سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

iOS 18 امسال طراحی مجدد بصری دریافت می‌کند – با macOS که بعداً دنبال می‌شود

iOS 17 سال گذشته راه اندازی شد (اعتبار تصویر: اپل) عناصر طراحی در iOS اغلب تغییر نمی‌کنند – و زمانی که تغییر می‌کنند، معمولاً تغییر چندانی نمی‌کنند – اما به گفته یک منبع آگاه، نرم‌افزار iOS 18 آینده واقعاً ظاهر به‌روز شده‌ای خواهد داشت. به گفته مارک گورمن از بلومبرگ (از طریق 9to5Mac )، اپل "در واقع در تلاش است تا طراحی iOS را در اوایل امسال به روز کند". این به ما جزئیات زیادی برای کار نمی دهد، ...
ویژگی های iOS 17
iOS 17 سال گذشته راه اندازی شد (اعتبار تصویر: اپل)

عناصر طراحی در iOS اغلب تغییر نمی‌کنند – و زمانی که تغییر می‌کنند، معمولاً تغییر چندانی نمی‌کنند – اما به گفته یک منبع آگاه، نرم‌افزار iOS 18 آینده واقعاً ظاهر به‌روز شده‌ای خواهد داشت.

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ (از طریق 9to5Macاپل "در واقع در تلاش است تا طراحی iOS را در اوایل امسال به روز کند". این به ما جزئیات زیادی برای کار نمی دهد، اما نشان می دهد که تصاویر به طور قابل توجهی متفاوت خواهد بود.

Gurman – که معمولاً در مورد پیش‌بینی حرکات اپل قابل اعتماد است – تا حدی در پاسخ به شایعاتی بود مبنی بر اینکه iOS 18 از visionOS در اپل ویژن پرو الهام گرفته است. گورمن او میگوید این «تعمیرات اساسی» اتفاق نمی‌افتد، اگرچه به نظر می‌رسد که اپل ممکن است در سال 2024 بخشی از مسیر را به آن جا باز کند.

نسخه‌های جدید iOS معمولاً در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل ( WWDC ) در ماه ژوئن رونمایی می‌شوند، پس ما زمان زیادی نداریم تا ببینیم اپل روی چه چیزی کار می‌کند – و تفاوت سبک آن با iOS 17 چقدر است.

به روز رسانی "جاه طلبانه و قانع کننده".

آیفون 15 جلوی دستی زاویه دار

iOS 18 به آیفون 15 می آید (اعتبار تصویر: آینده | الکس واکر تاد)

بزرگ‌ترین اصلاح بصری که تا به حال برای iOS دیده‌ایم با iOS 7 ارائه شد، که در سال 2013 راه‌اندازی شد: skeuomorphism (جایی که عناصر دیجیتال مانند معادل‌های دنیای واقعی‌شان طراحی می‌شوند) بیرون آمد و ظاهر بسیار مدرن‌تری در آن دیده می‌شد.

در دهه پس از آن، نمادها و منوهای برنامه بهینه سازی و تنظیم شده اند، اما چیزی که شما به عنوان طراحی مجدد در مقیاس کامل توصیف می کنید، وجود نداشته است. باید منتظر بمانیم و ببینیم که iOS 18 با شروع WWDC 2024 چه چیزی را به ارمغان می آورد.

گورمن قبلاً گفته بود که iOS 18 یک ارتقاء "جاه طلبانه و قانع کننده" خواهد بود، پس به نظر می رسد که انتظارات زیادی وجود دارد. مانند هر چیز دیگری که اخیراً در فناوری وجود دارد، هوش مصنوعی مولد احتمالاً نقش مهمی ایفا خواهد کرد – با Siri و iOS که قرار است با قابلیت‌های جدید و بزرگ مبتنی بر هوش مصنوعی به روز شوند .

به گفته Gurman، به‌روزرسانی بصری نیز به macOS می‌آید، اگرچه از iOS عقب خواهد ماند: به‌روزرسانی‌هایی که اپل برای طراحی macOS در نظر گرفته است ظاهراً هنوز در مراحل اولیه هستند و تا سال 2025 یا 2026 تکمیل نمی‌شوند.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

مشارکت کننده آزاد

دیو یک روزنامه نگار مستقل در زمینه فناوری است که بیش از دو دهه در مورد ابزارها، برنامه ها و وب می نویسد. در استوکپورت، انگلستان، در TechRadar او را خواهید دید که اخبار، ویژگی‌ها و بررسی‌ها را پوشش می‌دهد، به‌ویژه برای تلفن‌ها، تبلت‌ها و پوشیدنی‌ها. دیوید برای اطمینان از اینکه پوشش اخبار فوری ما در تعطیلات آخر هفته بهترین است، در Gizmodo، T3، PopSci و چند مکان دیگر به‌علاوه، خطوط فرعی دارد، و همچنین سال‌هاست که کارهایی مانند PC Explorer و The Hardware Handbook را ویرایش می‌کند.

خبرکاو