اخبار, فناوری, گوشی

Google Bard در حال دریافت یک ارتقاء تولید کننده تصویر هوش مصنوعی مبتنی بر Adobe است

Google I/O یک به‌روزرسانی بسیار مورد نیاز را برای چت ربات هوش مصنوعی Bard این شرکت فاش کرده است که به آن کمک می‌کند تا هوش مصنوعی Bing مایکروسافت را تحمل کند. به لطف همکاری با Adobe، Google Bard به زودی قادر خواهد بود تصاویری را از پاسخ های متنی تولید کند - تصاویری که کاربران می توانند سپس در Adobe Express آنها را ویرایش کنند.

این اعلامیه در جریان رویداد بزرگ I/O گوگل منتشر شد و ما مطمئن هستیم که طرفداران Bard با دیدن این که چت ربات آپشن های ی را تقویت می‌کند که به این ربات عجیب و غریب کمک می‌کند تا با بینگ مقابله کند، هیجان زده شده‌اند. هوش مصنوعی بینگ مدتی است که به لطف ادغام DALL-E خود قادر به ایجاد تصاویر بوده است، پس این گام طبیعی بعدی برای Bard بود.

Google و Adobe با استفاده از Content Authenticity Initiative ، یک فناوری منبع باز Content Credentials که شفافیت تصاویری را که از طریق این ادغام ایجاد می‌شوند، به ویژگی جدید نزدیک می‌کنند.

همه چیز از طریق Abobe Firefly ، خانواده‌ای از مدل‌های خلاقانه هوش مصنوعی که از سرویس هوش مصنوعی مکالمه Bard برای تقویت قابلیت‌های تبدیل متن به تصویر استفاده می‌کنند، امکان‌پذیر است. کاربران با تمام سطوح مهارت و تجربیات می‌توانند دید دقیق خود را برای Bard توصیف کنند، که سپس تصاویر را با Firefly تولید می‌کند.

تصاویر در Bard ایجاد می‌شوند، پس به جای استفاده از ربات چت برای کمک به شما در ارائه درخواست‌ها، سپس پریدن به Midjourney یا DALL-E برای تولید تصاویر، کاربران Bard اکنون می‌توانند درخواست‌ها را دقیق تنظیم کنند و همه آثار هنری تولید کنند. در یک جا.

خیلی کم، خیلی دیر؟

گفت ن تولید تصویر هوش مصنوعی به Bard از آنجایی که ربات چت تاکنون راه اندازی و استقبال نسبتاً متوسطی داشته است - و رقیب اصلی آن بینگ قبلاً مهارت مشابهی دارد، ضروری بود.

با این حال، تولید تصویر هوش مصنوعی به دلایل مختلفی بحث‌برانگیز است، زیرا برخی از هنرمندان از آموزش این ابزارهای جدید بر روی آثار هنری موجود ناراضی هستند. همچنین نگرانی هایی در مورد اینکه چقدر برای کاربران واضح است که یک تصویر به جای «واقعی»، با هوش مصنوعی تولید شده است، وجود دارد. به نظر می رسد گوگل در اینجا مسیری خنثی را در پیش گرفته است و تصاویر تولید شده توسط Bard را برچسب گذاری می کند تا (امیدواریم) هیچ سردرگمی در مورد منشأ تصویر وجود نداشته باشد.

برخی ممکن است استدلال کنند که تصمیم Google برای شراکت با Adobe Firefly تعجب آور است، زیرا تولید کننده تصویر آن هنوز در مرحله بتا است و هنوز به اندازه شرکت هایی مانند Midjourney شناخته نشده است. با این حال، Midjourney نیز هنوز در مرحله بتا است، پس نمی توان بیان کرد که حرکت بدی است.

وقتی در مورد بهترین تولیدکننده هنر هوش مصنوعی صحبت می کنیم، یک اتفاق نظر کلی وجود دارد که گزینه DALL-E 2-powered Bing AI کیک را انتخاب می کند - ما نگاهی گذرا داشتیم و همکاران ما در زمینه فناوری به ZDNet (در برگه جدید باز می شود) ) موافق البته، Midjourney در رده دوم قرار دارد و همچنان برای بسیاری از سازندگان جایگاه اول را دارد، اما در هر صورت این نشان می‌دهد که Google Bard باید کارهایی را انجام دهد.

بارد پس از انتشار شروعی دشوار داشت و اگر می‌خواهد با بینگ چت رقابت کند، چیزهای زیادی برای اثبات دارد. مایکروسافت زمان بسیار بیشتری برای ایجاد یک پایگاه کاربری مستحکم در اختیار داشته است - و برای رساندن Bard به همان موقعیت، زمان زیادی نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *