سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Gumroad دیگر به اکثر هنرهای NSFW اجازه نمی دهد و سازندگان بزرگسال آن را وحشت زده می کند

Gumroad، یک شرکت تجارت الکترونیکی برای سازندگان، قوانین خود را برای محدود کردن شدیدتر محتوای NSFW با اشاره به محدودیت‌های پردازنده‌های پرداخت مانند Stripe و PayPal به روز کرد. برای سازندگانی که آثار هنری بزرگسالان را می فروشند، مانند کتاب های مصور صریح یا عکس های بی ادبانه، این تغییرات ناگهانی سیاست می تواند مضر باشد و منجر به از دست دادن درآمد غیرقابل پیش بینی شود. Sleepingirl، یک مربی و نویسنده نامتعارف، به TechCrunch گفت: «من ...

Gumroad، یک شرکت تجارت الکترونیکی برای سازندگان، قوانین خود را برای محدود کردن شدیدتر محتوای NSFW با اشاره به محدودیت‌های پردازنده‌های پرداخت مانند Stripe و PayPal به روز کرد.

برای سازندگانی که آثار هنری بزرگسالان را می فروشند، مانند کتاب های مصور صریح یا عکس های بی ادبانه، این تغییرات ناگهانی سیاست می تواند مضر باشد و منجر به از دست دادن درآمد غیرقابل پیش بینی شود.

Sleepingirl، یک مربی و نویسنده نامتعارف، به TechCrunch گفت: «من در سطوح مختلف نگران معیشت خود و معیشت همه انواع خالقان در حوزه خود هستم: هنرمندان، نویسندگان، کارگران جنسی و تولیدکنندگان محتوا از همه نوع. بدیهی است که این اولین سایتی است که تحت فشار پردازشگرهای پرداخت قرار می گیرد و آخرین سایتی نخواهد بود، اما این اولین باری است که محتوای من (که عمدتاً آکادمیک و آموزشی است) به نظر می رسد تهدید می شود.

به سازندگان بزرگسال آموزش داده می‌شود که این نوع پلتفرم‌سازی را پیش‌بینی کنند. این در Patreon اتفاق افتاده است، که قبلاً در مورد محتوای NSFW بسیار سست‌تر بود و تقریباً در OnlyFans اتفاق افتاد. اما این باعث نمی‌شود که تأثیر این تغییرات سیاستی کمتر تضعیف شود. هنگامی که سازندگان مجبورند فالوورهای خود را به یک پلتفرم جدید منتقل کنند یا طرفداران را برای خرید محصولات خود به یک فروشگاه اینترنتی دیگر هدایت کنند، اصطکاک می تواند منجر به از دست دادن درآمد شود.

Sahil Lavingia بنیانگذار Gumroad به TechCrunch گفت: «از ما خواسته شده است که در اجرای ToS خود سختگیرتر باشیم و باید رعایت کنیم. او از بیان اینکه کدام شرکت از Gumroad خواسته تا قوانین سخت گیرانه تری را اعمال کند، خودداری کرد. «بدیهی است که انجام این کار بد است. ما این را ساده نمی‌گیریم که بسیاری از سازندگان برای امرار معاش خود به Gumroad متکی هستند و هر جا و هر زمان که می‌توانیم آن را به شرکای خود در میان گذاشته‌اند.» ما از سال 2011 در اطراف هستیم و این مبارزه جدیدی نیست. ادامه دارد.»

این تصمیم برای تجارت Gumroad نیز خوب نخواهد بود: این پلتفرم 10 درصد از هر فروش را کاهش می دهد و محتوای بزرگسالان در این پلتفرم محبوب است. رقبا، مانند Just For Fans، در حال حاضر از این فرصت استفاده می کنند تا این سازندگان آواره را وارد کنند.

کسب درآمد از آثار جنسی آنلاین به طور فزاینده ای دشوار می شود. در سال 2021، OnlyFans اعلام کرد که دیگر محتوای بزرگسالان را میزبانی نخواهد کرد، که گیج کننده بود، زیرا این سایت تقریباً مترادف با رابطه جنسی است (OnlyFans تلاش کرده است که پیشنهادات امن برای کار خود را ارائه دهد، با موفقیت کمی). این سایت به قدری پس‌بک را دید که مسیر خود را معکوس کرد. اکنون، OnlyFans می‌تواند پرداخت‌های کارت اعتباری از Visa/Mastercard را بپذیرد، زیرا با خط‌مشی‌های اخیر و دقیق‌تر محتوای بزرگسالان پردازشگر پرداخت مطابقت دارد. افرادی که در فیلم‌های پورن در OnlyFans ظاهر می‌شوند باید هویت خود را از طریق اسناد قانونی و اسکن‌های بیومتریک تأیید کنند و باید فرمی را امضا کنند که تأیید کند همه مدل‌ها رضایت خود را به ثبت می‌دهند.

این محدودیت‌های تشدیدکننده به هنرمندانی سرایت کرده است که در واقع در پورن اجرا نمی‌کنند و اصلاً نماینده افراد واقعی در کار خود نیستند.

Sleepingirl گفت: «Gumroad شامل «خدمات مربی‌گری جنسی یا محتوای آموزشی صریح» به‌عنوان محتوای ممنوعه، من را نه تنها برای درآمدم، بلکه برای بحث در مورد رابطه جنسی ایمن و شیوه‌های ناهنجاری به‌طور کلی نگران می‌کند.

Patreon همچنین دستورالعمل‌های محتوای بزرگسالان خود را در این هفته به‌روزرسانی کرد تا با دقت بیشتری موارد مجاز در سایت را تعریف کند. سازندگان بزرگسال این زمان‌بندی را تصادفی نمی‌دانند.

Sleepingirl گفت: "من نمی دانم شخصاً برای محتوای خود چه کاری انجام دهم." من سعی می‌کنم مراحل بعدی را برنامه‌ریزی کنم، اما Gumroad یک فروشگاه ایده‌آل و رایگان برای کتاب‌های الکترونیکی و ویدیوهای آموزشی مانند من می‌فروشم، و همه انواع محتوای دیجیتالی دیگر بود. تقریباً همه سرویس‌های دیگر هزینه ماهانه هنگفتی را دریافت می‌کنند و شرایط خدماتی دارند که قبلاً محتوای بزرگسالان را ممنوع می‌ کرد.

در مورد Gumroad، Lavingia در مورد آنچه این شرکت باید در آینده انجام دهد، ضرر دارد.

"آیا Gumroad باید لابیست استخدام کند؟" او در ایمیلی به TechCrunch پرسید.

خبرکاو