سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Foundry Group در حال تعطیل شدن است و سرمایه دیگری جذب نخواهد کرد

Foundry Group ، یک شرکت سرمایه‌گذاری 18 ساله با نزدیک به 3.5 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، بی سر و صدا تصمیم گرفته است که تعطیل شود و دیگر سرمایه جذب نکند. از آنجایی که این شرکت سال گذشته بودجه 500 میلیون دلاری را اعلام کرد، این حرکت غیرمنتظره بود. فوندری مستقر در بولدر، کلرادو، برای اولین بار اعلام کرد که آخرین صندوق فعلی آن در 19 ژانویه خواهد بود. طبق گفته Crunchbase، این شرکت ...

Foundry Group ، یک شرکت سرمایه‌گذاری 18 ساله با نزدیک به 3.5 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، بی سر و صدا تصمیم گرفته است که تعطیل شود و دیگر سرمایه جذب نکند. از آنجایی که این شرکت سال گذشته بودجه 500 میلیون دلاری را اعلام کرد، این حرکت غیرمنتظره بود.

فوندری مستقر در بولدر، کلرادو، برای اولین بار اعلام کرد که آخرین صندوق فعلی آن در 19 ژانویه خواهد بود. طبق گفته Crunchbase، این شرکت سرمایه گذاری از سال 2007 سرمایه گذاری کرده بود و صندوق 500 میلیون دلاری Foundry 2022 - هشتمین آن - را در ماه مه اعلام کرد. 2023.

به گفته ست لوین، یکی از بنیانگذاران و شریک، طی سال ها، Foundry ha در بیش از 200 شرکت و نزدیک به 50 شرکت سرمایه گذاری سرمایه گذاری کرده است. از جمله Fitbit، Zynga و AvidXchange پشتیبانی می‌ کرد.

هنگامی که TechCrunch با لوین تماس گرفت، او از اظهار نظر در مورد تصمیم شرکت برای تعطیلی خودداری کرد و در عوض به وبلاگ هایی که خود نوشته بود اشاره کرد.

در یکی از وبلاگ‌ها ، او تصدیق کرد که تصمیم شرکت برای تعطیلی کامل یک تصمیم غیرعادی بود.

او نوشت: «در حالی که شرکت‌های VC به ندرت چنین تصمیم‌هایی می‌گیرند، این دقیقاً همان چیزی است که ما در سال 2006 زمانی که Foundry را شروع کردیم، برنامه‌ریزی کردیم. از شرکای موسس در عوض، ما قصد داشتیم بر روی کار سرمایه‌گذاری تمرکز کنیم، هر صندوق جدید بالقوه را همانطور که نیاز به جذب سرمایه داشتیم، دوباره ارزیابی کنیم... ما در دهه گذشته چندین لحظه داشته‌ایم که فکر می‌کردیم سرمایه‌ای که جمع‌آوری می‌کنیم ممکن است آخرین باشد. هر کدام از آن زمان‌ها، پس از تامل و بحث، تصمیم به جمع‌آوری صندوق دیگری گرفتیم. اما این بار نه. Foundry 2022 آخرین صندوق ما خواهد بود.

بعدش چی

لوین به دنور بیزینس ژورنال گفت که Foundry هنوز 33 تا 40 درصد از آن صندوق برای سرمایه گذاری باقی مانده است . لوین در وبلاگ خود به طور مشخص بيان کرد که این شرکت قصد دارد "به رهبری تامین مالی سری A و B" از صندوق ادامه دهد.

این حرکت سوالاتی را برای شرکت های پرتفوی آن ایجاد می کند. Foundry او میگوید به سرمایه‌گذاری از جدیدترین صندوق خود ادامه خواهد داد، اما برای بنیان‌گذاران، پذیرش سرمایه از شرکتی که در حال انحلال است یک ریسک است و می‌تواند تأمین منابع مالی بعدی را بسیار سخت‌تر کند.

در همین حال، لوین به دنور بیزینس ژورنال بيان کرد که انتظار دارد تمام سرمایه‌ها تا سال 2026 به کار گرفته شود و این شرکت پس از آن «هنوز با مشاغلی که در آنها سرمایه‌گذاری دارد کار خواهد کرد».

لوین در وبلاگ شخصی خود نوشت: " ما آخرین صندوق ریخته گری خود را در زمانی اتفاقی جمع آوری کردیم، درست زمانی که بازارها خنک شدند (زمان خوبی برای سرمایه گذاری است)، و ما حدود دو سال دیگر سرمایه گذاری های جدیدی داریم که باید منتظر باشیم. به. نه به یک دهه یا بیشتر از کار با این مجموعه پس از آن.»

این سرمایه گذار همچنین به دنور بیزینس ژورنال بيان کرد که «تا زمانی که کارش به طور کامل انجام شود، با فاندری خواهد بود» و گفت که یکی از بنیانگذاران برد فلد و شریک کریس مودی «برنامه انجام همین کار را دارند». او نمی‌توانست بگوید که شرکای دیگر «در چند سال آینده چه خواهند کرد».

در پست وبلاگ خود ، شریک Foundry، Jaclyn Hester، نوشت که "او متمرکز بر حمایت از سبد ما و هدایت دورهای اولیه جدید است زیرا ما باقی مانده صندوق 2022 را در چند سال آینده مستقر می کنیم."

Foundry تنها شرکت سرمایه گذاری نیست که اخیراً به طور غیر منتظره تعطیل شده است. در ماه دسامبر، OpenView مستقر در بوستون به طور ناگهانی اعلام کرد که کمتر از یک سال پس از جمع آوری 570 میلیون دلار برای صندوق هفتم خود، سرمایه گذاری در شرکت های جدید را متوقف می کند .

به روز رسانی: طبق گفته لوین، این مقاله پس از انتشار به روز شد تا منعکس کننده هیچ خروجی در شرکت در نتیجه تصمیم گیری نباشد - داوطلبانه یا غیره.

خبرکاو