سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

iOS 17 در حال بازنشانی برخی از کاربران است’ تنظیمات حریم خصوصی – و اپل در حال بررسی آن است

اگر iOS 17 را روی آیفون خود اجرا می کنید، تنظیمات حریم خصوصی خود را دوباره تحلیل کنید زیرا ممکن است بدون اجازه شما تغییر کرده باشند. این هشدار از طرف Mysk ، یک جفت توسعه‌دهنده iOS و محقق امنیت سایبری، در X (پلتفرمی که قبلاً توییتر نامیده می‌شد) می‌آید. آن‌ها ادعا می‌کنند که ارتقا به iOS 17 ممکن است مکان‌های مهم به‌علاوه iPhone Analytics را در دستگاه تلفن همراه شما فعال کند، اگر قبل از ...

اگر iOS 17 را روی آیفون خود اجرا می کنید، تنظیمات حریم خصوصی خود را دوباره تحلیل کنید زیرا ممکن است بدون اجازه شما تغییر کرده باشند.

این هشدار از طرف Mysk ، یک جفت توسعه‌دهنده iOS و محقق امنیت سایبری، در X (پلتفرمی که قبلاً توییتر نامیده می‌شد) می‌آید. آن‌ها ادعا می‌کنند که ارتقا به iOS 17 ممکن است مکان‌های مهم به‌علاوه iPhone Analytics را در دستگاه تلفن همراه شما فعال کند، اگر قبل از دانلود به‌روزرسانی خاموش شده باشند.

Significant Locations یک ابزار نرم افزاری است که «مکان هایی را که اخیراً بوده اید، و همچنین دفعات و زمان [بازدید] آنها را ردیابی می کند». به گفته ۹To5Mac، از داده‌ها برای ارائه «توصیه‌های برنامه، حافظه‌ها در برنامه عکس‌ها، از جمله موارد دیگر» استفاده می‌شود. این ویژگی رمزگذاری شده است به این معنی که اپل دسترسی ندارد. با این حال، Mysk بیان می‌کند که این داده‌ها «هنوز هم می‌توانند مورد سوء استفاده قرار گیرند، زیرا اطلاعات دقیقی درباره [مکان‌هایی] که مرتباً بازدید می‌کنید ثبت می‌کنند».

از طرف دیگر، iPhone Analytics به طور مستقیم اطلاعات دستگاه شما را به اپل می دهد. این داده‌ها را در مورد «آمار عملکرد»، نحوه استفاده از آیفون و نحوه استفاده از برنامه‌های خاص و موارد دیگر ارائه می‌کند. این به معنای "کمک به اپل برای بهبود و توسعه محصولات خود" است. اگرچه همانطور که Mysk اشاره می کند، کارشناسان امنیتی توصیه می کنند آن را خاموش کنید.

تحت بررسی

معلوم نیست چه چیزی باعث این مشکل شده است. اما خبرهای خوبی هست. ۹To5Mac در گزارش خود بیان می کند که "اکثریت قریب به اتفاق" کاربران تحت تأثیر قرار نگرفته اند. آنها هیچ "فعالیت غیرمعمول" را تجربه نخواهند کرد. اپل همچنین به این نشریه بیان کرد که در حال حاضر در حال تحلیل وضعیت است.

تا زمانی که یک وصله منتشر نشود، Mysk اکیداً به کاربران iOS 17 توصیه می‌کند ابتدا هر دو ویژگی را با رفتن به بخش Privacy & Security در حالت تنظیمات آیفون غیرفعال کنند. سپس به Location Service بروید و در نهایت روی System Services ضربه بزنید. اون دوتا رو اونجا پیدا میکنی به نظر می رسد این یک اتفاق یک بار است. آنها برای بار دوم دوباره فعال نمی شوند.

🚨PSA: iOS 17 این گزینه های مکان حساس را دوباره روشن می کند. اگر مکان‌های مهم را غیرفعال کرده باشید و همچنین اطلاعات موقعیت مکانی خود را قبل از ارتقا به iOS 17 به تجزیه و تحلیل آیفون خود اضافه کرده باشید، iOS 17 گزینه‌ها را همانطور که در تصویر نشان داده شده است روشن می‌کند.

بیشتر ببین

حداقل این مشکل به راحتی حل می شود، حتی اگر مربوط به این باشد که برخی از محافظت های حریم خصوصی شما می توانند به دلیل یک اشتباه ظاهری در توسعه خاموش شوند. آیفون‌ها ممکن است در ۹۹ درصد مواقع فوق‌العاده امن باشند، اما یک درصد احتمال جمع‌آوری اطلاعات شما زمانی که تصور می‌کنید اینطور نیست، ناامیدکننده است.

توصیه می کنیم ایمنی خود را به سطح بالاتری ببرید. حتماً فهرست TechRadar از بهترین VPN های آیفون برای سال ۲۰۲۳ را تحلیل کنید تا بدانید چگونه می توانید شروع به بهبود امنیت آنلاین خود کنید.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید