متن خبر

iFixit نتایج کالبدشکافی آیفون ۱۲ را منتشر کرد

iFixit نتایج کالبدشکافی آیفون ۱۲ را منتشر کرد

اخبارiFixit نتایج کالبدشکافی آیفون ۱۲ را منتشر کرد
شناسهٔ خبر: 130627 -
خبرکاو:

بعد از تست‌ مقاومت صفحه‌نمایش حالا نوبت به کالبدشکافی آیفون‌های امسال رسیده است. روز گذشته ifixit طی استریمی بلندمدت، به بررسی موشکافانه‌ی آیفون ۱۲ و ۱۲ پرومکس پرداخت. بررسی‌های انجام‌شده حاکی از شباهت بسیار زیاد دو محصول جدید اپل به یکدیگر است. آیفون‌های امسال نه‌تنها ازلحاظ ظاهری به هم شبیه هستند، بلکه سخت‌افزار و قطعات داخلی آن‌ها نیز بسیار به ‌هم نزدیک است؛ طوری که نمایشگر و باتری ۱۰٫۷۸ وات ساعتی آن‌ها را می‌توان با یکدیگر تعویض کرد.

در ادامه ifixit به سراغ اشعه‌ی ‌ایکس برای تصویربرداری از اجزاء داخلی آیفون می‌رود و با اینکار محل قرارگیری آهن‌رُبای شارژر، مگ‌سیف را مشخص می‌کند، همچنین به این موضوع اشاره می‌کند که آیفون ۱۲ پرو در این عکس، دارای حاشیه‌های پرنگ‌تری است که دلیل آن‌، فولاد ضد زنگی است که در فریم مدل پرو به کار رفته.

مقایسه آیفون ۱۲ دربرابر آیفون ۱۲ پرو

تصویر اشعه ایکس آیفون ۱۲

آیفون ۱۲ (چپ) و ۱۲ پرو (راست) زیر اشعه ایکس 

یکی از تفاوت‌های آیفون ۱۲ با مدل پرو، ساختار دوربین آن است؛ درحالی‌که آیفون ۱۲ پرو به حسگر لایدار و لنز تله فوتو مجهز شده است، در مدل معمولی از این حسگر و لنز خبری نیست. 

کالبدشکافی ایفون ۱۲

ifixit در بخش تعمیرپذیری، به هر دو گوشی امتیاز نسبتا خوب ۶ از ۱۰ داده است و به این نکته اشاره می‌کند که در هر دو مدل، تعدادی زیادی پیچ مورد استفاده قرار گرفته که از به‌کارگیری چسب بهتر است:

جدا کردن و جایگزینی اسپیکر بسیار ساده تر از سال‌های گذشته است؛ زیرا دیگر نیازی به استفاده مجدد از چسب نیست که باعث کثیف‌کاری می‌شد. ازآنجاکه ابتدا اسپیکر برای تعویض باتری باید برداشته شود، طراحی متفکرانه و پیروزی بزرگی در تعمیرپذیری به حساب می‌آید.

کالبدشکافی ایفون ۱۲

به بيان کرد ه‌ی iFixit، نمایشگر و باتری هر دو گوشی، بسیار شبیه هستند؛ به‌طوری که می‌توان آن‌ها را با هم تعویض کرد

آیفون‌های ۱۲ امسال از استاندارد مقاومت ۳۰ دقیقه‌ای در عمق ۲ متری به مقاومت ۳۰ دقیقه‌ای در عمق ۶ متری ارتقا یافته‌اند. به بيان کرد ه‌ی کارشناس iFixit، ارتقای سطح مقاومت در برابر آب می‌تواند تعمیر بعضی از قطعات را دشوار کند؛ اما از طرفی، دستگاه را در برابر نفوذ آب مقاوم می‌کند؛ بدین ترتیب قطعات گوشی آسیب‌پذیری کمتری نسبت به نفوذ آب خواهند داشت.

کالبدشکافی ایفون ۱۲

به ‌نظر کارشناس ifixit شیشه‌ی پشتی و جلویی می‌توانند اصلی‌ترین نقاط ضعف آیفون‌های امسال باشند و هزینه‌ی زیادی برای تعمیر خواهند داشت. کالیدشکافی  مورد آیفون ۱۲ و آیفون 12پرو را می‌توانید در ادامه تماشا کنید.

تماشا در یوتیوب

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرارسال پیامک بلک لیست


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو