متن خبر

Intuitive Machines زنگ نزدک را در مسیر فرود خصوصی ماه به صدا در می آورد

Intuitive Machines زنگ نزدک را در مسیر فرود خصوصی ماه به صدا در می آورد

اخبارIntuitive Machines زنگ نزدک را در مسیر فرود خصوصی ماه به صدا در می آورد
شناسهٔ خبر: 267021 -
خبرکاو:

پرسنل Intuitive Machines یک شب قبل از اینکه شرکت ماه خود را عمومی کنند، در موزیکال برادوی "همیلتون" در شهر نیویورک شرکت کردند، که تا حدی منشأ ایالات متحده را به تصویر می کشد.

«مضمون کل ماجرا این است، «تو باید عکست را بگیری. جاشوا مارشال، مدیر ارتباطات Intuitive Machines، روز چهارشنبه (15 فوریه) بلافاصله پس از به صدا درآوردن زنگ افتتاحیه بورس نزدک، به Space.com گفت: برای همه، احساس می‌کردم این عکس م است. آن صبح.

Intuitive Machines ممکن است اولین سرمایه گذاری خصوصی ایالات متحده باشد که بر روی ماه فرود آمد. اولین ماموریت، IM-1، در ماه ژوئن یا بیشتر، پیش از فرود فضانوردان در سال 2025 از برنامه Artemis به رهبری ناسا، روی یک SpaceX Falcon 9 برای قطب جنوب ماه پرتاب خواهد شد. ( انتظار داریم که فرودگر Peregine Astrobotic در نیمه اول سال 2023، در میان سایر شرکت‌هایی که پرتاب‌هایی در آینده نزدیک دارند، راه اندازی شود.)

ماه سرشار از یخ آب است و به همین دلیل، فرودگر Nova-C Intuitive Machine به عنوان مسیر یاب برای ماموریت های ناسا عمل خواهد کرد. مارشال بيان کرد که فعالیت های بسیار بیشتری در ماه در پیش است و پول جمع آوری شده از فهرست امروز نزدک به شرکت اجازه می دهد تا زیرساخت هایی را برای حمایت از فضانوردان آرتمیس ایجاد کند.

مرتبط: اکنون ماشین‌های شهودی قطب جنوبی ماه را برای مأموریت فرود تاخیری ماه مورد هدف قرار می‌دهند.

Intuitive Machines مستقر در هیوستون در سال 2013 تاسیس شد و از آن زمان تاکنون رشد زیادی داشته است. این کار زمانی آغاز شد که فقط نیم دوجین نفر در تلاش بودند تا جایگاه خود را پیدا کنند، با 24 خط تجاری در زمینه هوافضا و مهندسی - برای مثال، هواپیماهای بدون سرنشین برای بازرسی خطوط لوله.

با این حال، گروه اصلی کارمندان Intuitive Machines از برنامه‌های پرواز فضایی انسانی و مهندسی ناسا در مرکز فضایی جانسون هیوستون، جایی که آموزش فضانوردان در آن متمرکز است، آمده‌اند. مارشال گفت، پس از پنج سال «جهش به اطراف»، تغییر ناسا برای اولویت‌بندی اکتشافات ماه در سال 2018، به Intuitive Machines تمرکز و مورد تجاری در زمینه‌ای که قبلاً در آن تخصص داشتند، داد.

با تمرکز مجدد، رشد محرکه ای حاصل شد: شرکت اکنون 250 کارمند دارد و انتظار دارد حداقل در سال 2023 حداقل 120 پرسنل دیگر اضافه کند. سه ماموریت ماه در حال حاضر در مانیفست هستند. در آینده، ماهواره‌های ارتباطی و فرودگرهای بزرگ‌تر برای مأموریت‌های آتی آرتمیس وجود خواهند داشت که فهرست نزدک به تأمین مالی آنها کمک خواهد کرد.

Intuitive Machines (@Nasdaq: LUNR) زنگ افتتاحیه را در نیویورک به صدا در می آورد. پخش زنده ما: https://t.co/MvAhFNRnKQ 15 فوریه 2023

بیشتر ببین

ماموریت IM-1 پنج آزمایش علمی ناسا را ​​به نمایندگی از برنامه Commercial Lunar Payload Services ناسا، که هدف آن ارسال محموله های علمی و آزمایشات به ماه بر روی سخت افزار خصوصی است، فرود خواهد آورد.

منطقه قطب جنوب یک تغییر نسبتاً آخرین لحظه در برنامه‌ریزی بود که نیاز به تغییر کاوشگر Nova-C برای زوایای مختلف و دماهای خورشیدی در مقایسه با استوای قمری داغ‌تر و روشن‌تر داشت. مارشال گفت، آزمایش نشان می‌دهد که صفحات خورشیدی بهینه شده‌اند و فرودگر باید برای سفر خود به مالاپرت A، دهانه‌ای در نزدیکی قطب جنوب، آماده باشد.

بیشتر بخوانید

میم دوشنبه 🌻


ماموریت دوم، IM-2، تجهیزات ناسا را ​​آزمایش معدن یخ با منابع قطبی (PRIME-1) و یک "قیف" ماه به سمت قطب جنوب به زودی در 31 اکتبر راه اندازی خواهد کرد. فرودگر Nova-C در آنجا سوار بر دیگری خواهد شد. موشک فالکون 9، برآمدگی دهانه شکلتون را در قطب جنوب هدف قرار می دهد.

بسته IM-2 ناسا شامل یک مته سه گانه برای نقب زدن به عمق سه فوت (یک متر) در سطح است. هر باطله برای ترکیب با استفاده از طیف سنج جرمی، در جستجوی طولانی مدت برای آب در زیر خاک، تحلیل خواهد شد.

در همین حال، قیف ماشین‌های شهودی دانشگاه ایالتی آریزونا، دما را در کف دهانه‌های عمیق (جایی که ممکن است آب در آن قرار داشته باشد) اندازه‌گیری می‌کند و «نور را در کف دهانه‌ای قرار می‌دهد که هرگز در تاریخ ماه نور خورشید را ندیده است». مارشال گفت.

مطالب مرتبط: مطالعه تایید می کند که آب در ماه حتی در خارج از دهانه های تاریک نیز وجود دارد

تصویر ماهواره‌ای <a href= از ناحیه‌ای روشن و چرخشی شکل در سطح ماه" class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Yw5eHnmbcd39zcKhZZGLZB-320-80.png 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Yw5eHnmbcd39zcKhZZGLZB-480-80.png 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Yw5eHnmbcd39zcKhZZGLZB-650-80.png 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Yw5eHnmbcd39zcKhZZGLZB-970-80.png 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Yw5eHnmbcd39zcKhZZGLZB-1024-80.png 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Yw5eHnmbcd39zcKhZZGLZB-1200-80.png 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Yw5eHnmbcd39zcKhZZGLZB.png" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Yw5eHnmbcd39zcKhZZGLZB.png">

چرخش مغناطیسی راینر گاما در سطح ماه. تصویر منطقه ای را به عرض تقریبی 50 مایل (80 کیلومتر) نشان می دهد. (اعتبار تصویر: NASA/GSFC/دانشگاه ایالتی آریزونا)
(در برگه جدید باز می شود)

سومین ماموریت رزرو شده تا کنون، که برای آوریل 2024 تنظیم شده است، یک فرودگر Intuitive Machines را مشاهده خواهد کرد که چهار تحقیق را برای Reiner Gamma در Oceanus Procellarum انجام می دهد، که میزبان یک "چرخش ماه" مغناطیسی عجیب و غریب به طول ده ها مایل یا کیلومتر است.

مارشال بيان کرد که گروهی از مریخ نوردها از کاوشگر دور خواهند شد و در اطراف چرخش حرکت خواهند کرد و فن‌آوری ارتباطی جدید مریخ نورد به مریخ نورد را آزمایش می‌کنند که در صورت گیرکردن مریخ نورد در مسیر به هر ماشینی که در مسیر گیر افتاده کمک می‌کند.

با تأمین بودجه کامل این ماموریت ها و درآمد بیشتر، Intuitive Machines قصد دارد فناوری جدیدی بسازد. به گفته مارشال، این شرکت با نهادهایی صحبت می کند که به دنبال ساخت یک ماه نورد بزرگتر، به اندازه وانت فورد F-150 با جرم 1.6 تن (1.5 متریک تن) هستند.

داستان های مرتبط:

ماهواره‌های ارتباطی بیشتری نیز برای پشتیبانی از مأموریت‌های ماه مورد نیاز خواهند بود، به همین دلیل است که Intuitive Machines قصد دارد در مأموریت‌های دوم و سوم خود چند پرواز را انجام دهد و سپس به صورت فلکی متشکل از پنج ماشین گسترش یابد. این ماهواره ها ارتباطات دوردست را آسان تر می کنند و همچنین به عنوان یک شبکه کوچک شبیه GPS برای تعیین مکان ها در سطح ماه عمل می کنند.

Intuitive Machines حتی در حال تحلیل ایده‌های آینده دور مانند روباتیک برای سرویس‌دهی به ماهواره‌ها یا فضاپیماهایی است که می‌توانند محموله‌هایی را از ایستگاه فضایی Gateway برنامه‌ریزی شده ناسا که به دور ماه می‌چرخند بر روی زمین فرود بیاورند.

مارشال تاکید کرد: «ما یک برنامه کامل ماه را ساخته‌ایم؛ ما مجبور بودیم همه جنبه‌ها را بسازیم.

الیزابت هاول یکی از نویسندگان کتاب " چرا من بلندتر هستم (در برگه جدید باز می شود ؟" است. (ECW Press، 2022؛ با فضانورد کانادایی دیو ویلیامز)، کتابی در مورد پزشکی فضایی. او را در توییتر @howellspace دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است