سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

COTU Ventures صندوق 54 میلیون دلاری را برای استارت‌آپ‌های pre-seed و seed در MENA راه‌اندازی می‌کند

شرکت COTU Ventures که در مراحل اولیه سرمایه گذاری مستقر در دبی است، اعلام کرد که 54 میلیون دلار برای صندوق افتتاحیه خود برای حمایت از استارت آپ ها در خاورمیانه از مرحله اولیه تا مرحله اولیه جمع آوری کرده است. با پایان نهایی در سال گذشته، COTU Ventures، که بنیان‌گذاران را از ابتدا تا عرضه پس از محصول شناسایی و حمایت می‌کند، بین 500000 تا 1.5 میلیون دلار به عنوان چک اولیه سرمایه‌گذاری می‌کند. در طول دو سال ...

شرکت COTU Ventures که در مراحل اولیه سرمایه گذاری مستقر در دبی است، اعلام کرد که 54 میلیون دلار برای صندوق افتتاحیه خود برای حمایت از استارت آپ ها در خاورمیانه از مرحله اولیه تا مرحله اولیه جمع آوری کرده است.

با پایان نهایی در سال گذشته، COTU Ventures، که بنیان‌گذاران را از ابتدا تا عرضه پس از محصول شناسایی و حمایت می‌کند، بین 500000 تا 1.5 میلیون دلار به عنوان چک اولیه سرمایه‌گذاری می‌کند.

در طول دو سال و نیم گذشته، COTU Ventures به طور فعال سرمایه‌ای را در استارت‌آپ‌ها در سراسر شورای همکاری خلیج فارس به کار گرفته است، که عمدتاً روی امارات متحده عربی، عربستان سعودی و مصر متمرکز شده است و سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در پاکستان انجام داده است. همانطور که در بیانیه خود ذکر شده است، این شرکت قبلاً از بیش از 20 استارت آپ در مراحل اولیه در بخش های مختلف حمایت کرده است.

بنیانگذار و شریک عمومی امیر فرها در مصاحبه ای با TechCrunch فاش کرد که COTU Ventures کمی به سمت نرم افزارهای فین تک و B2B تمایل دارد. با این حال، این شرکت در سایر بخش ها برای فرصت ها باز است. سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه COTU Ventures شامل Huspy، یک پلتفرم وام مسکن امارات متحده عربی با حمایت Peak XV و Founders Fund، و استارت‌آپ فین‌تک مصری MoneyHash است.

موج مصرف کننده با Careem و برخی برنامه های دیگر اتفاق افتاد. امروزه، کسب‌وکارها کمی عقب مانده‌اند، پس فرصت بزرگی برای ایجاد نرم‌افزار برای کمک به حل بسیاری از مشکلات آنها وجود دارد. ما همچنین علاقه مند به صنایع پر حاشیه هستیم که در آن فناوری می تواند نقش بزرگی ایفا کند و از بازدهی حاشیه سرمایه گذاری کند.

Careem، فرزند پوستر صحنه استارتاپ در منطقه MENA و GCC، یکی از اولین سرمایه گذاری هایی بود که فرها به عنوان VC در شرکت قبلی خود، Beco Capital انجام داد.

چندین سال پس از سرمایه‌گذاری شخصی در استارت‌آپ‌ها در اروپا و سپس راه‌اندازی شبکه فرشته‌ها پس از بازگشت به خاورمیانه از بریتانیا، فرها در سال 2012 Beco Capital را راه‌اندازی کرد، جایی که در تلاش‌های جمع‌آوری سرمایه شرکت برای اولین صندوق (50 میلیون دلار) شرکت کرد. صندوق دوم (+100 میلیون دلار) قبل از عزیمت در سال 2021 برای راه اندازی COTU Ventures.

فرها و شریکش در زمانی که در Beco Capital بودند، اولین صندوق را پس از خرید Careem توسط اوبر بازگرداندند. او همچنین بيان کرد که صندوق دوم Beco Capital که شامل استارت‌آپ‌هایی با سرمایه خوب مانند PropertyFinder، Kitopi، MaxAB و Fresha است که دارای سرمایه خوبی هستند، «خیلی خوب عمل می‌کند».

فرها با تأمل در چشم‌انداز سرمایه‌گذاری در حال تحول، توضیح داد که چگونه Beco Capital به طور فعال در دورهای اولیه از چند صد هزار دلار تا سری B حدود 5 میلیون دلار شرکت داشته است، قبل از اینکه اکوسیستم برای گنجاندن سرمایه‌های بزرگتر و سرمایه‌گذاری‌های بعدی بزرگ‌تر تکامل یابد. در این زمان، سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر در منطقه شورای همکاری خلیج فارس رشد قابل توجهی را تجربه کرد و از 20 میلیون دلار در سال 2012 به بیش از 2 میلیارد دلار تا سال 2020 رسید.

از آنجایی که Beco Capital تمرکز خود را به سمت سرمایه‌گذاری‌های بعدی با سرمایه‌های بزرگتر معطوف کرد، فرها تصمیم گرفت در سال 2021 خارج شود و COTU Ventures را راه‌اندازی کند و یک سرمایه‌گذاری در مرحله اولیه را دو برابر کند. او توضیح داد که این تصمیم ناشی از شناسایی شکاف بازار است. علیرغم بلوغ قابل توجه اکوسیستم فناوری شورای همکاری خلیج فارس از نظر سرمایه و استعداد، نیاز اساسی به حمایت فراتر از صرف بودجه در مراحل اولیه توسعه استارتاپ وجود داشت.

فرها ادعا می کند که تربیت بنیانگذار و تجربیات اولیه زندگی می تواند بینش های ارزشمندی را در مورد پتانسیل موفقیت آنها ارائه دهد. در COTU Ventures، او بر اهمیت مکالمات صریح که عمیقاً در سفر شخصی و حرفه‌ای بنیانگذار، کاوش وقایع و تصمیمات مهم زندگی کاوش می‌کند، تأکید می‌کند. با تقویت چنین گفتگوهای باز، COTU Ventures با هدف ایجاد اعتماد و ارتباطات قوی با بنیانگذاران، امکان تصمیم گیری آگاهانه سرمایه گذاری را فراهم می کند. علاوه بر این، فرها تاکید می‌کند که این استراتژی به شرکت اجازه می‌دهد تا راهنمایی استراتژیک در مورد جمع‌آوری سرمایه، توسعه سازمانی، و استراتژی ورود به بازار ارائه کند. او گفت که این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر همچنین معرفی سهامداران کلیدی مانند مشتریان، استخدام‌ها و سرمایه‌گذاران بالقوه را تسهیل می‌کند و از شرکت‌های پرتفوی خود در حین حرکت در سری A و فراتر از آن، پشتیبانی جامع ارائه می‌کند.

من عاشق هرج و مرج مراحل اولیه هستم که در آن شما در حال کشف، آزمایش و آزمایش هستید. همه چیز عالی به نظر می رسد، اما یک روز، همه چیز دشوار به نظر می رسد، و سپس شما در حال تلاش برای کمک به حل مشکلات در طول مسیر هستید. پس آن محیط برای من به عنوان یک سرمایه گذار مناسب است. » «همچنین، یک شکاف وجود دارد. منطقه هنوز زود است و هیچ کس مراحل اولیه را با قاطعیت در اختیار ندارد. شما شرکت‌های بزرگ‌تری دارید که چک‌های کوچک‌تری را در مراحل اولیه سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما زمان کافی را برای کمک به آن‌ها صرف نمی‌کنند تا زمانی که به تناسب بازار محصول برسند. پس ، من فکر می‌کنم آن فضایی وجود دارد که بنیانگذاران می‌خواهند روی میز اصلی خود داشته باشند.

شرکای محدود COTU Ventures عبارتند از Lunate، Mubadala، Dubai Future District Fund، Arab Bank، Bupa KSA، و پزشکان عمومی از VCها، از جمله Foundry Group، Tribe Capital، Stride و چندین دفتر خانوادگی.

شریف البداوی، مدیر عامل صندوق منطقه آینده دبی، در بیانیه ای گفت: «ما مفتخریم که از صندوقی حمایت می کنیم که نه تنها به واسطه پرتفوی چشمگیرش، بلکه با رهبری استثنایی و سابقه کار شریک موسس خود، امیر، متمایز است. "اعتماد ما به امیر ناشی از اشتیاق عمیق او برای حمایت از بنیانگذاران و توانایی اثبات شده او برای یافتن فرصت های سرمایه گذاری قابل توجه قبل از هر کس دیگری است. "

خبرکاو