سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Google Bard: چگونه از چت ربات هوش مصنوعی گوگل استفاده کنیم

ihnaa.png
جاستین دوینو / How-To Geek برای استفاده از Google Bard، به bard.google.com بروید و با یک حساب Google وارد شوید. Google Bard اکنون در بیش از ۱۸۰ کشور جهان کار می کند. اگر از حساب Google Workspace به جای حساب Google شخصی استفاده می کنید، سرپرست فضای کاری شما باید Google Bard را برای فضای کاری شما فعال کند. Google Bard اینجاست تا با ChatGPT و ویژگی چت هوش مصنوعی Bing رقابت کند. از ۱۰ می ۲۰۲۳، Google Bard دیگر فهرست انتظار ندارد و در ...
لوگوی «G» گوگل در نمایشگاه CES 2023.
جاستین دوینو / How-To Geek

برای استفاده از Google Bard، به bard.google.com بروید و با یک حساب Google وارد شوید. Google Bard اکنون در بیش از ۱۸۰ کشور جهان کار می کند. اگر از حساب Google Workspace به جای حساب Google شخصی استفاده می کنید، سرپرست فضای کاری شما باید Google Bard را برای فضای کاری شما فعال کند.

Google Bard اینجاست تا با ChatGPT و ویژگی چت هوش مصنوعی Bing رقابت کند. از ۱۰ می ۲۰۲۳، Google Bard دیگر فهرست انتظار ندارد و در بیش از ۱۸۰ کشور در سراسر جهان، نه فقط ایالات متحده و بریتانیا، در دسترس است. در اینجا نحوه دسترسی به Google Bard و استفاده از چت ربات هوش مصنوعی گوگل آورده شده است.

به روز رسانی، ۵/۱۰/۲۳: در Google I/O 2023 در ۱۰ مه ۲۰۲۳، Google اعلام کرد که Google Bard اکنون بدون فهرست انتظار در بیش از ۱۸۰ کشور در سراسر جهان در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، گوگل اعلام کرد که Bard از «ابزار» پشتیبانی می‌کند که شبیه به افزونه‌های ChatGPT است. گوگل همچنین بیان کرد که می توانید با بارد به زبان ژاپنی و کره ای و همچنین انگلیسی ارتباط برقرار کنید. برای آینده، گوگل بیان کرد که به زودی Google Bard از ۴۰ زبان پشتیبانی خواهد کرد و از مدل Gemini گوگل استفاده خواهد کرد، که ممکن است مانند ارتقاء از GPT 3.5 به GPT 4 برای ChatGPT باشد.

نحوه دسترسی به Google Bard

برای دسترسی به نسخه آزمایشی Google Bard، از وب سایت رسمی Google Bard به آدرس https://bard.google.com/ دیدن کنید. شما باید با یک حساب Google وارد شوید.

دیگر لازم نیست به فهرست انتظار بپیوندید. با فرض اینکه در یک کشور پشتیبانی شده هستید، می توانید بلافاصله به Google Bard دسترسی پیدا کنید.

صفحه وب Google Bard روی لپ‌تاپ باز می‌شود
هانا استرایکر / How-To Geek

برای استفاده از نسخه آزمایشی Bard باید با یک حساب شخصی Google (یا یک حساب فضای کاری در فضای کاری که در آن فعال شده است) وارد شوید. اگر حساب Google ندارید، می توانید به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای تغییر حساب‌های Google، از دکمه نمایه در گوشه سمت راست بالای صفحه Google Bard استفاده کنید.

اگر یک حساب Google Workspace دارید، سرپرست فضای کاری شما باید Google Bard را قبل از استفاده از آن فعال کند. (در اینجا برخی از اسناد مربوط به فعال کردن آپشن های فضای کاری Google آورده شده است. ) اگر سعی کنید به Bard در فضای کاری که در آن فعال نشده است دسترسی پیدا کنید، پیام «این حساب Google پشتیبانی نمی‌شود» را مشاهده خواهید کرد.

Google Bard همچنین از حساب های کاربری متعلق به افراد زیر ۱۸ سال پشتیبانی نمی کند.

نحوه دسترسی به Google Bard در خارج از ایالات متحده یا بریتانیا

اکنون می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت Google Bard در بیش از ۱۸۰ کشور به Google Bard دسترسی داشته باشید.

اگر Bard همچنان از کشور شما پشتیبانی نمی‌کند، یک VPN ممکن است به شما اجازه دهد این محدودیت را دور بزنید و به نظر برسد که حساب Google شما در یک کشور پشتیبانی شده مانند ایالات متحده یا بریتانیا واقع شده است. مطمئن شوید که مکان سرور VPN خود را روی ایالات متحده، انگلستان یا کشور دیگری که پشتیبانی می شود تنظیم کنید.

اگر هنوز VPN ندارید، حتماً نگاهی به فهرست ما از بهترین VPN ها بیندازید. VPN مورد علاقه ما ExpressVPN است.

نحوه استفاده از Google Bard

هنگامی که به Google Bard دسترسی پیدا کردید، می توانید برای استفاده از وب سایت Google Bard به آدرس bard.google.com مراجعه کنید. شما باید با حساب Google که به Google Bard دسترسی دارد وارد شوید.

Google Bard یک رابط ساده با یک پنجره چت و مکانی برای تایپ درخواست های شما، درست مانند ChatGPT یا AI Chat Bing ارائه می دهد. می توانید از آن سؤال بپرسید یا دستورالعمل هایی به آن بدهید. همچنین می‌توانید روی دکمه میکروفون ضربه بزنید تا به جای تایپ کردن، سؤال یا دستورالعمل خود را بیان کنید. به هر چیزی که تایپ می کنید یا به آن می گویید "پیام" می گویند.

بارد همچنین دستوراتی را برای نشان دادن نحوه عملکرد آن پیشنهاد می‌کند، مانند «پیش‌نویس فهرست بسته‌بندی برای سفر ماهیگیری و کمپینگ آخر هفته من».

گوگل بارد خود <a href= را معرفی می کند." width="730" height="450" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

در منوی سمت چپ صفحه Google Bard، گزینه‌هایی برای «بازنشانی چت» برای بازنشانی تبدیل چت بارد، «فعالیت بارد» برای کنترل فعالیت ذخیره‌شده ربات چت بارد مرتبط با حساب Google شما، و «بازنشانی چت» را پیدا خواهید کرد. پرسش‌های متداول» که شما را به پرسش‌های متداول Google Bard می‌برد.

Google Bard به شما امکان می‌دهد روی گزینه «مشاهده سایر پیش‌نویس‌ها» کلیک کنید تا سایر پاسخ‌های احتمالی به درخواست خود را ببینید.

دکمه‌های دیگر به شما امکان می‌دهند به یک پاسخ مثبت یا منفی بدهید—بازخورد مهمی برای Google. همچنین می‌توانید پاسخ جدیدی دریافت کنید (این دکمه تازه‌سازی است) یا روی «Google it» کلیک کنید و نتایج جستجوی سنتی را برای یک موضوع دریافت کنید.

Google Bard می گوید سلام.

مانند همه مدل های زبان بزرگ (LLM)، Google Bard کامل نیست و ممکن است مشکلاتی داشته باشد. Google پیامی را نشان می‌دهد که او میگوید : «بارد ممکن است اطلاعات نادرست یا توهین‌آمیز را نشان دهد که نمایانگر دیدگاه‌های Google نباشد.» برخلاف چت هوش مصنوعی بینگ، بارد به وضوح به صفحات وب که داده ها را از آنها دریافت می کند، اشاره نمی کند.

مطالب مرتبط: ChatGPT: نحوه استفاده رایگان از ربات چت هوش مصنوعی

آیا Google Bard برنامه دارد؟

Google Bard از Google I/O 2023 در ۱۰ مه ۲۰۲۳ برنامه رسمی ندارد. با این حال، می‌توانید به وب‌سایت رسمی bard.google.com در مرورگر وب روی تلفن خود دسترسی داشته باشید.


با بهبود Google Bard، گفت ن آپشن های جدید و ادغام آن با سرویس‌های جدید، به‌روزرسانی این قطعه را با اطلاعات بیشتر ادامه خواهیم داد. برای مثال، گوگل اعلام کرده است که قصد دارد آپشن های نوشتن هوش مصنوعی را به Google Docs و Gmail اضافه کند.

مایکروسافت در همان روزی که گوگل Bard را برای عموم منتشر کرد، از بینگ Image Creator جدید رونمایی کرد.

مطالب مرتبط: نحوه ایجاد تصاویر نامحدود DALL-E AI به صورت رایگان (با Bing)

خبرکاو