سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Haven Energy 9 ماه پس از دور اولیه خود، 7 میلیون دلار سری A را به زمین می‌آورد

صنعت خورشیدی مسکونی قربانی موفقیت خود بوده است. مردم در سراسر کشور برای نصب پنل‌های خورشیدی رقابت کرده‌اند تا از نرخ‌های خالص سخاوتمندانه بهره ببرند، جایی که شرکت‌های برق برای برق خود به مردم حق بیمه پرداخت می‌کنند. در همین حال، تولیدکنندگان بزرگ برق مجبور شده‌اند در زمان‌های اوج (و سودآور) فعالیت خود را متوقف کنند. در کالیفرنیا، این مشکل به ویژه برجسته بود. هنگامی که انرژی خورشیدی شروع به ضربه زدن به جریان اصلی کرد، اپراتور شبکه ...

صنعت خورشیدی مسکونی قربانی موفقیت خود بوده است.

مردم در سراسر کشور برای نصب پنل‌های خورشیدی رقابت کرده‌اند تا از نرخ‌های خالص سخاوتمندانه بهره ببرند، جایی که شرکت‌های برق برای برق خود به مردم حق بیمه پرداخت می‌کنند. در همین حال، تولیدکنندگان بزرگ برق مجبور شده‌اند در زمان‌های اوج (و سودآور) فعالیت خود را متوقف کنند.

در کالیفرنیا، این مشکل به ویژه برجسته بود. هنگامی که انرژی خورشیدی شروع به ضربه زدن به جریان اصلی کرد، اپراتور شبکه ایالتی متوجه شد که هرچه تعداد بیشتری از پانل‌های خورشیدی متصل شوند، بار روی شبکه در ظهر کاهش می‌یابد. در طول 15 سال گذشته، شیب عمیق تر شده است. از آنجایی که شبکه‌ها زمانی که بار روی آن‌ها صاف است، بهترین کار را انجام می‌دهند، تنظیم‌کننده‌ها شروع به تحلیل نحوه کشیدن مجدد آن کردند.

پس ، کمی بیش از یک سال پیش، کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا میزان هزینه ای که شرکت های برق باید برای برق از تاسیسات جدید برای صاحبان خانه های تک خانواده بپردازند را تغییر داد. ماه گذشته نیز همین کار را برای ساختمان های چندخانواری و تجاری انجام داد. برای آرایه های خورشیدی موجود، نرخ های جدید طی بیش از 20 سال تدریجی خواهد بود. با این حال، پوشش نقره ای وجود داشت: انگیزه ای برای صاحبان خانه یا ساختمان برای نصب باتری در کنار پنل های خورشیدی. به این ترتیب آنها می توانند از تولید پنل های خود در شب نیز استفاده کنند.

برای تاسیسات جدید خورشیدی، اضافه کردن باتری بی اهمیت نیست، اما پیچیده هم نیست. اما برای افرادی که از قبل پنل های خورشیدی دارند، اضافه کردن باتری به دلیل صرفه اقتصادی چالش برانگیزتر است. شرکت‌های خورشیدی بخش عمده‌ای از باتری‌های مسکونی و تجاری کوچک را نصب می‌کنند، اما نصب باتری بدون خورشیدی برای علاقه‌مندی آنها به اندازه کافی بزرگ نیست.

اینگونه بود که Haven Energy شروع به کار کرد: دو نفر از بنیانگذاران شرکت که هر دو از فارغ التحصیلان کاسپر بودند، سال ها تلاش کرده بودند تا باتری خانه های خود را نصب کنند. وقتی نتوانستند، تصمیم گرفتند تا از طریق کارآفرینی مشکل را حل کنند.

در یک زمان خوش شانس، Haven Energy در آوریل 2023 درست زمانی که قوانین جدید کالیفرنیا برای خانه های تک خانواده در حال اجرا بود راه اندازی شد. این استارت‌آپ با سرمایه 4.2 میلیون دلاری برای ساخت یک پلت فرم B2B2C که مالکان خانه را با پیمانکاران به یک باتری به سیستم خورشیدی موجود متصل می‌کند، دست به کار شد.

اکنون، 9 ماه بعد، این شرکت با اخبار بیشتری بازگشته است: TechCrunch+ به طور انحصاری آموخته است: سری A 7 میلیون دلاری و تأکید جدید بر ساخت پلتفرمی برای نصب کنندگان. Lerer Hippeau، Giant Ventures و Raven One Ventures بازگشتند و Comcast Ventures، LifeX، TO VC و Habitat Partners به ​​آنها پیوستند.

خبرکاو