سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Insurtech Getsafe یک پلت فرم وام دانشجویی را برای ملاقات با مشتریان آینده خود در بالادست به دست می آورد

شرکت بیمه اروپایی Getsafe، deineStudienfinanzierung را خریداری کرده است، یک پلت فرم دیجیتال آلمانی با نام مناسب برای وام های دانشجویی که در نسخه محلی "Shark Tank" در سال 2019 به نمایش گذاشته شد. این دومین خرید Getsafe در چند ماه گذشته است، پس از اینکه مجموعه آلمانی شرکت بیمه فرانسوی Luko بیمار را تصاحب کرد و بدین ترتیب پایگاه کاربران خود را به بیش از 550000 مشتری افزایش داد. اما این بار، شرکت مستقر در هایدلبرگ بیش ...

شرکت بیمه اروپایی Getsafe، deineStudienfinanzierung را خریداری کرده است، یک پلت فرم دیجیتال آلمانی با نام مناسب برای وام های دانشجویی که در نسخه محلی "Shark Tank" در سال 2019 به نمایش گذاشته شد.

این دومین خرید Getsafe در چند ماه گذشته است، پس از اینکه مجموعه آلمانی شرکت بیمه فرانسوی Luko بیمار را تصاحب کرد و بدین ترتیب پایگاه کاربران خود را به بیش از 550000 مشتری افزایش داد. اما این بار، شرکت مستقر در هایدلبرگ بیش از مشتریان خود را به دست آورده است.

در حالی که شرایط قرارداد فاش نشده است، TechCrunch منحصراً از کریستین وینز، مدیرعامل Getsafe آموخته است که deineStudienfinanzierung به عنوان یک تجارت مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد و تمام تیم آن - "حدود 10 نفر" - پس از خرید به کار ادامه خواهند داد.

در عمل، deineStudienfinanzierung به دانشجویان کمک خواهد کرد تا به صورت آنلاین برای وام های یارانه ای عمومی ارائه شده توسط شریک خود، بانک دولتی آلمان KfW، درخواست دهند. از زمانی که این استارت آپ از تسهیل درخواست های کمک هزینه دور شد، این تمرکز اصلی بوده است. در مجموع، از زمان تأسیس به حدود 200000 دانشجو در دریافت بیش از 1 میلیارد یورو کمک مالی برای تحصیل کمک کرده است.

وینز توضیح داد که اگر این مبلغ کمتر از 5000 یورو برای هر دانشجو باشد، به این دلیل است که تقاضا برای وام های دانشجویی در آلمان با آنچه ممکن است بدانید متفاوت است.

وام های دانشجویی پس از [کمک های مالی]، دومین شکل محبوب تامین مالی خارجی دانشجویی در آلمان است. برخلاف ایالات متحده، دانشگاه های آلمان عمدتاً بدون شهریه هستند، به این معنی که وام های دانشجویی معمولاً برای پوشش هزینه های زندگی استفاده می شود. پس ، میانگین مبلغ وام دانشجویی در آلمان بسیار کمتر از ایالات متحده است

COVID تقاضا برای وام های دانشجویی را افزایش داد زیرا بسیاری از دانشجویان به دلیل تعطیلی ها نمی توانستند کارهای جانبی خود را انجام دهند (مانند کار در بارها و رستوران ها). بسیاری از آنها منبع اصلی درآمد خود را یک شبه از دست دادند و مجبور شدند برای تامین هزینه های زندگی خود به راه های جایگزین روی بیاورند. از آن زمان حجم تامین مالی به سطوح قبلی بازگشت.

درست همانطور که Getsafe بیمه را اختراع نکرد، deineStudienfinanzierung وام های دانشجویی را اختراع ن کرد. در عوض، هر دو رویکرد دیجیتال اول را ارائه می کنند که هدف آن برقراری ارتباط ارگانیک تر با جوانان است.

اهداف همپوشانی

علی‌رغم برنامه‌ریزی‌ها برای جدا نگه داشتن همه چیز، Getsafe بسیار امیدوار است که بین این دو کسب‌وکار هم افزایی وجود داشته باشد که فراتر از چشم‌انداز مشترک آنها باشد. وینز گفت: "با deineStudienfinanzierung، ما اکنون یک بازیکن مرتبط با فین تک برای دانش آموزان هستیم."

برای Getsafe، این فرصتی است تا با مشتریان آینده خود قبل از اینکه حتی به صحبت با یک کارگزار فکر کنند، آشنا شود. به طور متوسط، برای دانشجویانی که در deineStudienfinanzierung وام دریافت می کنند تا اولین شغل خود را تضمین کنند، حدود دو سال طول می کشد - و Getsafe برای این کار اینج است.

وینز گفت: در کشوری که بیمه محتوا یا اجاره‌دهنده محصول اجباری نیست، ورود به بازار کار محرک رایج‌تری برای دریافت بیمه است تا اجاره آپارتمان. ما متوجه شدیم که برای تبدیل شدن به بیمه‌گر منتخب آنها، باید یک قدم جلوتر فکر کنیم.»

مدیر عامل Getsafe فکر می کند که کاربران deineStudienfinanzierung ممکن است حتی بیشتر از میانگین کارمندانی که برای اولین بار کار می کنند به ریسک مالی حساس باشند. هنگامی که وام می گیرید و پس از شروع کار اول خود شروع به بازپرداخت آن می کنید، بیشتر از این واقعیت آگاه هستید که به درآمد خود متکی هستید. پس این یک محرک طبیعی برای در نظر گرفتن، به عنوان مثال، بیمه حمایت از درآمد می شود.» (این یکی از سیاست هایی است که Getsafe در کنار محتوا و بیمه مسئولیت شخصی ارائه می دهد.)

هنگامی که از او پرسیده شد که آیا بیمه برای deineStudienfinanzierung مناسب تر است تا از پایگاه کاربران خود استفاده کند تا بانکداری، بنیانگذار آن، باستیان کراتوالد، پاسخ مثبت داد.

مشکل بانکداری این است که اکثر مشتریان از سنین پایین یک حساب بانکی دارند. در زمانی که مشتریان برای وام دانشجویی درخواست می کنند، موانع تغییر بسیار زیاد است. اما در مورد بیمه قضیه فرق می کند. کراوتوالد به TechCrunch بيان کرد که برای اولین بار در اواسط دهه بیست سالگی جوانان با بیمه سروکار دارند.

این یک سوال پربار بود: کراتوالد همچنین یکی از بنیانگذاران Wajve، که بعدها به عنوان OWWN شناخته شد، یک محصول بانکی با هدف مشتریان و مخاطبان هدف deineStudienfinanzierung بود. اما ارائه فین‌تک هرگز از مرحله آزمایشی خود خارج نشد، به‌جای آن OWWN با نئوبانک N26 شریک شد تا تخفیف ویژه‌ای را برای کاربران بتا و کسانی که در فهرست انتظار آن هستند، تضمین کند.

بعدش چی

OWWN، Wajve و deineStudienfinanzierung نه تنها یک مدیر عامل مشترک داشتند. آنها یک شرکت مادر به نام FiRec GmbH را به اشتراک گذاشتند که 5 میلیون یورو از سرمایه گذارانی از جمله EQT Ventures، 468 Capital و finleap و همچنین فرشتگان تجاری آلمانی جذب کرد. Getsafe اکنون FiRec را به طور کامل خریداری کرده است، در حالی که Krautwald در نقش خود به عنوان مدیر عامل deineStudienfinanzierung باقی خواهد ماند.

وینس گفت: "ما انتظار داریم که deineStudienfinanzierung به عنوان یک تجارت مستقل در سال جاری به طور محکم و سودآور رشد کند." با این حال، اهداف کوتاه‌مدت درآمد هدف اصلی ما نیستند، زیرا این خرید عمدتاً برای ما ارزش استراتژیک دارد تا مشتریان هدف خود را پس از فارغ‌التحصیلی بهتر درک کنیم و به آنها دسترسی پیدا کنیم.»

آیا خریدهای استراتژیک بیشتری در آینده نزدیک Getsafe وجود خواهد داشت؟ وینز گفت: "ما در حال حاضر به طور فعال به دنبال اهدافی نیستیم، اما با دو خرید زیر کمربند، ما آماده هستیم تا فرصت ها را به سرعت در صورت بروز پیدا کنیم."

ما نفس خود را برای آن حبس نخواهیم کرد، اما نکته دیگری را که Getsafe در بیانیه مطبوعاتی خود ارائه کرد را از نزدیک دنبال خواهیم کرد: اینکه این شرکت به دنبال "توسعه بیشتر برای ارائه خدمات به بازارهای اروپایی بیشتر" از چهار کشوری است که قبلا عمل می کند.

خبرکاو