سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Cure51 یک دور دانه 15 میلیون یورویی با هدف شکستن کد بقای سرطان جمع آوری می کند

بنیانگذاران Cure51 به جای جمع‌آوری وحشتناک داده‌های مربوط به مرگ‌های سرطانی برای پیش‌بینی نتایج درمان، ایده دیگری داشتند. آنها تصمیم گرفتند مدل را حدود 180 درجه بچرخانند. در عوض، این شرکت داده‌هایی را درباره بازماندگان درازمدت سرطان جمع‌آوری می‌کند، به این ترتیب امیدوار است که کد چیزی را که مردم را زنده نگه می‌دارد، بشکند. اکنون مبلغ 15 میلیون یورو سرمایه به رهبری Sofinnova Partners مستقر در پاریس جمع آوری شده ...

بنیانگذاران Cure51 به جای جمع‌آوری وحشتناک داده‌های مربوط به مرگ‌های سرطانی برای پیش‌بینی نتایج درمان، ایده دیگری داشتند. آنها تصمیم گرفتند مدل را حدود 180 درجه بچرخانند. در عوض، این شرکت داده‌هایی را درباره بازماندگان درازمدت سرطان جمع‌آوری می‌کند، به این ترتیب امیدوار است که کد چیزی را که مردم را زنده نگه می‌دارد، بشکند. اکنون مبلغ 15 میلیون یورو سرمایه به رهبری Sofinnova Partners مستقر در پاریس جمع آوری شده است. سایر سرمایه گذاران در این دور عبارتند از: Hitachi Ventures GmbH، Life Extension Ventures، Xavier Niel، و Olivier Pomel، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Datadog.

این استارت‌آپ اکنون از این پول برای ایجاد «همگروهی» از داده‌ها استفاده می‌کند تا بفهمد چرا برخی از بیماران سرطانی برای مدت طولانی زنده می‌مانند، حتی با انواع بسیار تهاجمی این بیماری.

Cure51 در مارس 2022 توسط Nicolas Wolikow و Simon Istolainen تاسیس شد. هر دو قبلاً در پنج مرکز انکولوژی معروف مانند مؤسسه گوستاو روسی در پاریس و Vall d'Hebronin Barcelona کار کرده بودند.

وولیکو به من گفت: «شرکت‌های زیادی وجود دارند که به پایگاه‌های اطلاعاتی سرطان شناسی مجوز می‌دهند، اما پایگاه‌های اطلاعاتی آن‌ها شامل بازماندگان نمی‌شود، و چنین دانه‌بندی چندگانه (تک سلولی و فضایی) را ارائه نمی‌دهند و فاقد تنوع قومی هستند.»

او همچنین ادعا می‌کند که شرکت‌هایی مانند Flat Iron (Roche)، Market Scan (IBM)، Iqvia «پایگاه‌های اطلاعاتی ساده با داده‌های بالینی و داده‌های ژنومی کم» را ارائه می‌دهند. اما او بيان کرد که پایگاه های داده مولکولی "در سطوح چند omics برای کشف دارو مورد نیاز است. "

در بیانیه‌ای Simon Turner، شریک Sofinnova Partners اظهار داشت: «نگاه کردن به «مکانیسم‌های بقای استثنایی» مفهوم جدیدی نیست، اما Cure51 این را از نظر مقیاس تلاش و به‌علاوه استفاده از جدیدترین‌ها به سطح کاملاً جدیدی رسانده است. در تکنیک های تحلیلی.»

صنعت فناوری در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای سلاح خود را به سمت سرطان معطوف کرده است.

آلفابت اخیراً تعدادی ابتکار را برای استقرار مدل های هوش مصنوعی در صنعت مراقبت های بهداشتی اعلام کرده است. یکی ابزاری خواهد بود که به کاربران Fitbit کمک می کند تا از دستگاه های خود اطلاعاتی کسب کنند و مشارکتی برای بهبود غربالگری سرطان و بیماری در هند داشته باشند.

خبرکاو