اخبار, فناوری, گوشی

Google Bard به تازگی بسیار هوشمندتر شده است: در اینجا ۷ ارتقاء بزرگ وجود دارد

Google I/O 2023، کنفرانس سالانه توسعه دهندگان این شرکت، فناوری‌های باورنکردنی را به نمایش گذاشت - و در کمال تعجب، هوش مصنوعی در خط مقدم این رویداد قرار داشت. Google Bard، به‌ویژه، به‌روزرسانی‌های جدی را دریافت کرد که باید آن را از راه‌اندازی متوسط ​​و دریافت کم‌صدا به جلو سوق دهد. علاوه بر این، اکنون برای همه در دسترس است.

Sissie Hsio، معاون و مدیر کل Google Assistant و Bard، چندین به روز رسانی جدی را برای Bard اعلام کرد که آن را با ChatGPT و Bing AI Chat مایکروسافت هماهنگ می کند - و در برخی موارد از آن پیشی می گیرد.

در اینجا بزرگترین از بسیاری از ارتقاهای بزرگی است که به زودی برای چت بات ارائه می شود.

۱. بارد اکنون می تواند تصاویر هوش مصنوعی بسازد…

Google Bard با ادغام Adobe Firefly

(اعتبار تصویر: آینده)

شاید هیجان انگیزترین تغییر جدید در Google Bard اضافه شدن تولید تصویر هوش مصنوعی از طریق ادغام جدید Bard با Adobe Firefly باشد.

کاربران می توانند با استفاده از Bard تصاویری را به گونه ای تولید کنند که منعکس کننده بهترین مولدهای هنر هوش مصنوعی مانند Midjourney یا Dall-E بدون ترک چت باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که درخواستی را که با تصویر مورد نظر شما مطابقت دارد قرار دهید، و Bard چندین تصویر را متناسب با توضیحات شما ایجاد می کند که می توانید آنها را ویرایش و طراحی مجدد کنید.

۲ ... و همچنین با تصاویر جستجو کنید

اسلایدهایی <a href= از ارائه Google IO 2023" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Ubgao8bLdLFJKrERd7ZvxY-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Ubgao8bLdLFJKrERd7ZvxY-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Ubgao8bLdLFJKrERd7ZvxY-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Ubgao8bLdLFJKrERd7ZvxY-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Ubgao8bLdLFJKrERd7ZvxY-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Ubgao8bLdLFJKrERd7ZvxY-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Ubgao8bLdLFJKrERd7ZvxY.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Ubgao8bLdLFJKrERd7ZvxY.jpg">

(اعتبار تصویر: آینده)

توانایی‌های بصری بارد نه تنها آن را قادر می‌سازد تا هنر خلق کند، بلکه به استفاده از تصاویر برای جستجو نیز کمک می‌کند. به عنوان مثال، می‌تواند تصاویری را که آپلود می‌کنید و توضیحاتی در مورد آن‌ها ارائه می‌کند، دریافت کند و با تصاویر برداشته‌شده از وب به درخواست‌ها پاسخ دهد.

برای مثال، اکنون می‌توانید از بارد درباره مکان‌های دیدنی پاریس بپرسید و پاسخ‌هایی را دریافت کنید که شامل تصاویر و همچنین متن معمول است. عکس هایی از نقاط دیدنی و مقاصد دریافت خواهید کرد تا ایده بهتری از آنچه می خواهید بازدید کنید به شما ارائه دهد.

Bard همچنین می تواند این کار را به صورت معکوس انجام دهد و به شما امکان می دهد از Google Lens برای آپلود تصاویر در Bard استفاده کنید و Bard را وادار کنید تا با متن پاسخ دهد. نمونه مورد استفاده در این رویداد عکسی از دو سگ بود که در آن از چت بات خواسته شد تا برای عکس زیرنویس های سرگرم کننده ارائه دهد. بارد اکنون می‌تواند به یک تصویر نگاه کند و پاسخ‌های متنی مطابق با نیازهای کاربران ارائه دهد.

۳. بارد اکنون یک نابغه برنامه نویسی است

سیسی هسایو روی صحنه در Google IO 2023

(اعتبار تصویر: گوگل)

وقتی صحبت از استدلال منطقی و قابلیت‌های کدگذاری به میان می‌آید، هوش مصنوعی Bing مایکروسافت تاکنون رهبری این کار را داشته است، با این حال، آپشن های جدید Bard که در Google I/O به نمایش گذاشته شده است ممکن است باعث شود که در این زمینه از رقیب خود پیشی بگیرد.

هوش مصنوعی گوگل اکنون می تواند توابع را در بیش از ۲۰ زبان برنامه نویسی ایجاد کند، و نظراتی را اضافه کند تا بتوان کدها را بدون توجه به اینکه کجا هستند برای همکاران توضیح داد.

علاوه بر این، اکنون اشاره می‌کند که کد از کجا آمده است، برای مثال به Github پیوند می‌دهد تا بتوانید روی نسخه اصلی کلیک کنید. هوش مصنوعی گوگل حتی می‌تواند به شما در بهبود کدتان کمک کند، به‌عنوان مثال، مرور کد شخصی‌سازی‌شده را ارائه می‌کند - قابلیتی که می‌تواند برای دانش‌آموزان عالی باشد.

۴. بارد گزینه های صادراتی جدیدی دارد

اگر یک ویژگی وجود داشته باشد که جامعه هوش مصنوعی برای آن فریاد زده است، این یک ویژگی صادراتی مناسب است - و گوگل زمان زیادی را ارائه کرده است.

در حالی که در ChatGPT باید همه چیز را در مکانی جداگانه کپی و جایگذاری کنید و امیدوار باشید که همه چیز جریان طبیعی خود را حفظ کند، Google Bard اکنون یک دکمه اختصاصی «صادرات» دارد که پاسخ‌های Bard را به Gmail یا Google Docs منتقل می‌کند.

این ویژگی فوق‌العاده مفید به این معنی است که اکنون می‌توانید پاسخ‌های طولانی را از Bard ایجاد کنید و آنها را مستقیماً به Docs صادر کنید. پس ، اگر در حال طوفان فکری برای یک رمان هستید، از Bard می‌خواهید اثرتان را ویرایش کند یا از آن برای ارائه توضیحاتی دقیق اما آسان استفاده می‌کنید، کار شما در فضایی امن ذخیره می‌شود.

به‌علاوه، اگر به‌طور مشترک کار می‌کنید، می‌توانید پاسخ‌های خود را مستقیماً در ایمیل ارسال کنید و گردش کار را صاف و مختصر نگه دارید.

۵. گزینه های نقشه جدید

Bard اکنون می‌تواند با Google Maps کار کند تا مکان‌ها، رستوران‌ها و جاذبه‌ها را روی نقشه به کاربران نشان دهد تا مکان‌ها را تجسم کند. برای مثال، اگر می‌خواهید به کسی نشان دهید که در کجای لوور قرار دارد، و می‌خواهید حس دقیقی از قرار دادن آن داشته باشید، اکنون می‌توانید از بارد بخواهید «این را روی نقشه به من نشان دهد».

این برنامه ریزی با Bard را به سطح جدیدی می برد و دوباره چت بات را از سایر رقبای مجهز به هوش مصنوعی جلوتر می برد. هنگامی که این را با یکپارچه سازی تصویر ذکر شده در بالا ترکیب می کنید، می توانید یک سفر کامل را برنامه ریزی و تثبیت کنید، از انتخاب رستوران گرفته تا یافتن مسیر خود به آنجا و تعیین موقعیت مکانی هتل خود، همه در یک گفتگو.

۶. دیگر فهرست انتظار وجود ندارد

از آنجایی که بینگ فهرست انتظار خود را حذف کرد، این تغییر به موقع بود، اما بله: Bard اکنون برای همه در دسترس است.

این بدان معناست که هر کسی می‌تواند Bard را در حال حاضر، به سادگی با رفتن به https://bard.google.com/ (در برگه جدید باز می‌شود) امتحان کند. این در "بیش از ۱۸۰ کشور و منطقه" در دسترس است، که ظاهراً به زودی بیشتر خواهد شد.

۷. حالت تاریک!

با کمی احترام از نظر دسترسی، Google Bard اکنون می‌تواند در «حالت تاریک» کار کند، که این مجله از آن بسیار خوشحال است و بلافاصله به آن تغییر خواهد کرد. برای چشم ها بسیار زیباتر است و وقتی تمام روز پشت میز خود می نشینید و به صفحه نمایش خیره می شوید فشار را از بین می برد.

ما فوق‌العاده هیجان‌زده هستیم که Google Bard جدید و (امیدواریم) بهبود یافته را به دست بیاوریم و خودمان با همه به‌روزرسانی‌ها بازی کنیم. گوگل ممکن است برای سرعت بخشیدن به مسابقه هوش مصنوعی وقت خود را صرف کرده باشد، اما اکنون یک رقیب واقعی در سهام چت ربات هوش مصنوعی به نظر می رسد.

ما به زودی همه آپشن های جدید را امتحان خواهیم کرد، پس در آینده نزدیک منتظر به‌روزرسانی Google Bard در مقابل Microsoft Bing AI باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *