سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Google Photos با طراحی مجدد آینده در رایانه لوحی شما بسیار بهتر می شود

kkuLfpo9rgPkJ33AKGnwkT-1200-80.jpg
تصاویر جدید فاش شده حاکی از آن است که Google Photos به زودی برای تبلت‌ها بهینه‌سازی می‌شود، زیرا برنامه برای استفاده بهتر از صفحه نمایش دستگاه در حالت افقی در نظر گرفته شده است. این دسته از اطلاعات از متخصص صنعت، Nail Sadykov که کانال تلگرام Google News (در برگه جدید باز می شود) را اداره می کند که به خود شرکت وابسته نیست. با نگاهی به تصاویری که ...

تصاویر جدید فاش شده حاکی از آن است که Google Photos به زودی برای تبلت‌ها بهینه‌سازی می‌شود، زیرا برنامه برای استفاده بهتر از صفحه نمایش دستگاه در حالت افقی در نظر گرفته شده است.

این دسته از اطلاعات از متخصص صنعت، Nail Sadykov که کانال تلگرام Google News (در برگه جدید باز می شود) را اداره می کند که به خود شرکت وابسته نیست. با نگاهی به تصاویری که Sadykov ارائه می‌کند، برنامه عکس‌های بازطراحی‌شده کاملاً شبیه به ظاهر Adobe Lightroom در تبلت‌ها است: نمای کنار هم با تصویر در سمت چپ و انواع ابزارهای ویرایش در شش بخش در سمت ر است. به نظر نمی‌رسد هیچ تغییری در ابزارهای ویرایشی ایجاد شود، زیرا کاربران همچنان می‌توانند سایه‌ها را در یک عکس تنظیم کنند یا مثلاً نسبت تصویر را تغییر دهند. به نظر می رسد هدف از طراحی مجدد این است که به افراد کمک کند تا ویرایش های دقیق تری انجام دهند زیرا برنامه بهتر با صفحه نمایش مطابقت دارد. با این حال، طبق گفته سادیکوف در توییتر، حالت پرتره دقیقاً به همان شکل باقی خواهد ماند (در برگه جدید باز می شود) .

در زمان نگارش این مقاله، Google Photos در تبلت ها اساساً نسخه موبایلی است که به تازگی گسترش یافته است. رابط باریک‌تر برای گوشی‌های هوشمند مناسب است، اما در صفحه‌نمایش‌های بزرگ‌تر، فضای زیادی را در حالت افقی تلف می‌کنید.

مشخص نیست که طراحی مجدد چه زمانی اجرا خواهد شد. Sadykov ادعا می کند که می توانید تغییرات را در "آخرین نسخه برنامه Google Photos" فعال کنید، اگرچه در حال حاضر از دید کاربران پنهان است. پس ، این امکان وجود دارد که نرم افزار در حال حاضر در حال انجام آزمایشات داخلی باشد.

به روز رسانی قدیمی

شایان ذکر است که تغییرات از مسیری پیروی می‌کنند که گوگل از زمان Google I/O 2022 طی کرده است، جایی که این شرکت فاش کرد که نسخه‌های بهینه‌سازی شده برای تبلت‌های برنامه‌های قدیمی را عرضه خواهد کرد (در برگه جدید باز می‌شود) . یکی از موج‌های قبلی (در تب جدید باز می‌شود) چندین برنامه Google Workspace مانند Google Drive، Docs و Sheets را به‌روزرسانی کرد تا بهتر با صفحه‌نمایش‌های بزرگ Android سازگار شود. این به روز رسانی حتی ویژگی های جدیدی مانند قابلیت کشیدن و رها کردن فایل ها را اضافه کرد. بهینه سازی تا به امروز ادامه دارد زیرا Google Drive اخیراً در ماه مارس "چندین نوسازی" را به دست آورده است (در برگه جدید باز می شود) که دیدن جزئیات فایل روی صفحه را از جمله موارد دیگر آسان تر می کند.

اگر صحبت از Google I/O شد، رویداد ۲۰۲۳ فردا چهارشنبه، ۱۰ می برگزار می‌شود. در طول این رویداد، جهان اولین گوشی تاشو این شرکت را به نام Google Pixel Fold معرفی خواهد کرد. همچنین امیدواریم در مورد تاریخ عرضه رسمی تبلت پیکسل مورد انتظار بشنویم، پس حتماً پوشش Google I/O 2023 را دنبال کنید.

و در حالی که ما توجه شما را جلب می کنیم، فهرست TechRadar از بهترین گزینه های جایگزین Google Photos برای سال را تحلیل کنید.