سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

FCC برنامه هایی را برای بازگرداندن بی طرفی شبکه اعلام می کند

شهروندان، بی طرفی شبکه دوباره به منوی غذا بازگشته است. پس از یک نبرد طولانی و طولانی که به شکست نهایی در دوران ریاست جمهوری ترامپ ختم شد، FCC قرار است قوانینی را بازگرداند که ارائه دهندگان پهنای باند باید با همه ترافیک به طور یکسان رفتار کنند و هیچ معامله ای برای شرکای تجاری یا خدمات خود ارائه ندهند. تلاش برای احیای این قانون محبوب در یک سخنرانی در باشگاه مطبوعات ملی توسط جسیکا روزن وورسل، رئیس ...

شهروندان، بی طرفی شبکه دوباره به منوی غذا بازگشته است. پس از یک نبرد طولانی و طولانی که به شکست نهایی در دوران ریاست جمهوری ترامپ ختم شد، FCC قرار است قوانینی را بازگرداند که ارائه دهندگان پهنای باند باید با همه ترافیک به طور یکسان رفتار کنند و هیچ معامله ای برای شرکای تجاری یا خدمات خود ارائه ندهند.

تلاش برای احیای این قانون محبوب در یک سخنرانی در باشگاه مطبوعات ملی توسط جسیکا روزن وورسل، رئیس FCC، که یکی از قهرمانان قانون اصلی بیش از یک دهه پیش بود، اعلام شد.

Rosenworcel بیان کرد که پهنای باند "یک لوکس نیست، یک ضرورت است" و گفت : "این زیرساخت ضروری برای زندگی مدرن است. هیچ کس بدون آن شانس موفقیت در قرن ۲۱ را ندارد. ما برای رسیدن به ۱۰۰ درصد از ما به پهنای باند نیاز داریم و باید سریع، باز و منصفانه باشد.»

در یک برگه اطلاعاتی که به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شد، Rosenworcel بیان کرد که FCC "به دنبال بازگشت به قوانین موفقی است که کمیسیون در سال ۲۰۱۵ تصویب کرد"، که پهنای باند را همتراز با خدمات آب، برق و تلفن ضروری طبقه بندی می کند.

به عنوان یک تجدید سریع، بی طرفی شبکه این اصل است که ارائه دهندگان اینترنت - تلفن همراه یا "ثابت" مانند فیبر - باید به عنوان لوله های ساده برای داده ها عمل کنند و هیچ تجزیه و تحلیل یا اولویت بندی فراتر از آنچه برای اطمینان از خدمات خوب لازم است انجام ندهند. البته برخی از داده‌ها به دلیل نحوه عملکرد شبکه‌ها باید اولویت‌بندی شوند، اما برای مثال Comcast اشتباه (و غیرقانونی در شرایط بی‌طرفی شبکه) است که سرویس‌های استریم رقبای خود را خنثی کند و در عین حال مزیت خود را بدهد.

اگرچه رفتاری که بسیار رایج نبود، رخ داده بود، و رویه‌های غیر خنثی به‌عنوان «رده‌بندی صفر» تغییر نام‌گذاری می‌کردند، که ظاهراً یک معامله ویژه برای مصرف‌کنندگانی است که در آن برخی از سرویس‌های پخش به‌حساب محدودیت‌های پهنای باند نمی‌افتند.

FCC قوانین بی طرفی شبکه را در سال ۲۰۱۵ تصویب کرد، و این ایده که شرکت هایی که ما برای پهنای باند پول می پردازیم نباید ربطی به چیزی که از آن پهنای باند برای آن استفاده می کنیم نداشته باشند، بسیار محبوب بود (به خصوص که این احتمالاً از نظر افکار عمومی نادر شرکت های باند پهن بود). . اما سایر احزاب از آنچه که به عنوان بیش از حد نظارتی تلقی می کردند چندان راضی نبودند.

اما با انتخابات ۲۰۱۶ (همانطور که انتظار می رفت) رهبری جدید برای FCC آمد. تام ویلر، یکی از معماران قانون بی طرفی شبکه، ریاست را به آجیت پای سپرد که قصد خود را برای برگرداندن آن در اولویت قرار نداد.

و با استفاده از منطق حقوقی که تا حد زیادی جعلی بود، آن را لغو کرد و باعث شد تدوین‌کنندگان قانون مورد استناد او به تفسیر او از آن اعتراض کنند. اما عمل انجام شد.

از آن زمان، چند ایالت تلاش کرده اند قوانین بی طرفی شبکه را در این کتاب قرار دهند و برخی قوانین ملی نیز پیشنهاد شده است. اما در نهایت به نظر می رسد تصدیق شده است که FCC باید تصمیم بگیرد، همانطور که قبلا انجام داده بود.

اگرچه رئیس روزن وورسل تقریباً به طور قطع دوست داشت موضوع را زودتر به کمیسیون مطرح کند، جمهوری‌خواهان در سنا سال‌هاست که در تایید کمیسر پنجم معطل مانده‌اند. این باعث شد که توازن قوا با دو نفر در هر حزب برابر شود و هر گونه قانون‌گذاری ظاهراً حزبی مانند بی‌طرفی شبکه را محکوم کند. اما با سوگند خوردن آنا گومز به عنوان پنجمین امروز، این مانع برداشته شد.

سناتورها اد مارکی و ران وایدن قبلاً از این تلاش حمایت کردند:

صنایع پهن باند و تلفن همراه احتمالاً با صدای بلند فریاد خواهند زد که در غیاب قوانین بی طرفی شبکه، هیچ تخلف جدی علیه این اصل وجود نداشته است. اما توضیح بهتر برای این موضوع این است که این شرکت‌ها به دنبال دستور سال ۲۰۱۵ خود را مشروط می‌دانستند، که با توجه به ضعیف بودن کار قانونی برای لغو آن، آنها می‌دانستند که باید دوباره برگردند.

در حال حاضر Rosenworcel، احتمالا مجهز به نظم بهبود یافته ای است که به هر رشته شلی که از آخرین مورد آویزان است، می پردازد، در موقعیت منصفانه ای برای ایجاد بی طرفی شبکه به روشی دائمی تر است. کمی ناخوشایند از سوی کمیسیونرهای مخالف وجود خواهد داشت - کار قبلاً پیش از اظهارات روزنورسل طرح را کنار گذاشته است. و شاید نوعی خشم جناح راست سیاسی، که ممکن است مانند قبل، این را (مانند سایر ابتکارات مربوط به حفظ حریم خصوصی و پاسخگویی از FCC) به عنوان نقض حقوق آزادی بیان شرکت ها معرفی کند. متأسفانه قاضی که این تصمیم را گرفت، برت کاوانا، اکنون قاضی دادگاه عالی است. پس ما به خوبی می‌توانیم شاهد صعود بی‌طرفی شبکه به آن دادگاه عالی باشیم، جایی که شاید او بار دوم قانونی را دریافت کند.

خبرکاو