سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

iOS 18 شاید در طراحی رابط کاربری خود الهاماتی از visionOS داشته باشد

چند وقتی است که در شایعات گفته می‌شود اپل در iOS 18 تغییرات بزرگی را رقم خواهد زد. حالا گزارشی جدید ادعا می‌کند که این به‌روزرسانی در طراحی بخشی از رابط کاربری خود الهاماتی از visionOS خواهد داشت. visionOS سیستم عامل هدست ویژن پرو است. iOS 18 شبیه visionOS می‌شود؟ براساس گزارش وب‌سایت The Verifier، آپدیت بزرگ بعدی آیفون و آیپد که با نام iOS 18 و iPadOS 18 عرضه می‌شود، از عناصری در بخش طراحی بهره ...

چند وقتی است که در شایعات گفته می‌شود اپل در iOS 18 تغییرات بزرگی را رقم خواهد زد. حالا گزارشی جدید ادعا می‌کند که این به‌روزرسانی در طراحی بخشی از رابط کاربری خود الهاماتی از visionOS خواهد داشت. visionOS سیستم عامل هدست ویژن پرو است.

iOS 18 شبیه visionOS می‌شود؟

براساس گزارش وب‌سایت The Verifier، آپدیت بزرگ بعدی آیفون و آیپد که با نام iOS 18 و iPadOS 18 عرضه می‌شود، از عناصری در بخش طراحی بهره خواهد برد که از visionOS آمده است. اگرچه خود visionOS هم با الهام از iOS و iPadOS ساخته شده، اما تغییراتی داشته تا با فضای واقعیت مجازی این هدست سازگاری بیشتری داشته باشد.

منبع گزارش امروز از آپدیت tvOS 17.2 به‌عنوان نمونه‌ای از این انتقال زبان طراحی یاد کرده است. در این آپدیت سایدبار جدیدی به‌صورت شناور ظاهر شده است که شبیه اپ‌های visionOS به‌نظر می‌رسد. در سیستم عامل ویژن پرو پنجره‌ها گوشه‌های گردتری دارند و دارای سایه و عمق هستند، چرا که همه آن‌ها در فضا شناور می‌شوند و روی بخشی از فضای واقعی قرار می‌گیرند.

گفتنی است که گزارش امروز را باید با اندکی شک و تردید پذیرفت، چون منبع آن در گذشته گزارش‌های درست و غلطی داشته است. پیش‌تر «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ گفته بود که iOS 18 با تغییرات زیادی از راه می‌رسد، اما این که تغییرات این سیستم عامل به سمت visionOS حرکت خواهد کرد یا خیر، برای این اولین‌بار در گزارش حاضر شنیده می‌شود.

اپل معمولاً رویداد WWDC یا همان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود را در خردادماه برگزار می‌کند تا از نسخه جدید سیستم عامل‌های خود پرده بردارد. امسال نیز احتمالاً از این قاعده مستنثی نخواهد بود. پس با نزدیک‌ترشدن به این رویداد می‌توانیم منتظر انتشار گزارش‌های بیشتری باشیم تا ببینیم نسخه بعدی iOS واقعاً چه تغییراتی خواهد داشت و آیا عناصر ظاهری خود را به‌شکلی قابل توجه تغییر خواهد داد یا خیر.

خبرکاو