اخبار, فناوری, گوشی

Galaxy Watch 5 مانیتورینگ AFib مورد تایید FDA را اضافه کرده و شکاف اپل واچ را کاهش می دهد

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به تازگی به سامسونگ در مورد ویژگی اعلان ریتم نامنظم قلب (IHRN) برای سری گلکسی واچ چراغ سبز نشان داده است.

مدل‌های اخیر، مانند گلکسی واچ ۵ ، با ابزارهای نظارت بر قلب مانند ضبط ECG درخواستی (در برگه جدید باز می‌شود) و هشدار HR ارائه می‌شوند. چیزی که در مورد IHRN منحصر به فرد است این است که به طور خاص با استفاده از عملکرد ECG (الکتروکاردیوگرام) دستگاه و حسگر BioActive به دنبال علائم فیبریلاسیون دهلیزی یا AFib می‌گردد. AFib زمانی اتفاق می‌افتد که فرد ناگهان ضربان قلب سریع و نامنظم داشته باشد. سامسونگ ادعا می کند (در برگه جدید باز می شود) این بیماری "به طور گسترده به عنوان یک علامت هشدار برای مشکلات قلبی عروقی اصلی در نظر گرفته می شود که می تواند خطر سکته را افزایش دهد". برخی از موارد حتی می توانند "بدون علامت" باشند و باعث می شود افراد کاملاً از آنچه در بدنشان می گذرد بی خبر باشند.

Hon Pal، معاون رئیس‌جمهور و سرپرست تیم سلامت دیجیتال در سامسونگ در بیانیه‌ای بیان کرد که هدف IHRN ارائه «راه‌حل‌های ایمنی پیشگیرانه» و ارائه «درکی جامع‌تر از سلامت قلب و عروق» به کاربران است.

چگونه کار می کند

روش کار، طبق پست اعلامیه، این است که ابتدا باید IHRN را از طریق برنامه Health Monitor فعال کنید (در برگه جدید باز می شود) . پس از روشن شدن، سنسور BioActive "ریتم های نامنظم قلب در پس زمینه" را تحلیل می کند. اگر حسگر تعداد مشخصی از ضربان قلب نامنظم را به طور متوالی تشخیص دهد، ساعت گلکسی به شما در مورد "فعالیت بالقوه AFib" هشدار می دهد. سپس دستگاه به شما او میگوید «برای اندازه‌گیری دقیق‌تر» ECG را بخوانید.

سامسونگ بیان می‌کند که IHRN به شما در مورد «هر قسمت از ضربان‌های نامنظم» که AFib را نشان می‌دهد هشدار نمی‌دهد. علاوه بر این، این ویژگی «سایر آریتمی‌های شناخته‌شده (در برگه جدید باز می‌شود) » را شناسایی نمی‌کند و همچنین برای افراد زیر سن استفاده نمی‌شود. ۲۲.

IHRN برای دستگاه‌های دارای به‌روزرسانی One UI 5 Watch که اواخر امسال عرضه می‌شود، عرضه خواهد شد. این ابتدا در مدل‌های «آینده گلکسی واچ»، احتمالاً گلکسی واچ ۶ پیش‌بینی‌شده، پیش از رفتن به «نسخه‌های قبلی» عرضه می‌شود. در دسترس بودن این ویژگی ممکن است بسته به منطقه و شرکت مخابراتی شما متفاوت باشد. از آنجایی که FDA در این موضوع دخالت دارد، احتمالاً می توان بیان کرد که دارندگان Galaxy Watch در ایالات متحده IHRN دریافت خواهند کرد.

ما از سامسونگ پرسیدیم که آیا برنامه‌ای برای گسترش سیستم هشدار جدید به سایر مناطق در سراسر جهان دارد یا خیر. ما همچنین می‌خواستیم بدانیم چرا IHRN کاربران را از هر مورد آریتمی که AFib را پیشنهاد می‌کند مطلع نمی‌کند. این داستان متعاقبا آپدیت خواهد شد.

بازی گرفتن

خوب است که ببینیم گلکسی واچ در نهایت به برخی از رقبا می رسد. به عنوان مثال، اپل در سال ۲۰۱۸ ابزار AFib مورد تایید FDA خود را به اپل واچ ۴ اضافه کرد، جایی که نشان داده شد در تشخیص این عارضه ۹۸ درصد دقیق است. اخیراً، گارمین نسخه خود را از این فناوری به Venu 2 Plus اضافه کرده است.

نیازی به گفتن نیست، شما نمی توانید برای همیشه بازی catch-up را انجام دهید. سامسونگ از رقبای خود عقب مانده است و مشخص نیست که غول فناوری چگونه قصد دارد از آنها پیشی بگیرد، اما برخی از احتمالات وسوسه انگیز وجود دارد.

گزارشی از ماه فوریه ادعا می کند که اپل در حال حاضر روی ابزار پایش گلوکز خون برای نسخه آتی پوشیدنی خود کار می کند. با این حال، توسعه هنوز در مراحل اولیه خود است و ممکن است سال ها طول بکشد تا هر چیزی در اپل واچ به نتیجه برسد. ما نمی گوییم این مسیر بعدی سامسونگ برای Galaxy Watch است، اما نمی گوییم که این نیست.

اگر به دنبال دریافت دقیق اطلاعات تناسب اندام برای خود هستید، حتماً فهرست TechRadar را از بهترین مانیتورهای ضربان قلب برای سال ۲۰۲۳ تحلیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *