سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

CPU سرور انویدیا گریس می تواند با Threadripper 7000 سریع AMD رقابت کند – در صورتی که تیم سبز تصمیم به راه اندازی یک CPU دسکتاپ بگیرد، انتظار یک نبرد حماسی را دارید.

(اعتبار تصویر: Nvidia) همانطور که با مقایسه 39 تستی انجام شده توسط فورونیکس مشخص شد، CPU سرور Grace انویدیا یک رقیب قدرتمند برای Threadripper 7000 AMD است. آزمایش مبتنی بر لینوکس، CPU سرور Grace انویدیا را با Threadripper 7980X و Threadripper Pro 7995WX AMD مقایسه کرد و نتیجه نهایی - هشدار اسپویلر! – نشان می دهد که تراشه جدید مبتنی بر Arm انویدیا از قدرت AMD فاصله زیادی ندارد.دیگر اخباردیزنی راه حلی زیبا برای مشکل حرکت VR ارائه می دهد فورونیکس قبلاً GH200 مجهز به Grace-Hopper، ...
سوپرتراشه NVIDIA GH200 Grace Hopper
(اعتبار تصویر: Nvidia)

همانطور که با مقایسه 39 تستی انجام شده توسط فورونیکس مشخص شد، CPU سرور Grace انویدیا یک رقیب قدرتمند برای Threadripper 7000 AMD است.

آزمایش مبتنی بر لینوکس، CPU سرور Grace انویدیا را با Threadripper 7980X و Threadripper Pro 7995WX AMD مقایسه کرد و نتیجه نهایی - هشدار اسپویلر! – نشان می دهد که تراشه جدید مبتنی بر Arm انویدیا از قدرت AMD فاصله زیادی ندارد.

فورونیکس قبلاً GH200 مجهز به Grace-Hopper، یک ایستگاه کاری ارائه شده توسط GPTshop.ai را در مقابل سریعترین پردازنده AMD، EPYC 9754 قرار داده بود، و برای این آزمایش جدید، بار دیگر به ایستگاه کاری GH200 روی آورد.

کمی برد کمی باخت

سیستم GH شامل هر دو پردازنده Grace و GPU H200 مبتنی بر Hopper است. پردازنده Grace دارای 72 هسته، 480 گیگابایت حافظه LPDDR5X است و بر اساس معماری Arm ساخته شده است. برخلاف Threadripper 7000 که دارای چندین مدل و حداکثر 1 ترابایت DDR5 است، تراشه‌های Grace مجزا فقط در دستگاه‌های ترکیبی CPU-GPU مانند GH200 و Grace Superchip با دو تراشه موجود هستند.

اگرچه همانطور که سخت افزار تام اشاره می کند، CPU Grace تست های بیشتری را از دست داد، اما با این وجود توانست در 17 تست 7980X و در 15 تست 7995WX را شکست دهد. مزایای زیادی نسبت به تراشه Grace متمرکز بر کارایی دارد. با این حال، TDP 500 وات Grace Superchip نشان می دهد که یک CPU Grace می تواند TDP 250 وات یا بیشتر داشته باشد که به طور بالقوه کارآمدتر از 7980X و 7995WX است که برای 350 وات رتبه بندی شده اند.

علیرغم اینکه Grace برای یک هدف طراحی نشده است، با تمرکز Grace بر کارایی سرور و Threadripper بر حداکثر عملکرد ایستگاه کاری، عملکرد دو تراشه هر دو قابل توجه است. Nvidia هنوز TDP یک CPU Grace را فاش نکرده است، اما مقایسه نشان می دهد که راه اندازی CPU دسکتاپ از Nvidia می تواند منجر به نبرد حماسی با Threadripper AMD شود.

در جمع بندی، فورونیکس می گوید: "برای بارهای کاری HPC که با AArch64 تنظیم شده اند و می توانند به طور موثری از حافظه سیستم موجود استفاده کنند، GH200 می تواند عملکرد عالی را در برابر این ایستگاه های کاری Zen 4 Threadripper ارائه دهد. اما برای نرم افزارهایی که به طور گسترده برای x86_64 تنظیم شده اند و/یا نه به شدت تنظیم شده اند. بسته به پهنای باند حافظه سیستم، Threadripper 7980X و Threadripper PRO 7995WX گزینه های ایستگاه کاری عالی هستند.

بیشتر از TechRadar Pro

وین ویلیامز یک فریلنسر است که اخبار را برای TechRadar Pro می نویسد. او 30 سال است که درباره کامپیوتر، فناوری و وب می نویسد. در آن زمان او برای اکثر مجلات PC در بریتانیا می نوشت و تعدادی از آنها را نیز راه اندازی، ویرایش و منتشر کرد.

خبرکاو