اخبار, گوشی

CR: بازار جهانی ساعت های هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۲۳ ۱.۵ درصد کاهش یافته است

فروش جهانی ساعت های هوشمند در ماه های ژانویه تا مارس ۲۰۲۳ به میزان ۱.۵ درصد کاهش یافت که دومین سه ماهه متوالی رشد منفی در بخش را نشان می دهد. طبق گزارش Counterpoint Reaserch ، بازیگران بزرگی مانند اپل، سامسونگ و هواوی همگی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ حجم محموله های منفی را مشاهده کردند که ناشی از تقاضای کمتر برای محصولات فناوری در میان چشم انداز دشوار اقتصادی بود.

3 برند برتر ساعت هوشمند، سه ماهه اول 2022 در مقابل سه ماهه اول 2023
۳ برند برتر ساعت هوشمند، سه ماهه اول ۲۰۲۲ در مقابل سه ماهه اول ۲۰۲۳

هند به عنوان تنها نقطه درخشان در بازار ساعت های هوشمند با رشد ۱۲۱ درصدی سال به سال در محموله ها که ناشی از تقاضای زیاد برای ساعت های هوشمند سطح ابتدایی بود، عمل کرد. اکنون کانترپوینت تخمین می‌زند که ساعت‌های هوشمند اولیه که از سیستم‌عامل اختصاصی استفاده نمی‌کنند، حدود ۳۴ درصد از کل محموله‌های ساعت‌های هوشمند را تشکیل می‌دهند. تخمین زده می شود که ۴۰ درصد از تمام ساعت های هوشمند عرضه شده در هند در سه ماهه اول، قیمتی کمتر از ۲۰۰۰ روپیه روپیه (۲۵ دلار) داشتند.

اشتراک حمل ساعت هوشمند بر اساس منطقه، سه ماهه اول 2022 در مقابل سه ماهه اول 2023
اشتراک حمل ساعت هوشمند بر اساس منطقه، سه ماهه اول ۲۰۲۲ در مقابل سه ماهه اول ۲۰۲۳

اپل با ۲۶ درصد سهم بازار همچنان برترین برند ساعت های هوشمند باقی مانده است در حالی که برند هندی Fire-Boltt با ۹ درصد از بازار در جایگاه دوم سامسونگ قرار گرفته است. سامسونگ پس از کاهش ۱۵ درصدی عرضه جهانی ساعت‌های هوشمند نسبت به سال گذشته در جایگاه سوم قرار گرفت. بر اساس هر منطقه، هند ۲۷ درصد از کل محموله های ساعت هوشمند را به خود اختصاص داده است، پس از آن آمریکای شمالی با ۲۶ درصد و چین با ۱۸ درصد قرار دارند که شاهد کاهش شدید ۲۸ درصدی در سهم محموله های خود بوده اند.

منبع

خبرکاو

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *