سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

Communia امیدوار است که یک فضای امن دیجیتالی برای زنان بسازد

اولیویا دراموس قصد نداشت کارآفرین شود. او در واشنگتن دی سی بزرگ شد، مدرکی در روابط بین‌الملل گرفت و مسیر غیرانتفاعی را طی کرد و کمپین‌هایی را پیرامون کار ضد خشونت به راه انداخت. جایی در این خط، او درباره کمبود فضاهای امن دیجیتالی برای زنان فکر کرد. عوارض، آزار و اذیت و سوء استفاده در اینترنت، در کنار بدن، زیبایی و فقط شرم عمومی علیه زنان در اینترنت بیداد می کند. دراموس تجربه دست اولی با خطرات رسانه های اجتماعی و ناامیدی بسیاری ...

اولیویا دراموس قصد نداشت کارآفرین شود.

او در واشنگتن دی سی بزرگ شد، مدرکی در روابط بین‌الملل گرفت و مسیر غیرانتفاعی را طی کرد و کمپین‌هایی را پیرامون کار ضد خشونت به راه انداخت. جایی در این خط، او درباره کمبود فضاهای امن دیجیتالی برای زنان فکر کرد. عوارض، آزار و اذیت و سوء استفاده در اینترنت، در کنار بدن، زیبایی و فقط شرم عمومی علیه زنان در اینترنت بیداد می کند.

دراموس تجربه دست اولی با خطرات رسانه های اجتماعی و ناامیدی بسیاری از زنان در مورد عدم وجود جامعه دیجیتالی که به دنبال آن هستند داشته است. پاسخ او به همه اینها Communia بود، یک شبکه اجتماعی آنلاین برای کسانی که خود را زن معرفی می کنند. دراموس به TechCrunch بیان کرد که مردم دیگر نمی‌خواهند زمان خود را روی پلت‌فرم‌های پر از ترول که بیشتر در مورد وضعیت قرار گرفتن هستند تا اتصال، تلف کنند.

او گفت: "من Communia را حول چند سوال کلیدی ساختم." "ارتباط واقعی برای افراد واقعی به چه معناست، و چگونه می‌توانید آن ارتباط را در یک برنامه و به روشی جدید طراحی کنید؟"

تصاویر محصول برنامه اجتماعی Communia.

اعتبار تصویر: Communia

نسخه بتای Communia در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد و هرگز بودجه خارجی دریافت نکرده است. در حال حاضر، Deramus او میگوید که Communia بیش از ۱۰۰۰۰۰ بار دانلود دارد و آماده است تا مقیاس‌های بیشتری را افزایش دهد. او در مورد مراحل بعدی گفت: "با این کار، تامین مالی VC انتخاب منطقی برای ما است. "

پس از شرکت در یک ساعت شاد TechCrunch در لس آنجلس امسال، او تصمیم گرفت برای مسابقه Startup Battlefield ما شرکت کند، جایی که حدود ۲۰۰ شرکت برای شانس بردن یک جایزه بزرگ شرکت می کنند. اولین بار او در Disrupt در سال ۲۰۲۲ بود و او بیان کرد که محیط واقعاً الهام بخش او بوده است. او گفت: "من همیشه TechCrunch را تحسین کرده ام." من می دانم که کاری که ما انجام می دهیم موج ایجاد می کند و فکر می کنم TechCrunch مکانی برای ارسال این پیام است.

Communia ترکیبی از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی مورد علاقه همه است - به کاربران اجازه می‌دهد تا نوشته‌های ژورنالی با سبک وبلاگ خصوصی مانند Tumblr بنویسند یا پست‌های عمومی تکانشی مانند X بنویسند. این برنامه همچنین دارای جنبه سلامتی سلف سرویس است که ردیابی خلق و خوی خود را ارائه می‌کند. او بیان کرد که ابزارهای توسعه و گروه های اجتماعی برای کمک به افراد برای ارتباط و گفتگوهای سازمان یافته و ظریف.

Deramus گفت : "این دو طرف واقعاً این محصول منسجم سلامت اجتماعی را ایجاد می کنند." "این برای ایجاد یک چرخه مفید از ارتباط اجتماعی است که شما نمی توانید آن را در هیچ پلتفرم رسانه اجتماعی دیگری پیدا کنید."

تصاویر محصول برنامه شبکه اجتماعی Communia

اعتبار تصویر: Communia

از نظر فنی، مردانی که دارای هویت جنسی هستند اجازه حضور در پلتفرم را دارند، اگرچه صادقانه بگویم، او گفت، آنها تشویق نمی شوند. او ادامه داد: "هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگر برای آنها ساخته شده است. " داشتن فضایی به طور خاص برای مکالمات معتبر است که بسیاری از مواقع مردان سیس آن را دشوار می کنند. آنها اکثریت عاملان آزار و اذیت و آزار و اذیت هستند که بسیاری از زنان، افراد غیر باینری و افراد ترنس برای اجتناب از آنها به پلتفرم ما می آیند."

طبیعتاً دراموس تعدیل محتوا را بسیار جدی می گیرد. او گفت: «من فکر می‌کنم این همان چیزی است که دیگر پلتفرم‌ها آن را از دست می‌دهند. این تاکید بر اعتدال انسانی است. پس ، Communia دارای چیزی است که آن را «افسران مراقبت از جامعه» می نامد - انسان هایی که برنامه را در کنار یک سیستم تأیید هوش مصنوعی تعدیل می کنند. کاربران قبل از اینکه حتی بتوانند با دیگران در پلتفرم ارتباط برقرار کنند، تحت یک تحلیل هویتی قرار می گیرند که توسط یک انسان اجرا شده است. همچنین به Communia کمک می‌کند بفهمد چه کسی در این پلتفرم قرار دارد تا «به‌طور مناسب مواردی مانند تجربه غیر باینری، تجربه ترنس و فضایی فراگیر را مدیریت کند، در حالی که به‌طور خاص برای جنسیت‌های به حاشیه رانده شده نیز هست».

مسیر Deramus به Battlefield بدون سکسکه نبوده است. حدود دو سال پس از شرکتش، او از شرکتی بسیار بزرگتر، موفق تر و قدرتمندتر منصرف شد. او به یاد می آورد: «آن زمان سختی بود. زمانی که Communia برای اولین بار راه اندازی شد، به عنوان شبکه بی قرار شناخته می شد، علامت تجاری Deramus برای دو سال. زمانی که یک شرکت بزرگ‌تر این نام را مطرح کرد، او بیان کرد که نمی‌تواند با آن‌ها مبارزه کند و تصمیم گرفت نام شرکت را به آنچه امروز است تغییر دهد.

او گفت: "من واقعاً از نام جدیدمان خوشحالم." او این تجربه را یک درس آموزنده خواند. "Communia بیشتر نشان دهنده کاری است که ما انجام می دهیم - ما یک برنامه پشتیبانی جامعه هستیم و این نشان دهنده آن است. "

بعد، Deramus به دنبال ارتباط با سرمایه گذاران و توسعه شرکت است. Communia شاید در زمان جالبی در فضای شبکه های اجتماعی می آید. برخی می گویند که فیس بوک در حال مرگ است، اینستاگرام پراکنده است، X - که قبلاً توییتر نامیده می شد - در حال فروپاشی است و TikTok تمام چیزی است که بچه ها دارند. مبتکران و تماشاگران عمومی به این فکر کرده‌اند که چه چیزی برای جایگزینی تاج‌های طلایی رسانه‌های اجتماعی پیش می‌آید، و هیچ جانشین مشخصی وجود نداشته است. این بدان معناست که فضا برای تحول و رشد آماده است - امیدوار است Deramus این بار برای بهتر شدن.

دراموس گفت: «امیدوارم ارتباط واقعی، به‌ویژه ارتباط صادقانه و تشویق‌کننده را به کاربران رسانه‌های اجتماعی بازگردانم، به ویژه برای زنان، که ۵۵ درصد از آنها می‌گویند نمی‌توانند خود واقعی‌شان آنلاین باشند. "Communia در نهایت به دنبال تعریف مجدد معنای شبکه اجتماعی بودن است. "

خبرکاو