متن خبر

FBI ممکن است متحمل یک حمله سایبری شده باشد

FBI ممکن است متحمل یک حمله سایبری شده باشد

اخبارFBI ممکن است متحمل یک حمله سایبری شده باشد
شناسهٔ خبر: 268781 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

به نظر می رسد یک مهاجم سایبری به شبکه متعلق به اداره تحقیقات فدرال (FBI) نفوذ کرده است.

به گزارش سی‌ان‌ان (در برگه جدید باز می‌شود) ، به نقل از دو منبع مطلع در این مورد، بازیگر تهدیدکننده ناشناخته یک سیستم کامپیوتری دفتر فیلد نیویورک را که توسط FBI برای تحلیل موارد بهره‌کشی جنسی از کودکان استفاده می‌شود، نقض کرد.

آژانس مجری قانون ایالات متحده در بیانیه ای به رسانه ها گفت: "اف بی آی از این حادثه آگاه است و در تلاش است تا اطلاعات بیشتری به دست آورد." «این یک حادثه مجزا است که مهار شده است. از آنجایی که این تحقیقات در حال انجام است، FBI در حال حاضر اظهار نظر بیشتری برای ارائه ندارد.

بدون جزئیات

این اولین بار نیست که FBI مجبور است به یک حمله سایبری در شبکه خود رسیدگی کند. در اواخر سال 2021، یک عامل تهدید موفق شد ایمیل آژانس (در برگه جدید باز می شود) را به خطر بیاندازد و پیام های هرزنامه ارسال کند.

در آن زمان، BleepingComputer (در برگه جدید باز می شود) بيان کرد که "ده ها هزار" پیام هرزنامه به صورت موجی از [email protected] ارسال شد و این پیام ها به حداقل 100000 صندوق پستی رسید.

با این حال، به پیشنهاد SpamHaus غیرانتفاعی ردیابی هرزنامه اشاره کرد که این ارقام نسبتا محافظه کارانه هستند و دسترسی آنها "به طور بالقوه بسیار بسیار بیشتر است".

FBI به عنوان یک سازمان دولتی، با رگبار دائمی حملات سایبری مواجه است. سازمان‌های دولتی، همراه با شرکت‌های مخابراتی، سازمان‌های بهداشتی و درمانی و صنعت آموزش و یادگیری، برخی از هدف‌مندترین شرکت‌ها در جهان امروزی هستند.

عوامل تهدید می‌توانند با پیام‌های ایمیل هرزنامه حاوی بدافزار در پیوست‌ها یا ارائه لینک‌های فیشینگ به این سازمان‌ها حمله کنند، جایی که قربانیان اعتبار ورود به سیستم و سایر اطلاعات حساس خود را که می‌توان در مرحله دوم حمله استفاده کرد، ارائه می‌دهد.

از طریق: BleepingComputer (در برگه جدید باز می شود)

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است