه برای مشتریان کار می کند اما هنوز در مرحله قبل از درآمد است. پس از دریافت مقدار کمی از بودجه در سال گذشته، Reyes-Umaña و Atwood تصمیم گرفتند به دنبال سرمایه گذاری خطرپذیر اضافی برای ایجاد تیمی باشند که بتواند فرآیند Izote را در یک محیط آزمایشگاهی طراحی و اجرا کند.

Embark Ventures و EGB Capital دور اولیه را رهبری کردند و Bee Partners، FTW Ventures، Nucleus Capital، Courtyard Ventures، Climate Capital Bio و Redstick Ventures به آنها پیوستند. آتوود بيان کرد که Bee Partners شرکت را انکوباتور کرد. در مجموع 2.6 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

به گفته اتوود، شناسایی مولکول های پرتاب ایزوت و نشان دادن اینکه مولکول ها را می توان در آزمایشگاه و با بهره وری حداقل 50 درصد بهتر از هر چیزی که در حال حاضر در بازار وجود دارد، تولید کرد، 18 ماه طول می کشد.

اتوود می گوید: «در طول 10 تا 15 سال گذشته، مردم واقعاً در مورد زیست شناسی مصنوعی هیجان زده شده اند و اینکه تقریباً می توان هر چیزی را با میکروارگانیسم ها ساخت. با این حال، ما مشاهده کرده‌ایم که شرکت‌ها با محصول شروع می‌کنند و سپس فرض می‌کنند که اقتصاد آن را دنبال می‌کند. این یک نقطه شکست برای این صنعت بوده است. در عوض، ما با یک مولکول یا مجموعه‌ای از مولکول‌ها شروع می‌کنیم، جایی که از همان ابتدا می‌دانیم که اقتصاد در مقیاس رقابتی خواهد بود. سپس ما در آن راه رشد می کنیم.»

خبرکاو