سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Gemini در اندروید نمی تواند آهنگ ها را شناسایی کند و این ناامید کننده است

اگر قبلاً مشخص نبود که چت ربات جمینی گوگل با عجله از در خارج شده است، اکنون مشخص است. مولد تصویر جمینی که از آن زمان حذف شده بود، رنگین پوستان را در یونیفرم های دوران نازی ها قرار می داد. علاوه بر این، تفسیر ربات چت همچنان به سمت چیزهای پوچ گرایش دارد، مانند معادل سازی سابقه هیتلر با پست کردن میم های ایلان ماسک.دیگر اخبارنرخ تورم دی ماه 1402 اعلام شد در اندروید، Gemini همچنین تشخیص آهنگ دستیار گوگل را می ...

اگر قبلاً مشخص نبود که چت ربات جمینی گوگل با عجله از در خارج شده است، اکنون مشخص است.

مولد تصویر جمینی که از آن زمان حذف شده بود، رنگین پوستان را در یونیفرم های دوران نازی ها قرار می داد. علاوه بر این، تفسیر ربات چت همچنان به سمت چیزهای پوچ گرایش دارد، مانند معادل سازی سابقه هیتلر با پست کردن میم های ایلان ماسک.

در اندروید، Gemini همچنین تشخیص آهنگ دستیار گوگل را می شکند. و برای من، پس از بی‌حساسیت‌های فرهنگی نفرت انگیز جمینی، یکی از ناامیدکننده‌ترین چیزها در مورد آن است.

بگذار توضیح بدهم.

من بیشتر از Gemini در Samsung Galaxy A53 5G قدیمی خود استفاده می کنم، که دقیقاً پرطرفدارترین تلفن هوشمند اندرویدی موجود نیست. برای اینکه آن را سریع‌تر کنم، صفحه اصلی پیش‌فرض را با یک جایگزین مینیمالیستی، Niagara Launcher جایگزین کردم، که اساساً فهرستی از برنامه‌های نصب‌شده بر روی گوشی من به صورت حروف الفبا است.

نیاگارا عالیه اما در کارهایی که می‌تواند با طراحی انجام دهد محدود است، که باعث شد من به دستیار Google - اکنون جمینی - برای کارهایی مانند تنظیم تایمر، راه‌اندازی برنامه‌ها و غیره وابسته باشم.

تشخیص آهنگ، که با دستوری مانند «OK Google، این آهنگ چیست؟» خواسته می‌شود، راحتی ارائه شده توسط دستیار Google بود که من اغلب از آن استفاده می‌کردم. در کلوپ‌های شبانه، رستوران‌ها و بارها برای شناسایی مسیرهایی که مطمئناً فراموش می‌کردم مفید بود. هیچ کمبودی در برنامه‌های تشخیص آهنگ وجود ندارد - Shazam متعلق به اپل یکی را نام برد. اما دستیار گوگل از نظر دقت، حداقل در تجربه من، یکی از بهترین ها بود.

پس تصور کنید وقتی متوجه شدم Gemini در Android نمی‌تواند آهنگ‌ها را بشناسد - یا حتی وظیفه اصلی انتقال درخواست‌های شناسه آهنگ به دستیار Google را انجام دهد، ناراحتی من را تصور کنید.

از Gemini که جایگزین Google Assistant در اندروید می‌شود، بخواهید یک آهنگ را شناسایی کند و این اعصاب را دارد که استفاده از برنامه‌هایی مانند Shazam را پیشنهاد دهد - یا با بازگشت به آن، Google Assistant را فراخوانی کند. برای تنوع بیشتر، گاهی اوقات آهنگ های تصادفی از YouTube را پیشنهاد می کند.

تشخیص آهنگ Google Gemini ناموفق بود

اعتبار تصویر: گوگل

من کاملاً آگاه هستم که این یک مشکل جهانی است. می‌توانم تشخیص آهنگ را از برنامه جستجوی Google در Android راه‌اندازی کنم. یا اگر از یک صفحه اصلی معمولی استفاده می‌کردم، می‌توانم میانبر اختصاصی شناسه آهنگ را قرار دهم.

اما جنبه دیگر تشخیص آهنگ Google Assistant که آن را حداقل برای این نویسنده بسیار جذاب کرده بود، مانع کم استفاده از آن بود. راه‌اندازی این ویژگی نیازی به سر زدن با یک برنامه یا تایپ چیزی نداشت. یک فرمان صوتی بعداً راه‌اندازی شد و در حال اجرا بود، که آن را سریع کرد - زمانی که می‌خواهید سریع یک آهنگ را شناسایی کنید مفید است.

ناامیدکننده‌تر کردن وضعیت تشخیص آهنگ این واقعیت است که من برای Google One AI Premium Plan با قیمت 20 دلار در ماه پرداخت می‌کنم، که قرار است به من امکان دسترسی به تجربه پیچیده‌تر و قدرتمند Gemini را بدهد. شاید از جهات دیگر پیچیده باشد - راه هایی که من هنوز کشف نکرده ام، صادقانه بگویم. اما تشخیص آهنگ شکسته، همراه با آپشن های اصلی از دست رفته مانند توانایی پخش آهنگ، ایجاد فهرست و موارد دیگر، Gemini را به یک جایگزین بسیار ضعیف برای Google Assistant در اندروید در حال حاضر تبدیل کرده است.

شفافیت کامل، من در مورد تشخیص آهنگ از طریق Gemini با Google تماس گرفتم و اگر پاسخی شنیدم این پست را به روز خواهم کرد.

خبرکاو