اخبار

Google Photos برای به دست آوردن ویژگی جدید «ویرایشگر جادویی» که توسط هوش مصنوعی تولید می‌شود

Google Photos در حال گسترش استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به کاربران در ویرایش و بهبود عکس‌های خود است. در حالی که این شرکت قبلاً از هوش مصنوعی برای ابزارهای خود مانند پاک کن جادویی حذف حواس‌پرتی و آپشن های اصلاحی Photo Unblur در Photos استفاده کرده است، اکنون با معرفی Magic Editor برای ویرایش‌های پیچیده‌تر به هوش مصنوعی روی آورده است. گوگل او میگوید ابزار جدید تکنیک‌های هوش مصنوعی از جمله هوش مصنوعی مولد را برای ویرایش و تصویربرداری مجدد عکس‌ها ترکیب می‌کند.

این شرکت در کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O این هفته نگاهی اجمالی به ویژگی آزمایشی جدید ارائه کرد تا قابلیت های آن را به نمایش بگذارد.

با Magic Editor، کاربران می‌توانند قسمت‌های خاصی از عکس‌ها را ویرایش کنند - مانند پیش‌زمینه یا پس‌زمینه - و همچنین شکاف‌های عکس را پر کنند یا حتی سوژه را برای عکسی با کادر بهتر تغییر مکان دهند.

به عنوان مثال، گوگل نشان داد که چگونه می توان از ویرایشگر جادویی برای بهبود عکسی از فردی که در مقابل آبشار ایستاده است استفاده کرد.

در نمایشی از این فناوری، کاربر می‌تواند ابتدا افراد دیگر را از پس‌زمینه عکس حذف کند، سپس یک بند کیف را از روی شانه سوژه جدا کند تا ظاهری تمیزتر داشته باشد. در حالی که این نوع ویرایش‌ها قبلاً در Google Photos از طریق Magic Eraser در دسترس بودند، قابلیت تغییر موقعیت سوژه جدید است. در اینجا، هوش مصنوعی سوژه را در پیش‌زمینه عکس «برش می‌دهد» و به کاربر این امکان را می‌دهد تا با کشیدن و رها کردن، فرد را در جای دیگری از عکس تغییر دهد.

اعتبار تصویر: گوگل

این شبیه به ویژگی برش تصویر است که اپل با iOS 16 در سال گذشته معرفی کرد، که همچنین می تواند سوژه را از بقیه عکس جدا کند تا کارهایی مانند کپی و چسباندن بخشی از تصویر در یک برنامه دیگر، گرفتن سوژه از تصاویر را انجام دهد. از طریق جستجوی سافاری یافت می‌شود، یا سوژه عکس را در مقابل ساعت روی صفحه قفل iOS قرار دهید.

با این حال، در Google Photos، این ویژگی برای کمک به کاربران در ایجاد عکس‌های بهتر است.

نسخه ی نمایشی دیگری نشان داد که چگونه می توان توانایی Magic Editor برای تغییر موقعیت سوژه را با توانایی آن در پر کردن شکاف های یک تصویر با استفاده از تکنیک های هوش مصنوعی ترکیب کرد.

در این مثال، پسری روی نیمکتی نشسته و دسته‌ای بادکنک در دست دارد، اما نیمکت به سمت چپ عکس منتقل شده است. Magic Editor به شما این امکان را می دهد که پسر و نیمکت را به مرکز عکس نزدیک کنید و در حین انجام این کار، از هوش مصنوعی مولد برای ایجاد بیشتر نیمکت و بالن ها برای پر کردن بقیه عکس استفاده می کند. به عنوان آخرین لمس، می‌توانید آسمان پشت عکس را روشن‌تر کنید تا به‌جای آسمان خاکستری و ابری عکس اصلی، آبی روشن‌تر با ابرهای کرکی سفید باشد.

اعتبار تصویر: گوگل

ویژگی sky-filling شبیه به کاری است که سایر برنامه های ویرایش عکس مانند Lensa یا Photoleap Lightricks برای نام بردن از یک زوج می توانند انجام دهند. اما در این مورد، به جای نیاز به دانلود اضافی از یک ابزار شخص ثالث، با برنامه اصلی سازماندهی عکس کاربران همراه است.

نتیجه ویرایش‌ها، حداقل در نسخه‌های نمایشی، تصاویری طبیعی و خوش ترکیب است، نه آن‌هایی که به نظر می‌رسد به شدت ویرایش شده‌اند یا لزوماً با هوش مصنوعی ایجاد شده‌اند.

گوگل می گوید که Magic Editor را به عنوان یک ویژگی آزمایشی در اواخر سال جاری منتشر خواهد کرد و هشدار می دهد که مواقعی وجود خواهد داشت که کاملاً درست کار نمی کند. به گفته این شرکت، آزمایش‌ها و بازخورد کاربران به بهبود این ویژگی در طول زمان کمک می‌کند، زیرا کاربران اکنون هر ماه ۱.۷ میلیارد عکس را با استفاده از Google Photos ویرایش می‌کنند.

با این حال، مشخص نیست که آیا گوگل در نهایت این ویژگی را هزینه خواهد کرد یا شاید آن را منحصر به فرد پیکسل کند. احتمالاً Magic Editor را به یک امتیاز اشتراک Google One تبدیل می کند، همانطور که در اوایل امسال با Magic Eraser انجام داد.

این ویژگی در ابتدا برای دستگاه‌های پیکسل «انتخاب» در دسترس خواهد بود، اما گوگل از اشتراک‌گذاری این که کدام گوشی‌ها ابتدا آن را دریافت می‌کنند، خودداری کرد.

این شرکت همچنین اعلام کرد که قصد دارد تا زمانی که به انتشار زودهنگام این ویژگی نزدیک شد، اطلاعات بیشتری در مورد فناوری هوش مصنوعی به اشتراک بگذارد، اما اکنون به جزئیات نمی‌پردازد.

درباره Google I/O 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید

خبرکاو

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *