متن خبر

IBM یک SSD هوش مصنوعی دارد که می تواند باج افزار را در 60 ثانیه شناسایی و از بین ببرد – اما اگر فکر می کنید می توانید آن را بخرید و به رایانه شخصی خود وصل کنید، خودتان را مسخره می کنید.

IBM یک SSD هوش مصنوعی دارد که می تواند باج افزار را در 60 ثانیه شناسایی و از بین ببرد – اما اگر فکر می کنید می توانید آن را بخرید و به رایانه شخصی خود وصل کنید، خودتان را مسخره می کنید.

شناسهٔ خبر: 454904 -
تصویر بازنمایی یک مجرم سایبری
اعتبار تصویر: Pixabay (اعتبار تصویر: Pixabay)

IBM یک SSD مجهز به هوش مصنوعی را راه اندازی کرده است که می تواند تهدیدات باج افزار را در کمتر از یک دقیقه شناسایی و خنثی کند. با این حال، مصرف کنندگان نباید انتظار داشته باشند که به این زودی ها این فناوری را برای استفاده شخصی خریداری کنند.

بر اساس گزارش نوامبر 2023 از گروه استراتژی سازمانی TechTarget، 89 درصد از سازمان‌ها باج‌افزار را به عنوان پنج تهدید وجودی برتر می‌بینند. علاوه بر این، گزارش IBM X-Force Threat Intelligence Index در سال 2024 نشان می دهد که با بلوغ بازار هوش مصنوعی، هوش مصنوعی خود می تواند به سطح حمله جدیدی برای مجرمان سایبری تبدیل شود.

در پاسخ به این تهدیدات فزاینده، IBM نسخه های تقویت شده با هوش مصنوعی فناوری FlashCore Module (FCM) خود را راه اندازی کرده است. FCM ها درایوهای فلش اختصاصی هستند که در آرایه های IBM FlashSystem 5000 و Storwize استفاده می شوند که قابلیت شناسایی بلادرنگ باج افزار و سایر حملات را دارند.

سازمان‌ها را نسبت به داده‌ها انعطاف‌پذیرتر می‌کند

فناوری نسل چهارم جدید آی‌بی‌ام، FCM4، قابلیت‌های هوش مصنوعی را در IBM Storage FlashSystem فعال می‌کند، به این معنی که می‌تواند به طور مداوم آمار هر ورودی/خروجی را با استفاده از مدل‌های یادگیری ماشینی نظارت کند، طبق گزارش‌ها به آن اجازه می‌دهد باج‌افزار و سایر تهدیدها را در کمتر از 60 سال شناسایی کند. ثانیه هرچه زودتر سازمان ها بتوانند از حملات آگاه شوند، زودتر می توانند اقدام کنند، که به طور بالقوه منجر به بازیابی سریعتر می شود.

این ابزارها که در محصولات جدید IBM Storage FlashSystem و نسخه جدید نرم افزار IBM Storage Defender گنجانده شده اند، با هدف بهبود توانایی سازمان ها برای شناسایی و پاسخگویی به طیف گسترده ای از تهدیدات سایبری هستند.

نرم افزار IBM Storage Defender از DataProtect Cohesity و CyberSense Index Engines استفاده می کند و نوید انعطاف پذیری داده ها را در محیط های IT چند ابری ترکیبی می دهد. این نسخه جدید قابلیت‌های تشخیص تهدید نرم‌افزار را گسترش می‌دهد تا آن را بسیار مفیدتر کند و به قول خود IBM، "به ایجاد قابلیت اعتماد نسخه‌ها به عنوان پایه‌ای برای تیم‌ها برای شروع بازیابی از حملات سایبری کمک می‌کند".

سام ورنر، معاون مدیریت محصول IBM Storage او میگوید : «به‌طور جداگانه، FlashSystem و Defender دارای قابلیت‌هایی هستند که می‌توانند به سازمان‌ها برای انعطاف‌پذیری بیشتر داده‌ها کمک کنند، اما آنها با هم حتی بهتر هستند. برای مثال، مدیران فضای ذخیره‌سازی اکنون می‌توانند گروه‌های حفاظتی ایجاد کنند که شامل حجم‌های خاصی است و طبق خط‌مشی‌های تعریف‌شده توسط کاربر به‌طور خودکار پشتیبان‌گیری می‌شود. نسخه‌های تغییرناپذیر داده‌ها اکنون می‌توانند در چندین مکان هدف، از جمله مکان‌های مختلف هنگام بازیابی پس از یک حمله سایبری، بازیابی یا بازیابی شوند. بعلاوه، کپی‌های تغییرناپذیر را می‌توان به کلاستر دیگری از IBM Storage Defender برای یک لایه حفاظتی بیشتر کپی کرد.

Blocks and Files اشاره می کند که در حالی که تامین کنندگان محبوب SSD مانند Micron، Samsung و Western Digital می توانند اسکن هوش مصنوعی مشابهی از SSD IOها را در زمان واقعی اضافه کنند، آنها باید هشدارهای حمله را در بالادست به برخی از منابع مدیریت سیستم ارسال کنند تا بتوانند پاسخ دهند. به هشدارها این مشکلی برای IBM نیست زیرا Storage Defender منبعی برای مشتریانش است.

بیشتر از TechRadar Pro

وین ویلیامز یک فریلنسر است که اخبار را برای TechRadar Pro می نویسد. او 30 سال است که درباره کامپیوتر، فناوری و وب می نویسد. در آن زمان او برای اکثر مجلات PC در بریتانیا می نوشت و تعدادی از آنها را نیز راه اندازی، ویرایش و منتشر کرد.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است