سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Deal Dive: آیا هوش مصنوعی می تواند گم شده و پیدا شده را رفع کند؟

از دست دادن چیزها بد است زمانی که چیزی واقعاً گم نشده باشد، بلکه در مکانی مانند فرودگاه یا استادیوم ورزشی رها شده باشد، حتی ناامیدکننده‌تر است که بازگشت را سخت می‌کند. دوست من کیتلین این را به خوبی می داند. او هنوز با تلفنی که در Oktoberfest در 27 سپتامبر از دست داده بود، با وجود تایید در نوامبر که آن را در اختیار دارد، قرار نگرفته است. در حالی ...

از دست دادن چیزها بد است زمانی که چیزی واقعاً گم نشده باشد، بلکه در مکانی مانند فرودگاه یا استادیوم ورزشی رها شده باشد، حتی ناامیدکننده‌تر است که بازگشت را سخت می‌کند. دوست من کیتلین این را به خوبی می داند. او هنوز با تلفنی که در Oktoberfest در 27 سپتامبر از دست داده بود، با وجود تایید در نوامبر که آن را در اختیار دارد، قرار نگرفته است.

در حالی که Oktoberfest یک مثال افراطی است، مردم چیزهای زیادی را در هتل ها، حمل و نقل و در رویدادها پشت سر می گذارند. به عنوان مثال، سیستم حمل و نقل MTA در نیویورک بیش از 18000 کالای گمشده را از سال 2018 تا 2023 جمع‌آوری کرد - و این زمان شامل زمانی است که مردم برای همه‌گیری در محل خود پناه می‌گرفتند. بومرنگ فکر می کند هوش مصنوعی می تواند گم شده و پیدا شده را تعمیر کند.

این استارت‌آپ مستقر در میامی نرم‌افزاری ساخته است که از یادگیری ماشینی برای مطابقت با تصاویر و توضیحات موارد گمشده استفاده می‌کند. مشتریان، که می‌توانند از باشگاه‌های ورزشی گرفته تا پارک‌های موضوعی متفاوت باشند، تصاویر و توضیحات مربوط به گمشده و پیدا شده خود را آپلود می‌کنند در حالی که مصرف‌کنندگان همین کار را برای کالایی که گم کرده‌اند انجام می‌دهند. در صورت وجود مطابقت، مصرف کنندگان می توانند انتخاب کنند که اقلام خود را تحویل بگیرند یا ارسال کنند.

به گفته اسکایلر لاگزدون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل بومرنگ، این مدل امیدوار است که اقلام خود را سریعتر به مصرف کنندگان برگرداند و در عین حال جایگزین سیستم فعلی افرادی شود که به طور مکرر با خطوط تلفن میز خدمات مشتری تماس می گیرند تا اقلام خود را به روز کنند.

خبرکاو