اخبار

Go1 برنامه خواندن سریع Blinkist را برای گسترش در یادگیری سازمانی ایجاد می کند

پس از جمع آوری 100 میلیون دلار به ارزش بیش از 2 میلیارد دلار در سال گذشته، استارت آپ فناوری اد استرالیا Go1 در حال خرید و سرمایه گذاری برای گسترش دامنه و فناوری خود برای خدمت به بازار یادگیری آنلاین شرکتی است.

اول، Blinkist، استارت آپی از برلین که پلتفرمی را برای کشف و خواندن نسخه های کوتاه شده کتاب های غیرداستانی طولانی تر ایجاد کرده است - "Blinks" که معمولاً خواندن یا گوش دادن به آنها بیش از 15 دقیقه طول نمی کشد.

دوم، در حالی که شرایط مالی خرید توسط دو شرکت فاش نمی شود، اما ما جزئیات دیگری را با اندرو بارنز، مدیرعامل و بنیانگذار Go1 تأیید کرده ایم: این خرید ترکیبی از پول نقد و سهام است. و همچنین شامل بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار Blinkist، Insight Partners، می‌شود که 30 میلیون دلار اضافی در سهام Go1 در یک «بالا» دریافت می‌کند، اما باز هم در مورد اعداد دقیق صحبت نشده است.

این دو پلتفرم به طور جداگانه به فعالیت خود ادامه خواهند داد، اما به گفته این شرکت ها، با گذشت زمان، برنامه برای ادغام بیشتر و فروش متقابل بین این دو است. همچنین تلاش خواهد کرد تا جریان‌های جدیدتری در فناوری را در پلتفرم گسترده‌تر اعمال کند، مانند ادغام هوش مصنوعی بیشتر در فرآیند خلاصه‌سازی متن Blinkist، و - ضربه زدن بر قالب برنامه Blinkist - ارائه طیف گسترده‌تری از گزینه‌ها برای ارائه دوره‌ها به Go1. کاربران

بارنز در مصاحبه ای گفت: «B2B نان و کره ما بوده است، چیزی که Blinkist به تازگی وارد آن شده بود. اما از سوی دیگر، او بيان کرد که «Blinkist تعامل کاربر بسیار بالایی دارد»، چیزی که Go1 می‌خواهد در برنامه خود بهبود بخشد. ما سال گذشته به این نتیجه رسیدیم که آنچه را که می‌خواهیم انجام دهیم، قبلاً انجام داده‌اند، و ما آنچه را که آنها می‌خواستند انجام داده‌ایم.»

Blinkist تا به حال 25 میلیون دانلود از برنامه خود داشته است و کمتر از 1 میلیون کاربر پرداخت کننده از جمله 1500 شرکت دارد. Go1 - که توسط Salesforce و Microsoft و همچنین Softbank پشتیبانی می شود - می گوید که 8 میلیون کاربر دارد، با مشتریان بزرگ از جمله Delta، Hays، Westpac و غول انرژی EDF، با استفاده از پلتفرم آموزش الکترونیکی خود، که یک سرپرست ارائه می دهد. کاتالوگ دوره های آموزشی و توسعه حرفه ای، در مجموع ده ها هزار.

بارنز گفت: آخرین ارزش گذاری Blinkist در سال 2018 160 میلیون دلار بود، زمانی که 18.8 میلیون دلار جذب کرد و شرکت "به طور قابل توجهی بزرگتر" از آن زمان است.

به گفته هولگر سایم، مدیر عامل Blinkist، دلیل اینکه Blinkist در پنج سال گذشته دوباره برای تامین مالی شرکت نکرده است این است که مجبور نبوده است: شرکت در حال رشد و سوددهی است و هنوز پول در بانک باقی مانده است. هم بنیانگذار به ازای هر داده Pitchbook ، با حامیانی علاوه بر Insight از جمله Left Lane Capital، T-Ventures و غیره، چیزی بیش از 37 میلیون دلار جمع آوری کرده بود .

سیم در مصاحبه‌ای جداگانه گفت: استارت‌آپ برلین در طول سال‌ها طیفی از خریدارهای بالقوه را داشته است. کاتالوگ Blinkist ترکیبی از محتوای متنی و صوتی است که آن را به یک دارایی جالب برای شرکت‌های فناوری، ناشران یا برندهای رسانه‌ای تبدیل می‌کند که سعی کرده‌اند عملیات‌های کتاب الکترونیکی بزرگ‌تر، استراتژی‌های کاربران تجاری یا حتی دارایی‌های رسانه‌ای بزرگ‌تر را برای هر دو در زمینه ایجاد کنند. مانند پادکست

Seim گفت: "اما هرگز چیزی قبل از Go1 وجود نداشت که به نظر مناسب باشد."

Blinkist و Go1 در مناطقی نشسته‌اند که در سال‌های آینده ارزش تماشای آن‌ها را دارند، به ویژه به این دلیل که چگونه - یا اگر شک دارید - با پیشرفت‌هایی مانند هوش مصنوعی مختل می‌شوند.

یک اردوگاه از شما می خواهد باور کنید که هم یادگیری الکترونیکی و هم خواندن (و به ویژه خلاصه های خواندن) با قوی تر شدن هوش مصنوعی مولد لغو خواهند شد. شخصی‌سازی محتوایی را تولید می‌کند که متناسب با نیازهای خاص افراد باشد، خواه از نظر چیزهایی باشد که آنها باید یاد بگیرند، یا می‌خواهند یاد بگیرند یا زمانی برای یادگیری دارند.

با این حال سیم به دور از نگرانی در مورد این است. او گفت: «ما هوش مصنوعی مولد را یک فرصت بزرگ می بینیم. او بيان کرد که حتی قبل از انتشار ChatGPT، «می‌توانید خلاصه‌ای از کتاب Google را پیدا کنید. بینش های کلیدی همیشه یک کالا بوده است. »

او ادامه داد، اما هنوز چیزی در این برداشت ها کم است. ما یک کتابخانه نیستیم، بلکه یک همراه باهوش هستیم تا یادگیری را بخشی از زندگی شما کنیم. محتوا باید جذاب و سرگرم کننده باشد و باید در زمان مناسب به شما توصیه شود تا ادامه دهید. چیزی بیش از خود محتوا وجود دارد.»

هوش مصنوعی در حال حاضر توسط Blinkist برای ساخت الگوریتم‌های توصیه استفاده می‌شود، اما در آینده می‌تواند به نیروی انسانی بسیار انسانی استارت‌آپ از افرادی که در حال ساختن خلاصه‌ها هستند، با کمک به آنها برای کار سریع‌تر و با هزینه کمتر کمک کند. او بيان کرد که این استارتاپ در حال حاضر در حال اجرای آزمایشی عناصر این است. "ما فقط باید مطمئن شویم که GPT می تواند در مقیاس کار کند" و اضافه کرد که این تا کنون بی اشتباه نبوده است.

با توجه به وضعیت سودآور و رو به رشد Blinkist، این معامله به احتمال زیاد بخشی از روند M&A نیست که در حدود شش ماه گذشته در فناوری مشاهده کرده ایم، جایی که با افزایش موجی از استارتاپ ها، معاملات کوچکتر افزایش یافته است. به پایان باندهای مالی آنها رسیدند و شرایط را برای جمع آوری پول بیشتر بسیار چالش برانگیز دیدند. با این حال، آنچه که باز می کند، سؤالاتی است که قدم بعدی برای Go1 بزرگتر چیست.

با حمایت صندوق چشم انداز سافت بانک در روزهای پرپیچ و خمش، بازار تامین مالی و خروج برای شرکت های فناوری بعدی و بزرگتر در شش ماه گذشته بسیار سخت بوده است. بارنز بيان کرد که عرضه اولیه سهام بخشی از برنامه بلندمدت است، اما "این چیزی نیست که ما در حال حاضر آن را هدف قرار دهیم."

خبرکاو

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *