سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Epic از دادگاه عالی می‌خواهد تا در مورد گوشت گاو خود با اپل تصمیم بگیرد

ما آخرین جنگ صلیبی اپیک علیه اپل را بر سر هزینه های اپ استور سازنده آیفون نشنیده ایم. اپیک گیمز روز چهارشنبه یک دادخواست گواهی به دادگاه عالی ارائه کرد و به بالاترین دادگاه در این سرزمین دستور داد تا در صورتی که تجارت نرم‌افزاری اپل قوانین ضدتراست فدرال را نقض می‌کند، دوباره تحلیل کند. ما در ماه‌های آینده متوجه خواهیم شد که آیا دیوان عالی پرونده را انتخاب خواهد کرد یا خیر، که نبرد ...

ما آخرین جنگ صلیبی اپیک علیه اپل را بر سر هزینه های اپ استور سازنده آیفون نشنیده ایم.

اپیک گیمز روز چهارشنبه یک دادخواست گواهی به دادگاه عالی ارائه کرد و به بالاترین دادگاه در این سرزمین دستور داد تا در صورتی که تجارت نرم‌افزاری اپل قوانین ضدتراست فدرال را نقض می‌کند، دوباره تحلیل کند.

ما در ماه‌های آینده متوجه خواهیم شد که آیا دیوان عالی پرونده را انتخاب خواهد کرد یا خیر، که نبرد حقوقی طولانی‌مدت بین دو شرکت را که اکنون پنج سال است راه خود را از طریق دادگاه‌ها طی کرده‌اند، دوباره باز خواهد کرد. اپل نیز احتمالاً به زودی دادخواستی را ارسال خواهد کرد و با حکم قبلی که تا حدی با شکایات اپیک موافق بود مخالفت خواهد کرد.

اپیک گیمز، که Fortnite را می‌سازد و بازار نرم‌افزاری خود، فروشگاه Epic Games را اداره می‌کند، ابتدا در سال ۲۰۲۰ از اپل شکایت کرد. این شکایت پس از آن صورت گرفت که اپل فورتنایت را از iOS راه‌اندازی کرد - جنجالی که خود اپیک با شکستن عمدی قوانین اپ استور و ارائه آن آغاز کرد. بازیکنان راهی برای پرداخت مستقیم پول درون بازی Fortnite.

این راه‌حل، هزینه‌های بحث‌برانگیز اپل را دور زد، با دستورالعمل‌های غول فناوری در این فرآیند مخالفت کرد و کمپین شدید Epic را برای جلب نظر توسعه‌دهندگان علیه شیوه‌های نرم‌افزاری قدیمی اپل آغاز کرد.

در اوایل سال جاری، اپل تا حد زیادی در یک مبارزه دادگاه تجدید نظر با Epic پیروز شد که ناشی از همان شکایات مربوط به سیاست‌های فروشگاه App این شرکت بود. در نظری که در آوریل صادر شد، نهمین دادگاه تجدیدنظر ناحیه ایالات متحده اکثر تصمیم قبلی صادر شده توسط یک قاضی فدرال در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا را تایید کرد. این حکم اکثر استدلال های Epic را رد می کرد که اپل قوانین ضد انحصار فدرال را نقض می کند و بازارهای نرم افزاری جایگزین را در iOS زیر پا می گذارد.

در حالی که دادگاه‌ها عمدتاً طرف اپل بودند، قاضی فدرال حکم داد که اپل قانون رقابت ناعادلانه کالیفرنیا را با محدود کردن توسعه‌دهندگان از اطلاع‌رسانی به مصرف‌کنندگان در مورد گزینه‌های پرداخت جایگزین نقض کرده است - یک برد کوچک برای Epic. دادگاه تجدیدنظر اوایل سال جاری این تصمیم را تایید کرد.

در حالی که مبارزه حقوقی در حال انجام در جهت دادگاه عالی است، Epic درخواست کرد که توسعه دهندگان اجازه داشته باشند کاربران آیفون را به سمت گزینه های پرداخت فراتر از باغ دیواری اپل راهنمایی کنند. این درخواست توسط قاضی النا کاگان در ماه آگوست رد شد، به این معنی که قوانین موجود اپل در حال حاضر به قوت خود باقی خواهد ماند، مگر اینکه دادگاه عالی تصمیم بگیرد که در نهایت به این موضوع رسیدگی نکند.

خبرکاو