متن خبر

InfluxData 51 میلیون دلار به دست می آورد تا پایگاه داده سری زمانی خود را توسعه دهد

InfluxData 51 میلیون دلار به دست می آورد تا پایگاه داده سری زمانی خود را توسعه دهد

اخبارInfluxData 51 میلیون دلار به دست می آورد تا پایگاه داده سری زمانی خود را توسعه دهد
شناسهٔ خبر: 266131 -
خبرکاو:

در اواخر سال 2013، Errplane، یک استارت آپ با پشتیبانی Y Combinator، شروع به توسعه یک پروژه منبع باز به نام InfluxDB برای نظارت بر عملکرد پایگاه داده و هشدار داد. پس از جمع آوری چندین میلیون سرمایه از شرکت های VC از جمله Mayfield Fund و Trinity Ventures، Errplane نام خود را به InfluxData تغییر داد - و ده ها میلیون سرمایه دیگر را افزایش داد.

سال ها بعد، به نظر می رسد که InfluxData هنوز هم کاری را به درستی انجام می دهد. منابع می گویند که این شرکت اواخر هفته گذشته اعلام کرد که 30 میلیون دلار بدهی و 51 میلیون دلار در دور سهام سری E به رهبری Princeville Capital و Citi Ventures با مشارکت Battery Ventures، Mayfield و Sapphire Ventures جمع آوری کرده است. در سال 2019، ایوان کاپلان، مدیر عامل شرکت به TechCrunch او میگوید که مجموع 81 میلیون دلار برای توسعه موتور پایگاه داده جدید InfluxData، InfluxDB IOx، و همچنین لایه‌های ابری اختصاصی و محصول جدید InfluxDB با تمرکز بر سازمان که بر روی InfluxDB IOx ساخته شده است، اختصاص داده خواهد شد.

وقتی از کاپلان پرسیده شد که چرا InfluxData تصمیم گرفت وام را در کنار سهام جدید تضمین کند، کاپلان بيان کرد که این امر برای شرکت "معمولا" "بسته به شرایط بازار و نیازهای رشد" است. دسترسی آسان تر به بدهی در صنعت فناوری نیز احتمالاً نقش داشته است. بر اساس گزارش Venture-Monitor PitchBook، تا پایان سال 2022، ارزش قرارداد بدهی برای فناوری از اعداد سال 2021 با بیش از 29 میلیارد دلار جمع‌آوری شده در 2188 معامله فراتر رفت.

کاپلان از طریق ایمیل گفت: «تجزیه و تحلیل داده‌ها در زمان واقعی به دلیل حجم عظیمی از داده‌هایی که برنامه‌ها، سیستم‌ها و دستگاه‌های امروزی ایجاد می‌کنند، یک چالش بزرگ است. "InfluxDB به توسعه دهندگان این توانایی را می دهد که سیگنال های مربوطه را از "نویز" ایجاد شده توسط این حجم عظیم داده جدا کنند."

پلتفرم هایی مانند InfluxData در چند سال اخیر با افزایش تقاضا برای ابزارهای تجزیه و تحلیل داده های بلادرنگ رواج یافته اند. SingleStore، که بستری را برای کمک به شرکت‌ها در ادغام، نظارت و جستجوی داده‌های خود به عنوان یک نهاد واحد فراهم می‌کند، تا به امروز بیش از 100 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. به این معناست که یکی دیگر از فروشندگان پایگاه داده بلادرنگ، یک دور سری D 100 میلیون دلاری را در ماه مه بسته است که ارزش شرکت را به 1.1 میلیارد دلار پس از پول می رساند.

کاپلان استدلال می‌کند که پایگاه‌های داده‌ای که به‌منظور تجزیه و تحلیل داده‌های بلادرنگ ساخته شده‌اند - که به عنوان داده‌های سری زمانی یا داده‌های ثبت‌شده در بازه‌های زمانی ثابت شناخته می‌شوند - مزایایی نسبت به پایگاه‌های داده رابطه‌ای دارند که شرکت‌ها معمولاً برای حجم کاری داده‌های خود استفاده می‌کنند. برای مثال، در حالی که پایگاه‌های داده رابطه‌ای دارای یک طرح کلی هستند، به این معنی که تغییراتی مانند گفت ن یا حذف ستون‌ها نیازمند انتقال پایگاه‌داده است، پایگاه‌های داده سری‌های زمانی تمایل دارند «بدون طرحواره» باشند و اجازه می‌دهند فیلدهای جدید سریع و آسان اضافه شوند.

کاپلان گفت: «در خود جهان سری‌های زمانی، یک چالش بزرگ مدیریت حجم داده‌های با کاردینالیته بالا است – استخراج داده‌های مناسب، تبدیل آن‌ها و ذخیره‌سازی آن‌ها به‌گونه‌ای که استخراج ارزش از آن را آسان می‌کند». به همین دلیل است که یک راه حل هدفمند برای سری های زمانی حیاتی است. مانع ورود را کاهش می دهد و تاثیری که داده های سری زمان می توانند داشته باشند را ساده می کند.

طبق گفته کاپلان، مشتریان InfluxData در درجه اول از پلتفرم شرکت برای دسترسی به زیرساخت‌ها، سیستم‌ها، برنامه‌ها و داده‌های مشتری در زمان واقعی و همچنین متمرکز کردن معیارها، رویدادها، گزارش‌ها و داده‌های ردیابی در سراسر سازمان استفاده می‌کنند. آنهایی که دارایی فیزیکی دارند همچنین داده‌های حسگر و دستگاه را با استفاده از InfluxData جمع‌آوری می‌کنند، چه از کارخانه‌ها، کارخانه‌های تولیدی، دستگاه‌های هوشمند یا ماهواره‌ها منشا گرفته باشند.

کاپلان اظهار داشت: «InfluxDB سرعتی را که سازمان‌ها از داده‌ها ارزش می‌گیرند، تسریع می‌کند». تیم‌های فناوری اطلاعات که از InfluxDB استفاده می‌کنند، می‌توانند بلافاصله پس از نوشتن اطلاعات، که اغلب در میلی‌ثانیه اندازه‌گیری می‌شوند، پرس و جو کنند، برخلاف بسیاری از انبارهای داده دیگر که قبل از ارائه اطلاعات بینش به دریافت دسته‌ای و پردازش تاخیری متکی هستند. با ارائه بینش واقعی در زمان واقعی، InfluxDB تضمین می‌کند که شرکت‌ها می‌توانند حجم عظیمی از داده‌ها را سریع‌تر از همیشه جمع‌آوری کرده و روی آنها عمل کنند.»

علاوه بر بودجه، خبر بزرگی که از InfluxData منتشر می شود، راه اندازی InfluxDB IOx فوق الذکر است که در نوامبر گذشته اعلام شد. کاپلان توضیح می‌دهد که InfluxDB IOx InfluxDB را به‌عنوان یک سرویس داده‌ای ستونی و بلادرنگ «تصور مجدد» می‌کند و به کاربران یک موتور سری زمانی طراحی شده برای دریافت و تجزیه و تحلیل داده‌های با حجم بالا و سرعت بالا می‌دهد.

کاپلان او میگوید InfluxDB IOx تعداد و تنوع موارد استفاده‌ای را که InfluxDB می‌تواند انجام دهد، مانند قابلیت مشاهده و ردیابی توزیع‌شده، گسترش می‌دهد، در حالی که از «محدوده کامل» داده‌های سری زمانی پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، موتور بازسازی شده پشتیبانی از زبان SQL را برای پرس و جوها اضافه می کند و برای اولین بار زبان برنامه نویسی داده های فراگیر را به InfluxDB می آورد.

کاپلان ادامه داد: «انتشار InfluxDB IOx با معرفی پشتیبانی SQL، حذف محدودیت‌های کاردینالیته و درخواست‌های بلادرنگ که تا ۱۰۰ برابر سریع‌تر هستند، به طور قابل‌توجهی مزایای اصلی پلتفرم را بهبود بخشید. علاقه مشتریان به موتور پایگاه داده جدید قوی است و ما نسبت به نقشه راه محصول برای ارائه InfluxDB IOx به جمعیت گسترده‌تری از توسعه‌دهندگان خوش‌بین هستیم. علاوه بر این، از آنجایی که InfluxDB IOx از مثلث طلایی داده‌های مشاهده‌پذیری - معیارها، گزارش‌ها و ردیابی‌ها همه در یک پایگاه داده پشتیبانی کامل می‌کند - می‌توانیم در اینترنت اشیا، مشاهده‌پذیری ابر و سایر تنظیمات تحلیلی با منابع فشرده‌تر رقابت کنیم.

TechCrunch نمی تواند به طور مستقل این ادعاهای عملکرد را تأیید کند. اما از نظر مشتری، InfluxData از نظر عینی سالم است (البته با فرض اینکه اعدادی که کاپلان به من داده دقیق هستند)، با بیش از 1900 مشتری تجاری از جمله Hulu، Siemens، Tesla، Cisco و IBM.

کاپلان اذعان داشت که InfluxData با رقابت فزاینده ای از سوی AWS (نگاه کنید به: Timestream) و Microsoft Azure (Azure Data Explorer) و فروشندگان منبع باز در حال ظهور (Timescale، QuestDB) مواجه است. اما او معتقد است که عرضه InfluxDB IOx و دور جدید تامین مالی، شرکت را در موقعیت قدرتمندی قرار می دهد.

کاپلان گفت : «InfluxDB در حال حاضر 750000 کاربر دارد که سرویس ابری InfluxDB را با 6000 کاربر جدید در ماه اجرا می‌کنند. "در نشانه ای از رشد مداوم ما، InfluxData در حال حاضر تقریبا 165 کارمند دارد و انتظار دارد تا پایان سال 2023 پایگاه کارکنان خود را حدود 10٪ افزایش دهد."

با بسته شدن سری E، کل سرمایه گذاری InfluxData به 171 میلیون دلار می رسد.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است